Příjemnou noc, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V uplynulých dnech byl vláčen celostátními médii jako ten, který se měl dopustit neoprávněného převzetí finančních prostředků formou darů od soukromých firem. Dnes již bývalý první náměstek hejtmana Olomouckého kraje a radní města Prostějova Alois Mačák poskytl Večerníku exkluzivní rozhovor.

Minulý týden se hodně mluvilo o darech, které jste obdržel od firem v letech 2012 a 2013. Co k tomu můžete uvést?

„Poskytnutí daru se uskutečnilo v souladu se všemi příslušnými právními předpisy včetně jeho zveřejnění v takzvaném zákoně o střetu zájmu., chcete-li v mém majetkovém přiznání, které je veřejně přístupné. Dary byly řádně zdaněny a oznámeny Finančnímu úřadu v Prostějově. Tyto firmy, které mě chtěly podpořit, nedodávaly pro město Prostějov ani Olomoucký kraj jedinou zakázku a navíc to vylučuje i jejich samotný výrobní program. Poskytnutí darů jsem využil na podporu mého PR a prezentace. Firmy mně poskytly finanční dar legitimně darovací smlouvou, protože jsme chtěli, aby byla zajištěna transparentnost a zákonnost. K problematice poskytnutí darů jsem se veřejně vyjádřil již na zasedání Zastupitelstva města Prostějova dne sedmého září. Dnes se mi mohou posmívat ti politici, kteří mají peníze ´načerno´ a nosí je v igelitových taškách...“

Když vše bylo, jak říkáte, v souladu se zákonem a transparentní, proč jste tedy odstoupil jak ze Zastupitelstva Olomouckého kraje, tak i Zastupitelstva města Prostějova?

„Po mojí masivní negativní medializaci, která by i nadále pokračovala, jsem nechtěl, aby bylo poškozováno dobré jméno ČSSD a lidí, kterých si vážím. Rozhodl jsem se také, že poskytnutý dar vrátím, i když vím, že určitým spekulacím od některých lidí stejně nezabráním.“

Jak hodnotíte svoji práce pro město a okres Prostějov?

„Je korektní, aby moji dlouholetou práci hodnotili především samotní lidé. Podařilo se nám společně se zástupci města postupně realizovat mnoho důležitých dopravních staveb. Tento rok například okružní křižovatku u zámku na Přikrylově náměstí, nebo za pár dnů bude dokončeno parkoviště v areálu nemocnice. Co se týká našeho okresu, byly to desítky realizovaných investičních akcí včetně cylostezek, rekonstrukcí nebo oprav komunikací a mostů v řádech stovek milionů korun. Kvalitu a spokojenost s dopravní obslužností ponechám skutečně na občanech a zástupcích jednotlivých samospráv. Dovolím si využít této možnosti a poděkovat za velmi dobrou spolupráci jak vedení města, kraje, tak i starostům obcí.“

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments