Příjemnou noc, dnes je úterý 2.6.2020
svátek slaví Jarmil,
zítra Tamara
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Podruhé v krátké době navštívila město jedna z největších žijících legend českého sportu. Trojnásobný olympijský vítěz i mistr světa a stále platný držitel světového rekordu v hodu oštěpem Jan Železný po absolvování nedávné tenisové exhibice při UniCredit Czech Open tentokrát osobně dohlížel na tradiční atletický závod Čokoládová tretra Prostějov 2017, jehož je trvalým patronem. A ve svém časově nabitém programu si vyhradil alespoň pár minut na krátké interview s Večerníkem.

* Baví vás vůbec sem ještě jezdit?

„Do Prostějova pokaždé jedu skutečně rád, protože to je město, kde se sportu obecně daří. Lidé okolo pana Černoška tady dělají spoustu výborných akcí i projektů jak pro dospělé, tak pro děti a pokud můžu být někdy u toho, snažím se svým malým dílem pomoct. Navíc po mně už před lety pojmenovali místní školu, což beru jako ohromnou čest a závazek. Proto se snažím tady aspoň několikrát za rok ukázat a setkat se zdejšími skvělými lidmi i s dětmi.“

* Co říkáte na letošní ročník prostějovské Čokoládové tretry?

„Znovu se potvrdilo, že právě Prostějov je dějištěm, kde má veřejnost o závod z téhle série jeden z největších zájmů v celé republice. Účast dětí v součtu všech věkových kategorií jde do několika stovek a to je paráda, zvlášť pokud většina z nich inspirovaná třeba i touto soutěží bude sportovat pravidelně. Nemusí ze všech vyrůst vrcholoví závodníci, ale hlavní je pohyb, nesedět jen doma nebo něco ještě horšího, zdravě se hýbat. Na první pohled může ten shon tady působit jako velký zmatek, ale schopní pořadatelé z místního atletického klubu to mají jako vždy dobře zorganizované. Já osobně jsem rád, když moje přítomnost udělá někomu radost. A rozdat podpisy, s někým se vyfotit, předat ceny nejlepším nebo absolvovat besedu se školáky či studenty beru jako samozřejmé minimum, co můžu vykonat.“

* Jak vnímáte současnou finanční krizi českého sportu vinou nevyplacených dotací ze strany státu i vzhledem k vašemu nedávnému vystoupení z Národní rady pro sport?

„Nezlobte se, ale tohle teď radši nechci moc komentovat. Jen doufám a věřím, že se to celé brzy vyřeší, než začne být pozdě. Každopádně je vždycky špatně, pokud se politika příliš míchá do sportu. A aktuální dění jasně ukazuje, kam až to může v negativní rovině vést.“

* Dělá vám naopak radost výtečná forma jednoho z vašich svěřenců Jakuba Vadlejcha?

„Kuba letos hází zatím fakt výborně a navazuje na minulou vydařenou sezónu, kdy šel oproti předchozím letům hodně nahoru. Je delší dobu zdravý, věří si a na jeho výkonech se to blahodárně projevuje. Teď by to ještě chtělo, aby se zlepšili taky ostatní kluci Víťa Veselý, Peťa Frydrych a Jarda Jílek. I oni v sobě mají dobrou výkonnost, jen se jim momentálně nedaří tu kvalitu prodat. Jak říkám, všechno je dost o hlavě a zdraví, o celkové psychice, závodní pohodě. A vždycky je čas i prostor na zlepšování. Uvidíme, co přinese další průběh sezóny včetně nejdůležitějších závodů.“

FOTO marek OŘEZ

Foto: Marek Sonnevend

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments