Dobré dopoledne, dnes je úterý 21.11.2017
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Dvacet let PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku umožňuje i marketingové společnosti TK PLUS, ohlédnout se za touto dekádou sportování, organizování, a co je příjemné, tak dost často i vyhrávání. „A je také příjemné, že Večerník byl celou dobu s námi, jako mediální partner nás podporoval u většiny našich nejen prostějovských akcí,“ vzkazuje díky do redakce Miroslav Černošek, spolumajitel společnosti. „Pro mne je následující rozhovor zpovědí člověka, který byl u založení firmy a absolvoval všechny dílčí i velké úspěchy. A taky okamžiky, kde se nedařilo podle představ, což však život pochopitelně přináší,.


●● Co jsme všechno dokázali?
„V první řadě jsme vybudovali překrásný, flexibilní areál, kde proběhly akce s velikány světového i českého sportu a vyrostly hvězdy, jejichž sláva, jak se říká, hvězd se dotýká. Vždyť tady od jedenácti let trénovala a šest roků za Prostějov hrála jedna z nejzářivějších hvězd světového tenisu a osminásobná vítězka grandslamových podniků Martina Hingisová. Jako dorostenec zde začínal později pátý hráč světa a prima kluk Jirka Novák, který se ve městě usadil. Tomáš Berdych i Lucie Šafářová přišli ve svých deseti letech a Petra Kvitová, dvojnásobná vítězka nejprestižnějšího turnaje světa Wimbledonu, přišla do Prostějova, když měla patnáct roků. Radek Štěpánek za náš klub hrál v osmnácti a Jirka Veselý je jeho součástí od dvanácti.“
●● Právě tenis je nejzářivějším pokladem společnosti TK PLUS a TK Prostějov se tak s trochou nadsázky stal nejlepším tenisovým klubem nejen v Česku a Evropě, ale i na celém světě.
„Je tomu tak. (úsměv) A nejen individuální tenisté, ale i špičkové tenisové akce jako Nokia Cup, UniCredit Czech Open a mistrovství světa juniorů nám umožnili vstoupit do dějin světového tenisu. A s nimi ředitelka všech těchto projektů Petra Langrová, dnes Černošková. Také Jarda Navrátil, který přišel z Přerova v roce 1994 a spoluzaložil slávu tenisu jako trenér či kapitán daviscupového týmu, přispěl k velké slávě prostějovského tenisu. Nechci zapomenout ani na svého bývalého parťáka Milana Matzenauera či Jardu Machovského, Ivoše Šilhánka, Jardu Baláše. To jsou ti hlavní ´hráči´ v tenisové historii našeho klubu. A díky nim jsme získali více jak pět set titulů Mistrů České republiky!“
●● V průběhu let jste se začali prezentovat i v akcích pořádaných pro Prostějovsko, Olomoucko i krajskou samosprávu...
„A zase jsme do Prostějova přivedli v rámci výstav, divadelního festivalu Aplaus i kulturních či sportovních anket jména, která znamenala a znamenají svět. Herci jako Bartoška, Bohdalová, Langmajer, Heřmánek, Vašáryová nás oslovují ve filmech, televizi skoro každý večer. Společně s vámi jsme viděli skvělá díla Alfonse Muchy, Emila Filly, Jiřího Koláře, Tomáše Bíma a moderátoři jako Marek Eben, Petr Salava či Libor Bouček patří k TOP celebritám. Zkrátka jsme veřejnosti přiblížili ty, kteří by pro řadu Prostějovanů byli nedosažitelní. Máme z toho velkou a opravdovou radost.“
●● Časem jste vstoupili vedle prken, která znamenají svět, i do jiných míčových sportů. A také velice úspěšně. Jak se vám to podařilo?
„Volejbal žen a jeho devět titulů mistryň České republiky v řadě jsou skutečně něčím mimořádným a to, že za tým pod trenérem Čadou hrála spousta reprezentantek nejen Česka, ale i dalších zemí světa, je na padesátitisícový Prostějov skvělá vizitka. Basketbal mužů nezůstal moc pozadu, když získal jedenáct medailí v nejvyšší soutěži, vyhral Český pohár a uspěl na poli mládežnickém, což je taky výborně odvedená práce. A tady zaslouží vzpomenout šéf těchto projektů Petr Chytil a samozřejmě poděkovat za významnou podporu městu Prostějovu či Olomouckému kraji. Právě u těchto projektů je jejich role nezastupitelná! Velké poděkování patří takovým firmám, jako byly a jsou AGROFERT, TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, UNICREDIT BANK (dříve Živnobanka), AGEL, MICOS, ČEZ.“
●● Organizační schopnosti jste ukázali i mimo Prostějov...
„Ano, to hovořím o akcích realizovaných v Prostějově, a sportovcích, kteří zde sportovali. Ale společně s Večerníkem jsme vstoupili i na atletický ovál s úžasnou Zlatou tretrou v Ostravě. A tady s námi běhali, skákali a házeli takové osobnosti jako Bolt, Železný, Špotáková, El Guerrouj, Farah, Bekele a další. A protože Prostějov je z pohledu oblíbenosti sportů především o hokeji, i ten nám nezůstal zapovězen. Od roku 1997 začal JÁGR TEAM a měli jsme to maximální štěstí, že jsme se jmény jako Jágr, Straka, Ručínský, Hašek prožili Nagano a největší úspěchy českého hokeje. A božský JARDA byl v Prostějově snad stokrát... (úsměv) Ostatně Bolt v Ostravě devětkrát, Ivan Lendl patnáctkrát v Prostějově a další. Asi jsme za těch dvacet let něco dokázali, něco umíme, u něčeho velkého jsme byli a budeme.“
●● A teď mi nezbývá než kousnout do kyselého... V poslední době jste i terčem kritiky, proč?
„Ne nadarmo se říká, že doma člověk nebývá prorokem! Dvacetiletá historie nejen mne naučila, že ne každý má člověka rád, že je v lidech spousta závisti, nepřejícnosti, malosti... Ale co předvádí část prostějovské opozice v posledním volebním období, to nemá obdobu. A mám možnost srovnat. Vstupuji do jednání rad a zastupitelstev nejen v Prostějově, ale i v Olomouci, Ostravě, Praze, Zlíně, Brně, Olomouckém, Moravskoslezském i Jihomoravském kraji. Ne vždy vyhráváme, ale určitá serióznost a ochota naslouchat tady vždy je! Ale u nás ti, co nic pro Prostějov nedokázali a neudělali, jenom boří, udávají, závidí, nepodporují. Promiňte trochu žluče, mám hluboce v paměti jejich jména, jejich opravdu zlé kroky a náš čas i trenérů, rodičů a sportujících dětí přijde, pánové...“
●● Na závěr trochu přívětivosti a pokory. Jaké poselství byste za dvě desítky let prostřednictvím Večerníku pronesl?
„Chceme velmi poděkovat všem partnerům a institucím, kteří nám doposud na naší cestě za sportovními úspěchy pomáhali. Jako patrioti jsme opravdu rádi, že jsme proslavili a zviditelnili tento region a že i díky našim projektům se ještě vyplatí odbočit z dálnice D1 výjezdem na Prostějov a navštívit naše město. (úsměv) Budeme se i nadále snažit podílet se na dalších zajímavých aktivitách i úspěších prostějovského sportu. Věříme, že potěšíme rovněž i milovníky kultury. Naše město si to rozhodně zaslouží!
PROSTĚJOVSKÉMU Večerníku přejeme do dalších let mnoho čtenářů a co nejvíce pozitivních informací a děkujeme za příjemné partnerství i prezentaci našich událostí! Jsme rádi, že i prostřednictvím redaktorů Večerníku jsme mohli psát naši úspěšnou historii a snad spolutvořit i úspěšnou budoucnost. Věříme, že i nadále bude platit naše firemní motto: ´S námi po cestách šampionů!´“

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Komentáře   

+1 #15 Alenka R. 2017-07-20 20:55
Já doufám, že už nebudete, odstěhujte se na Čapí hnízdo nebo do Monaka za Petrou.
Citovat
+1 #14 Puma 2017-07-17 12:58
Cituji evi čka:
Cituji Puma:
Kde vládne mafie,zlo,závist,nenávist přichází katastrofy.Takže se tady připravte na další.

Cituji Puma:
Kde vládne mafie,zlo,závist,nenávist přichází katastrofy.Takže se tady připravte na další.

.Nestraš nás , stačí když nebudeš volit socany a komouše .

To není strašení.To je realita.Copak nevidíte,že dnes zlo vládne,postupuj e,případně je ho čím dál víc a přibývá i různých katastrof...... ..to není náhoda.
Citovat
-3 #13 evi čka 2017-07-17 09:11
Cituji Puma:
Kde vládne mafie,zlo,závist,nenávist přichází katastrofy.Takže se tady připravte na další.

Cituji Puma:
Kde vládne mafie,zlo,závist,nenávist přichází katastrofy.Takže se tady připravte na další.

.Nestraš nás , stačí když nebudeš volit socany a komouše .
Citovat
-1 #12 evi čka 2017-07-16 06:49
Cituji Fantomas 1964:
To se to machruje, když se nakupuje, staví a není to za svoje.
Aneb ze Švejka : "To se nám to hoduje, když nám lidi půjčujou peníze . . ."

.prázdny kecy , řeči v kleci .
Citovat
+2 #11 Puma 2017-07-13 08:30
Kde vládne mafie,zlo,závis t,nenávist přichází katastrofy.Takž e se tady připravte na další.
Citovat
+8 #10 Zatloukal Miroslav 2017-07-11 14:35
Cituji občan:
Je tady hodně závisti a nenávisti,a to není dobré .

Na stranu druhou je tady spousta dotacnich podvodu,cinknut ych zakazek,ovladan y tisk a provazanost podsveti s politikou.
Citovat
-5 #9 občan 2017-07-10 19:28
Je tady hodně závisti a nenávisti,a to není dobré .
Citovat
+7 #8 Satan 2017-07-07 19:15
Věřím, že po přečtení zatím jen částečné diskuze pod PRčlánkem místního análního horolezce, se MIRKOVI Č. zvedne tlak tak, že mu už to jeho Prestarium přestane fungovat, zrudne jak pelikán a konečně v tom svém vzteku pochopí, že nám obyvatelům PV ŠKODÍ a NE prospívá, jak si bláhově myslí :-x Nikdo Tě tu nemá rád.... už TÁHNI jen škodíš a zkus dojit státní a místní rozpočty zas někde jinde, kde Tě ještě neznají!! :P
Citovat
+6 #7 Alenka R. 2017-07-07 18:34
JAK TOMU KADLECOVI TO POCHLEBOVÁNÍ A LEZENÍ DO ŘITI JDE, ON BY TO MOHL SNAD VYUČOVAT NA UNIVERZITĚ, STEJNĚ JAKO DALŠÍ JEHO "MILEC" AUGUSTIN!!!

sNAD UŽ DALŠÍ DVACÍTKU VEČERNÍK NEOSLAVÍ.....
Citovat
+5 #6 pepa 2017-07-07 12:21
Je třeba zmínit že jsme Ol.centrum potřebovali opravdu opravdu nutně stejně jako da další ledovou halu.Musíme dotáhnout Prahu a Brno. Tak se prosím opozičníci nezlobte a vy obyčejní lidé taky za to ,že byla zrušena stavby koupaliště na Kostelecké. Takhle je to lepší a ta sláva jakou máme nás schladí lépe. :-) :-)
Citovat
 • Restaurant Day
 • Charita
 • fynsis
 • optika
 • agel
 • Fischer Automotive
 • JH Reality
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - Seriál restaurací

JAK SE VÁM LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2017 tv pohoda banner

Barometr

Brněnská do nového.

Vzali to fofrem, ale co už teď! Krajský úřad Olomouckého kraje naprosto nečekaně a na poslední chvíli oznámil prostějovskému magistrátu, že rekonstrukce silnice v Brněnské ulici bude zahájena už příští týden. Město narychlo zajišťuje objízdné trasy a radní mají z uzavírky obavy. Půlka ulice se ale rychle oblékne do nového!

 

Organizace skřípala.

V úterý odpoledne se začala nakládat historická lokomotiva, která zkrášlovala prostor před hlavním nádražím v Prostějově od roku 1980. Stěhování do muzea Českých drah se ale nečekaně protáhlo, organizace nakládky totiž absolutně vázla. Musel být povolán druhý jeřáb a tahač přijel až pozdě večer...  

Osobnost týdne

ALOIS MLČOCH

Starosta SDH Určice předal uplynulou sobotu na akci Uspávání zvířátek ředitelce místní mateřinky, prostějovské Asociaci rodičů a přátel zdravotně postižených dětí Radost a Dětskému domovu v Plumlově finanční šeky či věcné dary. Všechny peníze hasiči vybrali na dobrovolném vstupném z celé řady akcí, které v obci pořádají. K tomu sbor přidal i finance získané za druhé místo v celostátní anketě Dobrovolní hasiči roku 2016. 

47 02 mlcoch

Číslo týdne

324

Přesně tolik dní probíhalo oficiálně pátrání po muži, který 20. prosince loňského roku přepadl tenistku Petru Kvitovou v bytě domu v Jezdecké ulici. Neúspěch ve vyšetřování prezentovali na tiskové konferenci krajští kriminalisté. Alespoň že vyvrátili fámy, podle níž si hráčka prostějovského klubu pořezala ruku sama...

Výrok týdne

„EMOCE NĚJAKÉ BYLY, ALE URČITĚ

SE NEHÁDÁME OD VEČERA DO RÁNA!

Miroslav Pišťák exkluzivně pro Večerník vysvětlil svoji

rezignaci na post šéfa Klubu zastupitelů ČSSD v Prostějově