Dobré poledne, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kde se to v ní vzalo? Tak se asi musel ptát každý, kdo sledoval skvělý výkon Barbory Gambové v rozhodujícím pátém finále extraligy a především její útočnou erupci během závěrečného tiebreaku, kterou v podstatě donesla Agelky na svých zádech k těžce vybojovanému zlatu. Prostějovská smečařka šla do sezóny zraněná, dlouho vůbec nenastupovala, a pokud následně ano, většinou se spíš trápila. Jako například v prvním i třetím utkání titulové série s Olomoucí, jež vůbec nezvládla. Po těchto propadech však Bára pokaždé dokázala znovu vstát ze země, aby se naprosto nečekaně změnila v ústřední osobnost soudné bitvy číslo pět.

* Barbora Gambová, hrdinka pátého finálového duelu. Jak vám to zní?
„Samozřejmě pěkně, ale radši zůstanu nohama na zemi. Je pravda, že se mi docela dařilo celý zápas, výjimečný však z mé strany byl až ten tiebreak. Tam mi to v útoku fakt začalo trochu padat. (smích) Každopádně volejbal je týmový sport, a když se nedaří jedné, musí zabrat druhá. Mám velkou radost, že rozhodující poslední zápas vyšel celému našemu družstvu i mně osobně, zvlášť po některých minulých, zdaleka ne tolik povedených utkáních. Aspoň jsem mančaftu mohla pomoct. A teď jsme všechny strašně rády, že to máme za sebou s vítězným koncem. Sezóna byla hrozně dlouhá, po všech stránkách moc náročná. Uzavřely jsme ji úspěšně a tím pádem jsou pocity pozitivní. Úplně opačné, než kdybychom teď smutně seděly se stříbrem na krku. Letos nic nebylo o jedné hráčce, nýbrž jsme všechno vybojovaly týmově. Loni skoro všechny rozhodující balóny skládala Melissa Vargas, zatímco v současném kádru taková dominantní útočnice chyběla. Nejvíc jsme se při zakončení mohly opřít o Lauru Emonts, ale jak říkám, potřebovaly jsme mnohem víc zabrat týmově. Naštěstí se k Lauře teď v závěru během klíčových střetnutí vždycky někdo přidal. Často Nina Herelová, někdy naše kubánská účka a naposledy já. Nevyhnuly jsme se velkým výkyvům, na druhou stranu si dokázaly v kritických chvílích vzájemně pomoct. Což bylo hodně důležité.“
* Kde se ve vás vzala schopnost tak ohromujícím způsobem určit osud nesmírně významné bitvy?
„Asi mám silnou hlavu. (směje se) Mluvila jsem už dřív často o tom, že k dobrému výkonu potřebuju kvalitní přihrávku. A právě tu se mi povedlo výrazně zlepšit, čímž jsem se cítila mnohem víc v zápase, moje sebevědomí rostlo. S každým položeným balónem v útoku to pak bylo pořád lepší a lepší až k té výborné koncovce. Klidně to řeknu i trochu sprostě: po tom zbytečně ztraceném závěru čtvrtého setu jsem se zdravě nasrala! Za takového vývoje prostě nebylo možné věšet hlavy, naopak jsme musely dát do úplně posledního setu absolutně všechno. A jakmile jsem za stavu 3:3 přišla zezadu na síť, zadařila se nám ta klíčová šňůra bodů. Holky fantasticky bránily na síti i v poli, já jsem to vzápětí bodově skládala. Podstatné přitom bylo nebát se a neútočit ustrašeně, naopak jsem se snažila místo ulívek zakončovat tvrdě a naplno, pořádně práskat do míče. Vyplatilo se.“
* Čím to, že jste po mnoha nezvládnutých tiebreacích v minulých týdnech a fatální ztrátě čtvrté sady ustály tak psychicky vypjatou situaci za dnešního stavu 2:2?
„Řekly jsme si, že je na čase prokletí našich špatných tiebreaků zlomit. Že hrajeme doma, titul hrozně chceme a prostě ho soupeřkám nenecháme! Stejně jako při čtvrtém utkání série v Olomouci už nebylo kam uhnout, jednoznačně jsme ze sebe musely vydat všechno to nejlepší. A hlavně se nebát, nehrát ustrašeně. Naopak být odvážné. Tímhle jediným správným způsobem jsme nakonec finále urvaly i za situace, kdy nás rival strašně chtěl po osmi letech sesadit z trůnu, podobně jako v poháru. Tvrdý útok podpořený výbornou obranou i servisem měl pro náš úspěch klíčový význam. Vybojovaly jsme to jako tým.“

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar