Dobrý podvečer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V roce 2005 kouč Predrag Benáček přivedl hráče BK Prostějov k bronzovým medailím a navrch přidal finálovou účast v Českém poháru. To vše hned v první sezóně Orlů mezi českou elitou. Přesto po roce odešel. Na Hanou, kde našel řadu kamarádů, ale nezanevřel, což se potvrdilo o dvanáct let později. Rychle se dohodl s vedením BK Olomoucko a postavil se na střídačku nově vzniklého klubu, který získal ligovou licenci. „Byla to až příliš lákavá nabídka, abych ji odmítl. Vracím se do míst, kde to mám rád, zase pracujeme s Michalem Pekárkem,“ rozzářil se Benáček, který musel vypovědět smlouvu v Kolíně, kde strávil devět sezón.

* Ve svém posledním angažmá jste strávil dlouhých devět let. Jak vůbec došlo k vašemu přestupu do BK Olomoucko?
„Seběhlo se to během několika dnů. Dostal jsem nabídku, kterou jsem se rozhodl akceptovat, a s Kolínem jsme se na uvolnění dohodli velmi rychle. Po tolika letech už jsme v klubu měli, řekl bych, až přátelské vztahy, ani z jedné strany s tím nebyl problém.“
* Co vás k tomuto rozhodnutí vedlo?
„Nezastírám, že mě lákalo být u zrodu něčeho nového. Je to výzva! A navíc v prostředí, do kterého jsem se od svého prvního angažmá v Olomouckém kraji, vždy rád vracel, přestože jsem trénoval jinde.“ (pousměje se)
* Řadu nabídek jste v minulých letech odmítl. Kolik jich bylo?
„Dostal jsem pět opravdu seriozních nabídek, především ze zahraničí. Naposledy to bylo v lednu z Maďarska, i tu jsem z určitých důvodů odmítl. Už se mi navíc nechtělo odcházet z České republiky, tak jsem si počkal až na výzvu z domácí soutěže.“ (úsměv)
* V průběhu léta jste museli složit novou sestavu. Jaké bylo shánění hráčů do nového klubu, který nemá žádnou historii?
„Logicky hodně náročné. Museli jsme hráčům vysvětlovat, že to myslíme vážně a nejde o žádný nejistý projekt. Některé se podařilo přesvědčit, další zamířili do jiných klubů. Třeba Petr Šafarčík, o kterého jsem stál, dal přednost Kolínu. Ale jindy jsme naopak měli štěstí. Když se Michal Křemen nedohodl v Brně a my se s ním rychle dohodli, byla to pro nás výhra.“
* S aktuální podobou kádru jste spokojený?
„Přestože jsme začali se skládáním později, musím říct, že se nám podařilo získat kvalitní hráče. Máme navíc místní šikovné mladíky, kteří se stále zlepšují. Angažmá přijali i zkušení hráči. Mají už něco za sebou a umí táhnout ostatní. Téměř ve všech případech jsme se trefili. Jediný problém se ukázal na pivotu, ale na poslední chvíli se podařilo angažovat nového podkošového hráče a ten vypadá dobře.“
* Skončí tedy tým do osmého místa, jak si přeje vedení klubu?
„Jsme ligový nováček a musíme si nejdříve získat respekt soupeřů. Nebudeme vykřikovat do světa, že chceme hned v první sezóně do finále. (úsměv) Některé kroky se zkrátka nedají přeskočit, musíme jít nahoru postupně. Tým navíc potřebuje ještě čas, není úplně sehraný. Ale myslím si, že máme kvalitu na to, abychom se prali o postup do play-off. To beru jako reálný cíl.“
* Na postup do skupiny A1 po základní části nemyslíte?
„Byl by krásný, ale takové přání má celá řada našich soupeřů. Uvidíme, jak se základní část bude vyvíjet. O každou šanci se určitě pořádně popereme. Třeba to vyjde, v play-off se uvidí a nějaké kolo uhrajeme.“

Pondělní tištěné vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku obsahuje i speciální přílohu ke startu Kooperativy NBL, která ročník 2017/2018 zahajuje už ve středu. ŠESTNÁCT STRAN O BASKETU přináší nové číslo Večerníku!

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-