Příjemnou noc, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Některý věci jsou neměnný, jak síla starejch vín,“ zní text jedné z písní kapely Škwor. Právě tu si vybraly členky ženského pěveckého sboru Proměny na vernisáž výstavy Spolku prostějovských fotografů. Nebylo to náhodou. Známý Memoriál Luďka Mařáka se konal již devátým rokem. Od čtvrtka snímky visí v prostorách městské galerie v prostějovském zámku, na startu nechyběl ani Večerník.

Na výstavě představuje svoji tvorbu celkem jedenáct členů Spolku prostějovských fotografů, což je o dva více než tomu bylo loni. „Stále platí, že se dělíme zejména na horskou a nížinnou sekci. Ta první se věnuje zejména turistice a krajinné fotografii, ta druhá se zase zaměřuje spíše na akt,“ vyjádřil se během vernisáže Josef Franc, který zároveň poděkoval městu Prostějov za poskytnutí prostor a náměstkyni Miladě Sokolové za připravené občerstvení.

Na výstavě představuje svoji tvorbu celkem jedenáct členů Spolku prostějovských fotografů, což je o dva více než tomu bylo loni. „Stále platí, že se dělíme zejména na horskou a nížinnou sekci. Ta první se věnuje zejména turistice a krajinné fotografii, ta druhá se zase zaměřuje spíše na akt,“ vyjádřil se během vernisáže Vladimír Franc, který zároveň poděkoval městu Prostějov za poskytnutí prostor a náměstkyni Miladě Sokolové za připravené občerstvení.
Na výstavě jsou pak k vidění horské snímky ze španělských Pyrenejí či hor v Bosně stejně jako černobílé akty focené často v přírodě. Tomu odpovídají i názvy jako například Lesní víla.
I letos byla výstava věnovaná někdejšímu členu spolku Luďku Mařákovi a novinářce Jarmile Pospíšilové, která zemřela půl roku po něm. K vytvoření příjemné atmosféry i tentokrát přispěl ženský pěvecký sbor Proměny, který se ve druhé polovině svého vystoupení zaměřil hned na několik písní s vánoční tematikou. Tím všechny přítomné pozval na oblíbený Vánoční koncert, který se letos bude konat tuto neděli 15. prosince od 17:00 hodin v prostějovském kostele Povýšení sv. Kříže.
Výstava Spolku prostějovských fotografů bude v městské galerii na zámku k vidění až do 5. ledna.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-