Příjemnou noc, dnes je úterý 2.6.2020
svátek slaví Jarmil,
zítra Tamara
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dvacet let PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku umožňuje i marketingové společnosti TK PLUS, ohlédnout se za touto dekádou sportování, organizování, a co je příjemné, tak dost často i vyhrávání. „A je také příjemné, že Večerník byl celou dobu s námi, jako mediální partner nás podporoval u většiny našich nejen prostějovských akcí,“ vzkazuje díky do redakce Miroslav Černošek, spolumajitel společnosti. „Pro mne je následující rozhovor zpovědí člověka, který byl u založení firmy a absolvoval všechny dílčí i velké úspěchy. A taky okamžiky, kde se nedařilo podle představ, což však život pochopitelně přináší,.


●● Co jsme všechno dokázali?
„V první řadě jsme vybudovali překrásný, flexibilní areál, kde proběhly akce s velikány světového i českého sportu a vyrostly hvězdy, jejichž sláva, jak se říká, hvězd se dotýká. Vždyť tady od jedenácti let trénovala a šest roků za Prostějov hrála jedna z nejzářivějších hvězd světového tenisu a osminásobná vítězka grandslamových podniků Martina Hingisová. Jako dorostenec zde začínal později pátý hráč světa a prima kluk Jirka Novák, který se ve městě usadil. Tomáš Berdych i Lucie Šafářová přišli ve svých deseti letech a Petra Kvitová, dvojnásobná vítězka nejprestižnějšího turnaje světa Wimbledonu, přišla do Prostějova, když měla patnáct roků. Radek Štěpánek za náš klub hrál v osmnácti a Jirka Veselý je jeho součástí od dvanácti.“
●● Právě tenis je nejzářivějším pokladem společnosti TK PLUS a TK Prostějov se tak s trochou nadsázky stal nejlepším tenisovým klubem nejen v Česku a Evropě, ale i na celém světě.
„Je tomu tak. (úsměv) A nejen individuální tenisté, ale i špičkové tenisové akce jako Nokia Cup, UniCredit Czech Open a mistrovství světa juniorů nám umožnili vstoupit do dějin světového tenisu. A s nimi ředitelka všech těchto projektů Petra Langrová, dnes Černošková. Také Jarda Navrátil, který přišel z Přerova v roce 1994 a spoluzaložil slávu tenisu jako trenér či kapitán daviscupového týmu, přispěl k velké slávě prostějovského tenisu. Nechci zapomenout ani na svého bývalého parťáka Milana Matzenauera či Jardu Machovského, Ivoše Šilhánka, Jardu Baláše. To jsou ti hlavní ´hráči´ v tenisové historii našeho klubu. A díky nim jsme získali více jak pět set titulů Mistrů České republiky!“
●● V průběhu let jste se začali prezentovat i v akcích pořádaných pro Prostějovsko, Olomoucko i krajskou samosprávu...
„A zase jsme do Prostějova přivedli v rámci výstav, divadelního festivalu Aplaus i kulturních či sportovních anket jména, která znamenala a znamenají svět. Herci jako Bartoška, Bohdalová, Langmajer, Heřmánek, Vašáryová nás oslovují ve filmech, televizi skoro každý večer. Společně s vámi jsme viděli skvělá díla Alfonse Muchy, Emila Filly, Jiřího Koláře, Tomáše Bíma a moderátoři jako Marek Eben, Petr Salava či Libor Bouček patří k TOP celebritám. Zkrátka jsme veřejnosti přiblížili ty, kteří by pro řadu Prostějovanů byli nedosažitelní. Máme z toho velkou a opravdovou radost.“
●● Časem jste vstoupili vedle prken, která znamenají svět, i do jiných míčových sportů. A také velice úspěšně. Jak se vám to podařilo?
„Volejbal žen a jeho devět titulů mistryň České republiky v řadě jsou skutečně něčím mimořádným a to, že za tým pod trenérem Čadou hrála spousta reprezentantek nejen Česka, ale i dalších zemí světa, je na padesátitisícový Prostějov skvělá vizitka. Basketbal mužů nezůstal moc pozadu, když získal jedenáct medailí v nejvyšší soutěži, vyhral Český pohár a uspěl na poli mládežnickém, což je taky výborně odvedená práce. A tady zaslouží vzpomenout šéf těchto projektů Petr Chytil a samozřejmě poděkovat za významnou podporu městu Prostějovu či Olomouckému kraji. Právě u těchto projektů je jejich role nezastupitelná! Velké poděkování patří takovým firmám, jako byly a jsou AGROFERT, TŘINECKÉ ŽELEZÁRNY, UNICREDIT BANK (dříve Živnobanka), AGEL, MICOS, ČEZ.“
●● Organizační schopnosti jste ukázali i mimo Prostějov...
„Ano, to hovořím o akcích realizovaných v Prostějově, a sportovcích, kteří zde sportovali. Ale společně s Večerníkem jsme vstoupili i na atletický ovál s úžasnou Zlatou tretrou v Ostravě. A tady s námi běhali, skákali a házeli takové osobnosti jako Bolt, Železný, Špotáková, El Guerrouj, Farah, Bekele a další. A protože Prostějov je z pohledu oblíbenosti sportů především o hokeji, i ten nám nezůstal zapovězen. Od roku 1997 začal JÁGR TEAM a měli jsme to maximální štěstí, že jsme se jmény jako Jágr, Straka, Ručínský, Hašek prožili Nagano a největší úspěchy českého hokeje. A božský JARDA byl v Prostějově snad stokrát... (úsměv) Ostatně Bolt v Ostravě devětkrát, Ivan Lendl patnáctkrát v Prostějově a další. Asi jsme za těch dvacet let něco dokázali, něco umíme, u něčeho velkého jsme byli a budeme.“
●● A teď mi nezbývá než kousnout do kyselého... V poslední době jste i terčem kritiky, proč?
„Ne nadarmo se říká, že doma člověk nebývá prorokem! Dvacetiletá historie nejen mne naučila, že ne každý má člověka rád, že je v lidech spousta závisti, nepřejícnosti, malosti... Ale co předvádí část prostějovské opozice v posledním volebním období, to nemá obdobu. A mám možnost srovnat. Vstupuji do jednání rad a zastupitelstev nejen v Prostějově, ale i v Olomouci, Ostravě, Praze, Zlíně, Brně, Olomouckém, Moravskoslezském i Jihomoravském kraji. Ne vždy vyhráváme, ale určitá serióznost a ochota naslouchat tady vždy je! Ale u nás ti, co nic pro Prostějov nedokázali a neudělali, jenom boří, udávají, závidí, nepodporují. Promiňte trochu žluče, mám hluboce v paměti jejich jména, jejich opravdu zlé kroky a náš čas i trenérů, rodičů a sportujících dětí přijde, pánové...“
●● Na závěr trochu přívětivosti a pokory. Jaké poselství byste za dvě desítky let prostřednictvím Večerníku pronesl?
„Chceme velmi poděkovat všem partnerům a institucím, kteří nám doposud na naší cestě za sportovními úspěchy pomáhali. Jako patrioti jsme opravdu rádi, že jsme proslavili a zviditelnili tento region a že i díky našim projektům se ještě vyplatí odbočit z dálnice D1 výjezdem na Prostějov a navštívit naše město. (úsměv) Budeme se i nadále snažit podílet se na dalších zajímavých aktivitách i úspěších prostějovského sportu. Věříme, že potěšíme rovněž i milovníky kultury. Naše město si to rozhodně zaslouží!
PROSTĚJOVSKÉMU Večerníku přejeme do dalších let mnoho čtenářů a co nejvíce pozitivních informací a děkujeme za příjemné partnerství i prezentaci našich událostí! Jsme rádi, že i prostřednictvím redaktorů Večerníku jsme mohli psát naši úspěšnou historii a snad spolutvořit i úspěšnou budoucnost. Věříme, že i nadále bude platit naše firemní motto: ´S námi po cestách šampionů!´“

