Dobrý večer, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Krajním obráncům 1.SK Prostějov se v této sezóně střelecky daří. Aleš Rus od doby, co se přesunul na kraj, vstřelil dvě branky a v Petřkovicích jej počtem branek dohonil i spoluhráč z pravé strany Lubomír Machynek. Ten navíc dal velmi důležitý první gól.

* První gól je v takových zápasech vždycky důležitý, jak jste jej vstřelil?
„Měli jsme sérii tří rohových kopů, zprava mě balón vždy o kousíček minul. Ten třetí byl z levé strany a přesně mi spadl na hlavu. Nehledal bych v tom žádný um, měl jsem prostě štěstí.“ (úsměv)
* Štěstí ale přeje připraveným. Od brzké branky se pak odvíjel další průběh utkání...
„První gól nám určitě pomohl, zvlášť v této sezóně nás určitě uklidní. Takže jsem moc rád, že to tam spadlo a zrovna mně.“
* V defenzivě jste asi moc práce neměl, soupeř směrem dopředu mnoho nepředvedl?
„Nemůžeme ale kvalitu domácích nijak snižovat, měli tam některé šikovné hráče a charakter zápasu byl hodně soubojový. Byli jsme ale určitě lepším týmem, vyhrávali jsme souboje a z toho pramenily brankové situace.“
* Nyní vás čeká poslední z letošních nováčků Hodonín, který má ve svém středu některé individuality. Co od zápasu čekáte?
„Hodonín určitě patří ke kvalitnějším celkům, v záloze hraje Polách, který je přes svůj věk stále přínosem pro tým, je dobrý na míči, navíc tým trénuje zkušený trenér Komňacký. Bude to určitě těžký zápas, určitou výhodou bude, že hrajeme doma. Je potřeba se na něj nachystat a bodovat.“
* Čekáte tedy atraktivní zápas pro diváky?
„Přesně tak. Jsou tam osobnosti a myslím, že Hodonín bude chtít hrát fotbal. Nebudeme tak hrát do plných, takže diváky rozhodně zvu.“

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-