Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Některý věci jsou neměnný, jak síla starejch vín,“ zní text jedné z písní kapely Škwor. Právě tu si vybraly členky ženského pěveckého sboru Proměny na vernisáž výstavy Spolku prostějovských fotografů. Nebylo to náhodou. Známý Memoriál Luďka Mařáka se konal již devátým rokem. Od čtvrtka snímky visí v prostorách městské galerie v prostějovském zámku, na startu nechyběl ani Večerník.

Na výstavě představuje svoji tvorbu celkem jedenáct členů Spolku prostějovských fotografů, což je o dva více než tomu bylo loni. „Stále platí, že se dělíme zejména na horskou a nížinnou sekci. Ta první se věnuje zejména turistice a krajinné fotografii, ta druhá se zase zaměřuje spíše na akt,“ vyjádřil se během vernisáže Josef Franc, který zároveň poděkoval městu Prostějov za poskytnutí prostor a náměstkyni Miladě Sokolové za připravené občerstvení.

Na výstavě představuje svoji tvorbu celkem jedenáct členů Spolku prostějovských fotografů, což je o dva více než tomu bylo loni. „Stále platí, že se dělíme zejména na horskou a nížinnou sekci. Ta první se věnuje zejména turistice a krajinné fotografii, ta druhá se zase zaměřuje spíše na akt,“ vyjádřil se během vernisáže Vladimír Franc, který zároveň poděkoval městu Prostějov za poskytnutí prostor a náměstkyni Miladě Sokolové za připravené občerstvení.
Na výstavě jsou pak k vidění horské snímky ze španělských Pyrenejí či hor v Bosně stejně jako černobílé akty focené často v přírodě. Tomu odpovídají i názvy jako například Lesní víla.
I letos byla výstava věnovaná někdejšímu členu spolku Luďku Mařákovi a novinářce Jarmile Pospíšilové, která zemřela půl roku po něm. K vytvoření příjemné atmosféry i tentokrát přispěl ženský pěvecký sbor Proměny, který se ve druhé polovině svého vystoupení zaměřil hned na několik písní s vánoční tematikou. Tím všechny přítomné pozval na oblíbený Vánoční koncert, který se letos bude konat tuto neděli 15. prosince od 17:00 hodin v prostějovském kostele Povýšení sv. Kříže.
Výstava Spolku prostějovských fotografů bude v městské galerii na zámku k vidění až do 5. ledna.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar