Dobré ráno, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pravou ruku Andreje Babiše, prostějovského zastupitele Jaroslava Faltýnka (na snímku), bylo během uplynulého týdne vzhledem k enormní poslanecké vytíženosti těžké zachytit. Přesto si našel chvilku, aby Večerníku těsně před dnešním mimořádným jednáním zastupitelstva města odpověděl na pár otázek. Právě člen ANO 2011 byl totiž dalším respondentem našeho dlouhodobého seriálu interview se zvolenými prostějovskými vyslanci politické scény.

●● Zúčastníte se dnešního mimořádného jednání zastupitelstva města? ČSSD již navrhla personální doplnění rady města, včetně nové primátorky, kterou by se měla stát Alena Rašková. Co vy osobně říkáte na jednotlivé kandidáty, zvednete ruku pro jejich zvolení?
„Ano, zúčastním se pondělního zastupitelstva. Ale o kandidátech a vlastním hlasování se rozhodnu až na místě.“
●● Po Prostějově se povídá, že za kauzou a hlavně zveřejněním podrobností o osobních finančních darech Miroslavu Pišťákovi a Aloisi Mačákovi stojí hnutí ANO 2011, a dokonce osobně i vy sám. Co tomu říkáte?
„Je to nesmysl, oba pánové jsou moji dlouholetí přátelé, a to, že nyní stojíme na opačných politických březích, na našem přátelství nic nemění! Navíc informace o darech, které pánové Pišťák s Mačákem řádně přiznali i zdanili, byla veřejná. Figuruje v každoročních majetkových přiznáních komunálních politiků na radnici a nahlédnout do nich může každý občan.“
●● Někteří opoziční zastupitelé trvají i na odstoupení Bedřicha Grulicha z funkce radního. Myslíte si, že by měl kvůli kauze okolo finančních darů svým stranickým kolegům z ČSSD rezignovat?
„Je to věc kolegy Grulicha, já mu radit nebudu. Firma, ve které je on v představenstvu, dala dary dvěma politikům, ti je přiznali a zdanili. Podle mého názoru to bylo rozhodnutí majitele firmy.“
●● Nebyla rezignace bývalého primátora Miroslava Pišťáka podle vás zbytečná, když finanční dar přiznal a řádně zdanil?
„Bylo to jeho rozhodnutí a já jej nebudu komentovat. Osobně jsem mu poděkoval za dlouholetou spolupráci, přátelství a popřál mu hlavně zdraví.“
●● Mezi opozici se mluví hodně o tom, že v této situaci by byly nejvhodnější předčasné komunální volby. Myslíte si, že situace je opravdu tak vážná?
„Podle zákona lze realizovat předčasné komunální volby, pokud klesne počet zastupitelů pod padesát procent, a pokud vím, tato situace zatím nenastala. Stávající koalice si bude muset se současnou situací poradit, nebo může být řešením i koalice v novém složení...“
●● Jaká podle vás bude budoucnost prostějovské komunální politiky poté, co odstoupila z vedení radnice taková osobnost, kterou Miroslav Pišťák bezesporu je?
„Ano, Miroslav Pišťák je bezesporu osobností prostějovské komunální politiky a já mu chci poděkovat za to, že udržel zadlužení města na nule. A i přesto je Prostějov opravený a dobře se v něm žije. Věřím, že v našem městě vyrostou další osobnosti, které budou vše dobré tlačit dál dopředu.“

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments