Dobré dopoledne, dnes je pondělí 16.9.2019
svátek slaví Ludmila,
zítra Naděžda
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Prožívá skutečný křest ohněm. Fotbalovému týmu 1.SK Prostějov se ve druhé nejvyšší soutěži zatím nedaří, jeho hráči poznávají střet s realitou české profesionální kopané. To, co stačilo na MSFL, je o patro výš jen jako slabý hovězí vývar. Snaha se cení, ale kvalita na trávníku leží bohužel zatím jen na straně soupeřů. Výsledkem počínání eskáčka v první polovině podzimní části tak je poslední příčka v tabulce se ziskem pouhých dvou bodů. Naposledy se k tomu přidal i atak z politických kuloárů... Nejen o tom, ale i o dosavadním průběhu sezóny a také seřazení v realizačním týmu si Večerník povídal s trenérem a generálním sportovním manažerem Františkem Jurou.

* Máte za sebou vstup do druhé nejvyšší soutěže. Výsledky jsou jedna věc, jak jste ovšem přesun zvládli jako klub? A co bylo ve FNL vůbec nejtěžší ať už po herní stránce, či v zákulisí?

„Nejprve bych zmínil opravdu náročné licenční řízení, které bylo nutné před vstupem do profesionální soutěže zdárně absolvovat. Nároky na zázemí klubu včetně povinností, které je třeba zajistit, jsou neporovnatelné oproti účasti v Moravskoslezské lize. Vše okolo je na profesionální úrovni, což jsme samozřejmě očekávali, přesto to bylo velmi náročné. Všechny zúčastněné v klubu od vedoucího mužstva přes bezpečnostního manažera, hlavního pořadatele a další stály přípravy a adaptace na druhou ligu nemalé úsilí. Co se týká herní stránky, tam je to podobné. Úroveň druhé ligy je výrazně vyšší než zápasy v MSFL. Od nasazení, agresivity až po samotnou fotbalovou úroveň hry.“

* Berete i přes nepříznivé výsledky posun do druhé ligy jako krok dopředu?

„Po čtyřech letech v MSFL, kdy jsme třikrát skončili na třetím místě, přišel minulý ročník a zasloužené prvenství. Zvažovali jsme co dál, a po určitých diskuzích jsme došli k názoru, že postup je pro naše fanoušky i samotné hráče určitou odměnou za všechnu tu práci, kterou jsme během těch šesti let všichni odvedli. Vše se snažíme dělat v návaznosti na naše mládežnická centra a to, že máme v kádru dvanáct odchovanců, je toho jasným důkazem. Je jasné a samozřejmě jsme to očekávali, že hráčům budou chybět zkušenosti s profesionální soutěží, a bohužel se to projevuje. Zápasy rozhodují maličkosti a chyby, kterých se dopouštíme, soupeři dokáží potrestat. Chybí nám i trochu toho pověstného štěstíčka, protože ve většině zápasů jsme si šance vypracovali. Nebo naopak inkasujeme v nastaveném čase. Takže jako krok dopředu to musíme brát. Průběžně získávané zkušenosti jsou k nezaplacení a jenom tak se můžeme posunout zase o kousek dál.“

* S jakými se setkáváte ohlasy od partnerů a příznivců klubu?

„Zatím máme většinou pozitivní ohlasy, protože jsme v žádném dosavadním utkání vyloženě nepropadli. Nejsme výrazně horším týmem, ale srážejí nás individuální chyby. Jakmile inkasujeme, jde naše sebevědomí dolů, a je to velmi těžké. Je ale jasné, že všichni už čekají na první výhru a určité napětí tak panuje. Neskládáme zbraně a chceme se o dobré výsledky samozřejmě sportovně poprat.“

* Od počátku letošní sezóny figurujete na pozici asistenta trenéra, co je důvodem angažování Miroslava Takáče na post hlavního kouče?

„Trenérství jsem studoval na vysoké škole, jsem ovšem vlastníkem pouze trenérské licence ‚A´, která je nejvyšší možná v amatérských soutěžích. Pro pozici hlavního trenéra ve druhé lize je nezbytná profesionální licence. Jelikož se trénování na této úrovni nehodlám dlouhodobě věnovat, zvolili jsme v klubu toto řešení. Miroslava Takáče osobně znám již dlouhou dobu, má dlouholeté zkušenosti s trénováním mládeže, mimo jiné i v našem klubu a působil také v Hlučíně v době, kdy hrál druhou ligu. Působí u nás v roli jakéhosi poradce podobně třeba jako v loňském roce trenér Uličný ve Znojmě.“

* Na veřejnost se dostala informace, že majitelem klubu je prý manažer Miroslav Černošek, což je dle výpisu z rejstříku holý nesmysl. Jak byste na tyto „zaručené“ informace, které mají za cíl poškodit nejen prostějovský klub, reagoval?

„Tohle jsou věci, které se u nás ve městě bohužel pořád opakují... (povzdechne si) Jsou lidé a bohužel i některé noviny, kteří pouští do světa pořád dokola neověřené, především pak nepravdivé informace a nic se neděje! Ono to nějak vyšumí a příště si najdou zase nějaký jiný nesmysl či blábol. To, že tím někoho poškozují, je bohužel nezajímá... Hlavně že o těch, kteří tyto lži vypouští, se bude mluvit. Připadá mi to, hodně slušně řečeno, velmi zvláštní. Tady to funguje tak, že každý, kdo má ruce a nohy - ono se to říká trochu jinak - si může psát cokoliv a kamkoliv. A je zajímavé, že nejhlasitější jsou ti, kteří toho v uvozovkách opravdu hodně dokázali. Jedna z hlavních věcí, kterou jsem se snažil naučit své svěřence během skoro dvacetileté trenérské praxe, byla, je a bude pokora, zodpovědnost a respekt k autoritám. Ne každý bude vrcholový sportovec, ale každý může být slušný člověk. Neustálé útoky a osočování těch rádoby odborníků na všechno jsou opravdu úsměvné. Když už jsme u těch organizačních věcí, tak 1.SK Prostějov je zapsaný spolek, který má svoji strukturu dle registrovaných stanov klubu. V jeho čele stojí předseda a tříčlenný výbor klubu. Doktor Černošek je naším marketingovým poradcem a je nesporné, že bez jeho pomoci bychom jen velmi těžko mohli nastupovat ve Fotbalové národní lize. Nyní zvažujeme, jakým způsobem budeme reagovat na tyto uveřejněné nesmysly těchto erudovaných redaktorů a jejich životními zkušenostmi ostřílených spolupracovníků...“

Total Comments

  • Basket
  • Floria Dušičky
  • Dny evropského dědictví
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Kdo je podle vás největším fotbalistou prostějovské historie?

P3_aplaus
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sláva se povedla.

Jen velice příznivé ohlasy sbíral po páteční akci u příležitosti 115. výročí založení prostějovského fotbalového klubu předseda současnéh 1.SK František Jura. Povedl se jak zápas legend, na který zavítaly více jak tři tisícovky příznivců, tak i slavnostní galavečer. A přijel i Karel Brückner s Ivo Viktorem!

Mizivý zájem.

 Hodně málo návštěvníků zavítalo v letošní letní sezóně do prostějovského aquaparku, ale také na vrahovické koupaliště. Ve vedení Domovní správy, která areály provozuje, tak panuje nespokojenost. Ostatně, není se co divit, když jde o druhý nejhorší ročník za čtrnáct let jexistence nových „Koupelek“...

Total Comments

Osobnost týdne

KATEŘINA DRÁBKOVÁ
36 drabkova
Rodačka z Určic během prázdnin ušla pěšky od hranic z Mexika přes Kalifornii, Oregon a Washington až do kanadského Vancouveru ohromných 1920 mil za 104 dní! Tomu se říká cestovatelská vášeň.

Total Comments

Číslo týdne

4000
Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Burza volného času má v Prostějově dlouholetou tradici. Akce se koná každoročně od roku 2004 a pravidelně ji navštíví spousta lidí. I letos tomu nebylo jinak. Na prezentaci kroužků a aktivit se přišlo podívat přes čtyři tisíce lidí.

Total Comments

Výrok týdne

„TO SI NEUMÍM PŘEDSTAVIT. ZUBY BY JÍ VYPADLY...“
Žena z Horního Štěpánova takto u prostějovského soudu odmítala tvrzení, že by její maminka pokousala manžela, neboť má zubní násadu.

Total Comments