Dobré ráno, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO Pražská hudební skupina Hentai Corporation, která počátkem února vystoupila s kapelami Debustrol a From Beyond v prostějovském Apollu 13, poskytla Večerníku ojedinělé exkluzivní interview. Frontman skupiny Radek Škarohlíd se mimo jiného svěřil s tím, že jejich kontroverzní videa se sexuálním podtextem mají lidi vzdělávat a burcovat k akci...* Jak se vám v Apollu 13 hrálo? Chystáte se sem ještě někdy?

„My jsme v Apollu už asi posedmý, takže je to takový náš ´Vaterland´. Teď jsme na šňůře ´Bodám tě a ty řveš jak tour´ s kapelou Debustrol, kteří si nás přizvali, protože nechtěli hrát se starochama z jejich generace, s kterejma sdíleli pódium už asi milionkrát. A tak jsme tu. Navíc Mírovi, majiteli Apolla, dlužíme asi ještě dvacet akcí, takže zde ještě několikrát zahrajeme.“ (smích)

* Na jakých dalších akcích jste například hráli?

„V létě loňského roku jsme mastili bradavky v rámci festivalu České hrady na hradě Veveří místo Michala Hrůzy. Bylo tam asi tři tisíce lidí, kteří si přišli poslechnout Tomáše Kluse, který je mimochodem velký fanoušek Hentai Corporation. A pak jsme tam přišli my. Poslali jsme do nich naši muziku a bylo to jak pěst na oko, ale lidi byli nadšení. Najednou zjistili, že existuje i jiná hudba než jen popík.“ (úsměv)

* Proč právě tento styl hudby?

„Já na to doteď nedokážu odpovědět... Nikdo neví, proč dělá muziku, jakou dělá, ani David Bowie to nevěděl. Začali jsme dělat tuhle muziku z vnitřního pocitu, prostě jsme cítili, že to chceme. Druhá věc je, že se nechceme přizpůsobovat trhu. Kdybychom se živili jen muzikou, nemohli bychom cpát lidem naše hovna a museli bychom hrát to co většina současných popových kapel. A to nechceme.“

* Mají kontroverzní videa jako Equilibristic Brides a Tragedy Of Uncle Hitler nějaké poselství?

„Určitě. Equilibristic Brides se zabývá otázkou ženské primitivní sexuality - když přijdu na bar, dá mi jedna holka z dvaceti, ale když zazpívám a potom přijdu na bar, tak mi dá jedna z pěti. Hitler zase ukazuje na předčasný soudy lidí, kteří nemají dost informací a pak začnou do věcí kafrat a hlásat pí....ny. Lidi by se měli vzdělávat a informovat, to je přece smysl celého bytí!“

* Chystáte nové album?

„Na podzim by měla vyjít nová deska. Zestárli jsme, což se promítlo i do naší hudby. Songy budou sofistikovanější a míň divoký. Tématem bude hlavně Bůh, smrt a pivo, speciálně tedy snížená sazba DPH na pivo, takže to bude trochu vážnější.“ (úsměv)

* Plánujete tour? A odehrajete ho sami nebo s další kapelou?

„K nové desce rozjedeme tour na podzim, na kterou vezmeme nějakou mladou nadějnou kapelu, abychom přilákali další lehký holky! Možná rozjedeme turné se sponzory jako je Penam, Ariel a králíček Duracell. Plánujeme také Hentai kemp, kde bude chlast zadarmo, a za každej zkaženej kosteleckej párek zahrajem do éteru pecku od skupiny Kryštof. Děti budou trpět a rodiče zmírat v kocovině...“ (smích)

* Co chcete lidem svou hudbou a odvážnými videoklipy sdělit?

„Hlavně nechceme šokovat. Nepřijde nám, že jsou videa perverzní. Když jsme je tvořili, šlo nám hlavně o to se bavit. Naše hudba a videa ale mají i skrytá pokémonská poselství, kterými chceme vyburcovat co nejvíc lidí a možná i sebe k interakci s okolím, aktivitě a sebereflexi.“

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments