Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 6.8.2020
svátek slaví Oldřiška,
zítra Lada
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Unavený, šťastný z celkového výsledku občanských demokratů a s vědomím, že pro úspěch svůj i celé pravicové strany udělal maximum. Petr Sokol se z kandidátky ODS v Olomouckém kraji nedostal z druhého místa do Parlamentu České republiky jen o pověstný fous. Zklamání ale necítí, stranické zájmy povyšuje nad ty osobní. A co víc, úspěch ODS v parlamentních volbách považuje i za výborný signál pro komunální volby v příštím roce.

* Jen o pověstný fous jste neproklouzl do sněmovny. Mrzí vás to?
„Chybělo mi zhruba pět set hlasů, což není opravdu moc. (pousměje se) Je to ale o tom, že pro každého prostějovského kandidáta z kterékoliv strany je hrozně složité prosadit se v konkurenci svých kolegů z Olomouce, kde je i mnohem větší pravicová bašta. Na druhou stranu jsem získal skoro dvacet procent preferenčních hlasů tady na Prostějovsku. A to je ukázka toho, že kampaň v našem regionu byla pro mě úspěšná a hlavně zde výrazně posílila celá ODS. Takže nemám žádný důvod ke smutku.“
* Opravdu tedy necítíte zklamání z toho, že nebudete poslancem? Nebo pocit, že jste mohl udělat něco jinak či lépe v předvolební kampani?
„Možná o tom budu ještě nějaký ten den přemýšlet... Ale ve čtvrtek večer, kdy končila kampaň, jsem si říkal, že jsem tomu všemu věnoval tolik energie a času, že by se těžko dalo v něčem přidat. Veselejší je jistě vyhrát, ale vůbec nevěším hlavu. Jsem přesvědčen, že jsem pro úspěch udělal maximum, v tom případě pak smutek nepřevažuje.“        

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-