Dobré odpoledne, dnes je středa 18.9.2019
svátek slaví Kryštof,
zítra Zita
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO Pražská hudební skupina Hentai Corporation, která počátkem února vystoupila s kapelami Debustrol a From Beyond v prostějovském Apollu 13, poskytla Večerníku ojedinělé exkluzivní interview. Frontman skupiny Radek Škarohlíd se mimo jiného svěřil s tím, že jejich kontroverzní videa se sexuálním podtextem mají lidi vzdělávat a burcovat k akci...* Jak se vám v Apollu 13 hrálo? Chystáte se sem ještě někdy?

„My jsme v Apollu už asi posedmý, takže je to takový náš ´Vaterland´. Teď jsme na šňůře ´Bodám tě a ty řveš jak tour´ s kapelou Debustrol, kteří si nás přizvali, protože nechtěli hrát se starochama z jejich generace, s kterejma sdíleli pódium už asi milionkrát. A tak jsme tu. Navíc Mírovi, majiteli Apolla, dlužíme asi ještě dvacet akcí, takže zde ještě několikrát zahrajeme.“ (smích)

* Na jakých dalších akcích jste například hráli?

„V létě loňského roku jsme mastili bradavky v rámci festivalu České hrady na hradě Veveří místo Michala Hrůzy. Bylo tam asi tři tisíce lidí, kteří si přišli poslechnout Tomáše Kluse, který je mimochodem velký fanoušek Hentai Corporation. A pak jsme tam přišli my. Poslali jsme do nich naši muziku a bylo to jak pěst na oko, ale lidi byli nadšení. Najednou zjistili, že existuje i jiná hudba než jen popík.“ (úsměv)

* Proč právě tento styl hudby?

„Já na to doteď nedokážu odpovědět... Nikdo neví, proč dělá muziku, jakou dělá, ani David Bowie to nevěděl. Začali jsme dělat tuhle muziku z vnitřního pocitu, prostě jsme cítili, že to chceme. Druhá věc je, že se nechceme přizpůsobovat trhu. Kdybychom se živili jen muzikou, nemohli bychom cpát lidem naše hovna a museli bychom hrát to co většina současných popových kapel. A to nechceme.“

* Mají kontroverzní videa jako Equilibristic Brides a Tragedy Of Uncle Hitler nějaké poselství?

„Určitě. Equilibristic Brides se zabývá otázkou ženské primitivní sexuality - když přijdu na bar, dá mi jedna holka z dvaceti, ale když zazpívám a potom přijdu na bar, tak mi dá jedna z pěti. Hitler zase ukazuje na předčasný soudy lidí, kteří nemají dost informací a pak začnou do věcí kafrat a hlásat pí....ny. Lidi by se měli vzdělávat a informovat, to je přece smysl celého bytí!“

* Chystáte nové album?

„Na podzim by měla vyjít nová deska. Zestárli jsme, což se promítlo i do naší hudby. Songy budou sofistikovanější a míň divoký. Tématem bude hlavně Bůh, smrt a pivo, speciálně tedy snížená sazba DPH na pivo, takže to bude trochu vážnější.“ (úsměv)

* Plánujete tour? A odehrajete ho sami nebo s další kapelou?

„K nové desce rozjedeme tour na podzim, na kterou vezmeme nějakou mladou nadějnou kapelu, abychom přilákali další lehký holky! Možná rozjedeme turné se sponzory jako je Penam, Ariel a králíček Duracell. Plánujeme také Hentai kemp, kde bude chlast zadarmo, a za každej zkaženej kosteleckej párek zahrajem do éteru pecku od skupiny Kryštof. Děti budou trpět a rodiče zmírat v kocovině...“ (smích)

* Co chcete lidem svou hudbou a odvážnými videoklipy sdělit?

„Hlavně nechceme šokovat. Nepřijde nám, že jsou videa perverzní. Když jsme je tvořili, šlo nám hlavně o to se bavit. Naše hudba a videa ale mají i skrytá pokémonská poselství, kterými chceme vyburcovat co nejvíc lidí a možná i sebe k interakci s okolím, aktivitě a sebereflexi.“

Total Comments

 • Bazárek
 • Bladenights
 • Šumnica
 • O pohár primátora
 • Basket
 • Floria Dušičky
 • Dny evropského dědictví
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments