Dobrý podvečer, dnes je pátek 28.2.2020
svátek slaví Lumír,
zítra Horymír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pravou ruku Andreje Babiše, prostějovského zastupitele Jaroslava Faltýnka (na snímku), bylo během uplynulého týdne vzhledem k enormní poslanecké vytíženosti těžké zachytit. Přesto si našel chvilku, aby Večerníku těsně před dnešním mimořádným jednáním zastupitelstva města odpověděl na pár otázek. Právě člen ANO 2011 byl totiž dalším respondentem našeho dlouhodobého seriálu interview se zvolenými prostějovskými vyslanci politické scény.

●● Zúčastníte se dnešního mimořádného jednání zastupitelstva města? ČSSD již navrhla personální doplnění rady města, včetně nové primátorky, kterou by se měla stát Alena Rašková. Co vy osobně říkáte na jednotlivé kandidáty, zvednete ruku pro jejich zvolení?
„Ano, zúčastním se pondělního zastupitelstva. Ale o kandidátech a vlastním hlasování se rozhodnu až na místě.“
●● Po Prostějově se povídá, že za kauzou a hlavně zveřejněním podrobností o osobních finančních darech Miroslavu Pišťákovi a Aloisi Mačákovi stojí hnutí ANO 2011, a dokonce osobně i vy sám. Co tomu říkáte?
„Je to nesmysl, oba pánové jsou moji dlouholetí přátelé, a to, že nyní stojíme na opačných politických březích, na našem přátelství nic nemění! Navíc informace o darech, které pánové Pišťák s Mačákem řádně přiznali i zdanili, byla veřejná. Figuruje v každoročních majetkových přiznáních komunálních politiků na radnici a nahlédnout do nich může každý občan.“
●● Někteří opoziční zastupitelé trvají i na odstoupení Bedřicha Grulicha z funkce radního. Myslíte si, že by měl kvůli kauze okolo finančních darů svým stranickým kolegům z ČSSD rezignovat?
„Je to věc kolegy Grulicha, já mu radit nebudu. Firma, ve které je on v představenstvu, dala dary dvěma politikům, ti je přiznali a zdanili. Podle mého názoru to bylo rozhodnutí majitele firmy.“
●● Nebyla rezignace bývalého primátora Miroslava Pišťáka podle vás zbytečná, když finanční dar přiznal a řádně zdanil?
„Bylo to jeho rozhodnutí a já jej nebudu komentovat. Osobně jsem mu poděkoval za dlouholetou spolupráci, přátelství a popřál mu hlavně zdraví.“
●● Mezi opozici se mluví hodně o tom, že v této situaci by byly nejvhodnější předčasné komunální volby. Myslíte si, že situace je opravdu tak vážná?
„Podle zákona lze realizovat předčasné komunální volby, pokud klesne počet zastupitelů pod padesát procent, a pokud vím, tato situace zatím nenastala. Stávající koalice si bude muset se současnou situací poradit, nebo může být řešením i koalice v novém složení...“
●● Jaká podle vás bude budoucnost prostějovské komunální politiky poté, co odstoupila z vedení radnice taková osobnost, kterou Miroslav Pišťák bezesporu je?
„Ano, Miroslav Pišťák je bezesporu osobností prostějovské komunální politiky a já mu chci poděkovat za to, že udržel zadlužení města na nule. A i přesto je Prostějov opravený a dobře se v něm žije. Věřím, že v našem městě vyrostou další osobnosti, které budou vše dobré tlačit dál dopředu.“

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments