Dobré odpoledne, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ivo Zatloukal patří k déle sloužícím představitelům samospráv, když už bezmála deset let vede tři místní části Obce Vrbátky, mezi něž se řadí Dubany, Štětovice a samotné Vrbátky. Dohromady vše čítá plných sedmnáct set obyvatel. Přestože je funkce starosty uvolněná, Ivo Zatloukal se příležitostně věnuje i své původní profesi odborného lesního hospodáře, kterou vystudoval na Lesnické fakultě Vysoké školy zemědělské v Brně. Před dvěma roky se stal členem hnutí ANO 2011. A právě čtyřiapadesátiletý starosta, který je ženatý a má dvě dospělé děti, byl v uplynulém týdnu dalším hostem našeho dlouhodobého seriálu interview s čelními představiteli měst, městys a obcí prostějovského regionu.

●● Ve funkci starosty jste již třetí volební období. Co považujete za největší úspěch za tuto dobu?
„Spíše za povzbuzení považuji fakt, že mě v posledních volbách podpořilo v mé práci pro obec tak významné množství občanů, že jsem vydržel ve funkci. (úsměv) Musím ale zdůraznit, že samozřejmě ocenění důvěry souvisí s hodnocením činnosti celého vedení. Rada naší obce pracovala v minulých volebních obdobích velmi konstruktivním způsobem Myslím si, že se nám podařilo zásadním způsobem změnit vzhled obce a její image v rámci regionu.“
●● S jakými předsevzetími jste tedy přijal opětovnou kandidaturu do zastupitelstva a poté na úřad starosty?
„Primárním hnacím motorem byla snaha pokračovat dál v tom, co jsme s bývalým vedením obce rozpracovali, abychom občanům zlepšili život jak po stránce zabezpečení úrovně infrastruktury, služeb, životního prostředí, tak i společenského vyžití.“
●● Prozraďte, na co se hodláte zaměřit v probíhajícím volebním období?
„Chtěli bychom dokončit rozdělané projekty rybníka, sportovní haly a zaměřit se na ty akce, které vyplynou z programu rozvoje naší obce, který právě zpracováváme dle metodiky ministerstva místního rozvoje České republiky. Provedli jsme anketu v každé domácnosti, načež z oslovených šesti stovek respondentů nám odpovědělo stojedenatřicet. Po vyhodnocení vybranou firmou zastupitelstvo a jeho členové dle volebních seskupení zhodnotí svůj volební program a takzvaný ´Program obnovy obce´ projedná, prodiskutuje a snad schválí. Uvidíme, jakou ochotu budou mít jednotlivá seskupení proklamované volební sliby dodržet...“
●● K Vrbátkám patří i dvě menší obce. Jaká specifika to do práce zastupitelstva přináší? Je jim věnovaná stejná pozornost stran rozvoje?
„Je pravdou, že podle zákona o obcích pouhé označení místní část vzbuzovalo v občanech vesnic Dubany a Štětovice pohoršení. Je patrné, že naše politika vedení obce rovnoměrně rozdělovat prostředky v rámci Obce Vrbátky i do všech místních částí obrousila hrany konkurence, která započala ´násilným´ spojením vesnic pod jeden národní výbor současně s družstevní kolektivizací v šedesátých letech minulého století. V mém prvním volebním období 2006 až 2010 při schvalování rozpočtu obce zastupitelstvo posuzovalo rozdělení investičních výdajů do jednotlivých vesnic. Posléze však občané
i zastupitelé zjistili, že se snažíme obec zvelebovat rovnoměrně s velkými investicemi za pomoci nemalých dotací, a nyní již takové srovnávání ani neprobíhá.“
●● Na vedení obce se podílejí všechny subjekty v zastupitelstvu, přestože v posledních volbách jeden přibyl. Přináší to dělnou atmosféru a zjednodušuje práci pro obec ve srovnání koalice versus opozice?
„Po počátečních, někdy i osobních invektivách se situace podle mého názoru uklidnila a věřím, že všem zvoleným funkcionářům jde pouze o blaho a rozvoj naší obce.“
●● Myslíte si, že jsou Vrbátky, Dubany a Štětovice atraktivním bydlištěm i pro mladé?
„Díky strategické poloze v blízkosti velkých měst určitě ano. Nabídka zaměstnání u podniků v místě i okolí je dostatečná. Máme dokončenou základní technickou infrastrukturu ve všech částech obce, úplnou školu, uznávané dětské, praktické i zubní lékaře, poštu, věřím, že dobře fungující obecní úřad. Také kulturní, sportovní a společenské vyžití je na vysoké úrovni. V obci se konají různorodé zajímavé akce pro občany téměř každý týden, což není všude obvyklé.“

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments