Dobrý podvečer, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Naprosto novou trenérskou dvojici má BK Olomoucko. „Pravou rukou“ kouče Predraga Benáčka je Michal Krčmář, který ve stejné pozici působil v minulé sezoně v Brně, kde byl asistentem Zorana Helbicha. Přesunem na Hanou se vlastně přiblížil k domovu. „Posledních několik let jsem bydlel v Brně, ale pocházím z Přerova. Takže jsem se vrátil do rodného kraje,“ pousmál se Krčmář.

* Jak vůbec k přesunu došlo?
„Neprodloužil jsem končící smlouvu a hledal uplatnění v Brně. Když už se zdálo, že mám novou práci, ozval se BK Olomoucko. Pak už to bylo hotové během tří dnů.“
* Čekal jste, že může přijít taková nabídka?
„Podle mých informací dostalo Olomoucko tip od bývalého brněnského trenéra Zorana Helbicha a zřejmě shánělo mladého trenéra s chutí pracovat a určitou perspektivou do budoucna. Asi jsem tato kritéria splňoval.“ (úsměv)
* Rozhodoval jste se dlouho?
„Byla to zajímavá nabídka, takže to bylo snadnější. V Prostějově má basketbal tradici, předchozí klub dosáhl na řadu úspěchů. Chtěl jsem být u toho nově vznikajícího. S vizí, že bude také úspěšný.“
* Jak se vám zamlouvá složení trenérského tandemu - zkušený kouč a mladý asistent?
„Tak by to asi mělo být. Hlavní kouč by měl učit mladšího kolegu a ten by se měl časem dostat nejen na jeho úroveň, ale postupně ji i převýšit.“ (pousměje se)
* Bude to v BK Olomoucko fungovat právě takto?
„Myslím, že můžu trenérovi nabídnout práci s nejrůznějšími technologiemi a při zjednodušení celkové organizaci. To by mohlo být oboustranně výhodné.“
* Neměl jste problém opouštět Brno?
„Po maturitě jsem tam začal studovat, což je osm let. Ale vzhledem k tomu, že pocházím z Přerova, to není problém. Z pohledu vzdáleností je Prostějov výborná destinace.“ (úsměv)


Pondělní tištěné vydání PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku obsahuje i speciální přílohu ke startu Kooperativy NBL, která ročník 2017/2018 zahajuje už ve středu. ŠESTNÁCT STRAN O BASKETU přináší nové číslo Večerníku!

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-