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Nosíte ještě roušku či jinou ochrannou pomůcku při pobytu venku?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nezapomněli na lidi.

Už nějaký čas jsou na světě první architektonické studie k tomu, jak co nejúčelněji zrekonstruovat celou jižní část centra města. Radní chtějí předmětnou záležitost prodiskutovat s občany, ale první veřejné projednávání padlo kvůli COVID-19. Konšelé se tedy sejdou za tímto účelem s Prostějovany už tuto středu v kulturáku.

Nečinnost úřadů.

Stražisko bylo v minulých dekádách známo jako jedno z nejoblíbenějších míst na Prostějovsku pro rekreaci a odpočinek. Leč centrum obce stále více hanobí kdysi oblíbená restaurace, dnes však nechvalně proslulá ubytovna, kde bydlí takzvaně nepřizpůsobiví spoluobčané. Problémy ve Stražisku, avšak kompetentní subjekty spí… Na co se čeká?

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

ALOIS MAČÁK starší

Legendární osobnost prostějovského hokeje, kopané a tenisu zemřela uplynulý pátek 29. května ve věku 80 let. Otce někdejšího náměstka ministra kultury či krajského hejtmana doprovodí rodina i veřejnost sportovního nestora na jeho poslední cestu tento pátek 5. června.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

15


Patnáct dní bude uzavřena Vrahovická ulice kvůli rekonstrukci železničního přejezdu. Aby se zvládl dopravní nápor, nechává magistrát od 8. června otevřít „myší díru“ a s tím také přerušit dokončení rekonstrukce křižovatky Tovární a Říční.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„NEPOMOHL JSEM JIM, PROTOŽE NESNÁŠÍM POHLED NA CIZÍ KREV“

Takto zvláštně zareagoval obviněný násilník Tomáš Čáp na výtku soudce Vrtěla, proč zraněným mužům nezavol sanitku…?

Total Comments