Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: „Některý věci jsou neměnný, jak síla starejch vín,“ zní text jedné z písní kapely Škwor. Právě tu si vybraly členky ženského pěveckého sboru Proměny na vernisáž výstavy Spolku prostějovských fotografů. Nebylo to náhodou. Známý Memoriál Luďka Mařáka se konal již devátým rokem. Od čtvrtka snímky visí v prostorách městské galerie v prostějovském zámku, na startu nechyběl ani Večerník.

Na výstavě představuje svoji tvorbu celkem jedenáct členů Spolku prostějovských fotografů, což je o dva více než tomu bylo loni. „Stále platí, že se dělíme zejména na horskou a nížinnou sekci. Ta první se věnuje zejména turistice a krajinné fotografii, ta druhá se zase zaměřuje spíše na akt,“ vyjádřil se během vernisáže Josef Franc, který zároveň poděkoval městu Prostějov za poskytnutí prostor a náměstkyni Miladě Sokolové za připravené občerstvení.

Na výstavě představuje svoji tvorbu celkem jedenáct členů Spolku prostějovských fotografů, což je o dva více než tomu bylo loni. „Stále platí, že se dělíme zejména na horskou a nížinnou sekci. Ta první se věnuje zejména turistice a krajinné fotografii, ta druhá se zase zaměřuje spíše na akt,“ vyjádřil se během vernisáže Vladimír Franc, který zároveň poděkoval městu Prostějov za poskytnutí prostor a náměstkyni Miladě Sokolové za připravené občerstvení.
Na výstavě jsou pak k vidění horské snímky ze španělských Pyrenejí či hor v Bosně stejně jako černobílé akty focené často v přírodě. Tomu odpovídají i názvy jako například Lesní víla.
I letos byla výstava věnovaná někdejšímu členu spolku Luďku Mařákovi a novinářce Jarmile Pospíšilové, která zemřela půl roku po něm. K vytvoření příjemné atmosféry i tentokrát přispěl ženský pěvecký sbor Proměny, který se ve druhé polovině svého vystoupení zaměřil hned na několik písní s vánoční tematikou. Tím všechny přítomné pozval na oblíbený Vánoční koncert, který se letos bude konat tuto neděli 15. prosince od 17:00 hodin v prostějovském kostele Povýšení sv. Kříže.
Výstava Spolku prostějovských fotografů bude v městské galerii na zámku k vidění až do 5. ledna.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments