Příjemnou noc, dnes je pátek 3.4.2020
svátek slaví Richard,
zítra Ivana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Poprvé v novodobé historii si basketbalisté Prostějova nechtěně prodlouží sezónu v zápasech o udržení nejvyšší soutěže. Podobnou zkušenost má ze současného kádru pouze Petr Dokoupil. Ten si zahrál baráž v sezóně 2011/2012, kdy nastupoval v opavském dresu. „Tehdy jsme nechytili začátek sezóny. Prohrálo se snad deset zápasů v řadě a už se to vezlo,“ pátrá v paměti Dokoupil.

* Jak vzpomínáte na zápasy o udržení?
„Popravdě řečeno, už si to moc nepamatuji. Ani na to, kolik zápasů to tehdy bylo, jakým se hrálo systémem. V hlavě zůstalo, že jsme se nakonec zachránili, což bylo to jediné, co se počítalo.“
* Byla to čtyřčlenná baráž, všech šest zápasů jste vyhráli...
„A letos se ještě ani neví, kdo baráž bude hrát, jakým způsobem se bude hrát... To je docela zvláštní, tak by to být asi nemělo.
* Právo startu mají prvoligoví finalisté. Bez ohledu na to, zda se přihlásí oba nebo jeden. Jaké budou prostějovské šance?
„To není o našich šancích. Rozdíl mezi soutěžemi je docela velký. Někteří kluci od nás v první lize hostují a sami to ví. Můžeme si to pokazit jedině sami, pokud bychom baráž nějak hrubě podcenili. To se ale nestane!“
* Takže problémy v zápasech o udržení si nepřipouštíte?
„Nejlepší prvoligové týmy mají slušné soupisky, soutěž hrají zkušení kluci. Ale přece jen trénují dvakrát týdně, první liga je níž. To se musí projevit.“

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar