Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk jako lídr krajské kandidátky ANO 2011 obhájil bez větších potíží svůj poslanecký mandát. O bezprostřední dojmy po zveřejnění volebních výsledků se podělil v exkluzivním rozhovoru přímo z pražské centrály hnutí.

* Ve volbách získalo vaše hnutí kolem třiceti procent, což je víc, než ukazovaly poslední trendy. Panuje tedy ve vašich řadách spokojenost?
„Jedná se o skvělý výsledek, v našem Olomouckém kraji jsme dosáhli dokonce 31,39 procenta, mám z něj velkou radost. Platí to samozřejmě i o celostátním měřítku. Jde o výsledek, který tady dlouho nikdo nepamatuje. Teď jde jen o to jej s pokorou zpracovat a v tomto duchu pracovat dál.“
* Čemu přičítáte fakt, že vám téměř třetina voličů dala důvěru?
„Přičítám to naší práci ve sněmovně, protože jsme za uplynulé čtyři roky ukázali, že to myslíme vážně. Pracovali jsme, seč nám síly stačily, a když se proti nám všichni začali vymezovat, tak voliči rozpoznali, kdo pracoval a kdo ne. Teď to nějakým způsobem zhodnotili.“
* Ukázal obrovský propad vašich koaličních partnerů na kontraproduktivitu jejich protibabišovské rétoriky?
„Možná to byla jejich strategie, nevím, co je k tomu vedlo... Každopádně gratuluji všem, kteří se dostali do sněmovny.“
* Jaké očekáváte nejbližší kroky hnutí ANO 2011 při sestavování vlády?
„Ještě o víkendu zasedne nejvyšší orgán našeho hnutí a budeme se radit ohledně dalších kroků, které budou po víkendu následovat. Jedná se o vyjádření důvěry voličů v práci, kterou jsme doposud vykonali jako hnutí ANO 2011. Je to pro nás obrovský závazek, se kterým musíme pracovat dál. Je teď na nás, jak se postaví koalice, jestli se třeba postaví koalice bez nás, protože i to se může stát. Budeme pracovat, ať budeme v koalici, nebo v opozici, abychom lidi nezklamali. Vše, co jsme lidem říkali a slibovali, budeme dělat!“

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-