Dobré odpoledne, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zrod z větší části nového a velice mladého týmu házenkářů Sokola II provázejí silné porodní bolesti. Oslabení Prostějované podlehli Ivančicím 18:26, v Maloměřicích 15:37 a naposledy Bohunicím 17:27, což je pevně přikovalo na úplný spodek druholigové skupiny Jižní Morava. Někdejší výborný plejer Kostelce na Hané a nyní nový trenér mužského áčka konkurenčního klubu z okresního města Anatoliy Vasyliev však neztrácí hlavu.

* Toljo, vidíte po třech debaklech nějakou perspektivu možného zlepšení?
„Jistě ano. Já se na to dívám optimisticky a nepochybuju, že se budeme zlepšovat. Od minulé sezóny ale došlo v mančaftu k mnoha změnám, zavedl se jiný způsob práce i nová taktika a je jasné, že nemůže všechno začít hned fungovat. Je to jako se stromem, který zasadíte a musíte počkat, než začne plodit. Zatím hodně trpíme na své vlastní chyby, kterých děláme strašně moc, a tím pádem se málo prosazujeme v útoku. Třeba dnes jsme nedali pět sedmiček a technických ztrát měli tolik, že je snad radši ani nebudeme sčítat. Chybujeme i při zakončení, špatně řešíme rychlé protiútoky a situace jeden na jednoho, složitě hledáme cestu přes postavenou obranu, v šancích trefujeme gólmana. Přesto lze na mladých hráčích sledovat tendenci postupného uklidňování velké nervozity ze soutěžních utkání. A celkově věřím, že dál půjdeme s naší výkonností krok za krokem pomalu nahoru.“
* Jak vám může pomoct navrátilec po dlouhém zranění Jiří Kosina?
„Jirka se vrací po operaci ramene, chyběl tři čtvrtě roku, má za sebou dlouhou rehabilitaci a teď začíná naskakovat do zápasů. Určitě dodal mančaftu víru, morální podporu i trochu větší sebevědomí, ale po herní stránce zatím jde spíš o takové eso v rukávu. Měl totiž zraněnou střeleckou ruku a momentálně nemůže pálit z větší dálky, místo toho se snaží prosazovat akcemi do brankoviště nebo uvolňovat ostatní kluky do šancí. Soupeři už se o tomhle Jirkově omezení dozvěděli a bylo vidět, že s tím počítali ve své taktice. Tím víc se on může snažit pracovat pro mužstvo, vázat na sebe protihráče snahami o průniky či individuální uvolnění nebo přihrávat. A pochopitelně týmu pomáhat po psychické stránce svou přítomností.“
* Bude letošní sezóna pouze o záchraně soutěže?
„Ano, vypadá to tak. V tomhle směru ale máme výhodu, že zespodu pravděpodobně nebude chtít nikdo postoupit a tím pádem z druhé ligy asi nikdo nespadne, byť oficiálně by dva poslední celky měly jít do baráže. Jenže reálně zájem o postup v současnosti není v podstatě žádný. Každopádně se chceme dvanáctému i jedenáctému místu vyhnout a hlavně vybudovat nový kolektiv s novým stylem hry, aby šel víc nahoru v dalších letech. Teď je potřeba, aby kluci začali co nejdřív fungovat jako soudržný mančaft, chodili pravidelně na tréninky a dobrou prací se dokázali společně zlepšovat při dodržování určitých herních zásad. Podstatné je držet se mušketýrského hesla: jeden za všechny, všichni za jednoho!“

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-