Dobrý podvečer, dnes je neděle 27.9.2020
svátek slaví Jonáš,
zítra Václav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Některý věci jsou neměnný, jak síla starejch vín,“ zní text jedné z písní kapely Škwor. Právě tu si vybraly členky ženského pěveckého sboru Proměny na vernisáž výstavy Spolku prostějovských fotografů. Nebylo to náhodou. Známý Memoriál Luďka Mařáka se konal již devátým rokem. Od čtvrtka snímky visí v prostorách městské galerie v prostějovském zámku, na startu nechyběl ani Večerník.

Na výstavě představuje svoji tvorbu celkem jedenáct členů Spolku prostějovských fotografů, což je o dva více než tomu bylo loni. „Stále platí, že se dělíme zejména na horskou a nížinnou sekci. Ta první se věnuje zejména turistice a krajinné fotografii, ta druhá se zase zaměřuje spíše na akt,“ vyjádřil se během vernisáže Josef Franc, který zároveň poděkoval městu Prostějov za poskytnutí prostor a náměstkyni Miladě Sokolové za připravené občerstvení.

Na výstavě představuje svoji tvorbu celkem jedenáct členů Spolku prostějovských fotografů, což je o dva více než tomu bylo loni. „Stále platí, že se dělíme zejména na horskou a nížinnou sekci. Ta první se věnuje zejména turistice a krajinné fotografii, ta druhá se zase zaměřuje spíše na akt,“ vyjádřil se během vernisáže Vladimír Franc, který zároveň poděkoval městu Prostějov za poskytnutí prostor a náměstkyni Miladě Sokolové za připravené občerstvení.
Na výstavě jsou pak k vidění horské snímky ze španělských Pyrenejí či hor v Bosně stejně jako černobílé akty focené často v přírodě. Tomu odpovídají i názvy jako například Lesní víla.
I letos byla výstava věnovaná někdejšímu členu spolku Luďku Mařákovi a novinářce Jarmile Pospíšilové, která zemřela půl roku po něm. K vytvoření příjemné atmosféry i tentokrát přispěl ženský pěvecký sbor Proměny, který se ve druhé polovině svého vystoupení zaměřil hned na několik písní s vánoční tematikou. Tím všechny přítomné pozval na oblíbený Vánoční koncert, který se letos bude konat tuto neděli 15. prosince od 17:00 hodin v prostějovském kostele Povýšení sv. Kříže.
Výstava Spolku prostějovských fotografů bude v městské galerii na zámku k vidění až do 5. ledna.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-