Příjemnou noc, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Na jednu stranu radost z kvalitních výkonů, na stranu druhou smutek z promarněné příležitosti na výsledkové překvapení. Takové pocity se mísily v nitru kouče prostějovských korfbalistů Davida Konečného, jehož svěřenkyně a svěřenci nebyli v zahajovacích duelech nové extraligové sezóny horší než úřadující mistři republiky z Českých Budějovic. Přesto odešli dvakrát těsně poraženi. A to lodivoda SK RG samozřejmě mrzelo.

* Jaké to byly zápasy?
„Svým průběhem vypadaly stejně v tom směru, že byly naprosto vyrovnané a vedení se často střídalo na obě strany. Styl i způsob hry se podobaly s tím rozdílem, že první střetnutí mělo hodně vysoké tempo. A bylo tak intenzivní, že v odvetě všem aktérům už částečně došly síly. Dvě utkání za sebou je letošní novinka, zkouší se a uvidíme i dál, co to přinese. Teď jsme každopádně trochu smutní, neboť jsme o kousek nedosáhli na body, které měly být daleko, a nakonec nám k nim chybělo maličko. České Budějovice obhajují titul a navíc se přes léto posílily, měly být tedy jasně lepší než my. Jenže nebyly. Proto klobouk dolů před naším týmem, jak to herně zvládl, že předvedl v obou střetnutích kvalitní korfbal. A velká škoda, že z toho není aspoň jedno vítězství.“
* U vás oproti minulému ročníku došlo k nějakým hráčským změnám?
„Tou jedinou byl příchod nizozemské posily Natashi Ter Veer, která teď v České republice studuje v rámci projektu Erasmus. A ještě se po pěti letech vrátila ke korfbalu Lucka Štefáková. Jinak zůstalo naše mladé družstvo komplet pohromadě, což je určitě výhoda ohledně sehranosti i perspektivy do budoucna. Už teď je na mančaftu vidět postupné zlepšování a za nějaký rok nebo dva můžeme být v tomhle složení dost silní. Třeba na výkonnosti kluků je hodně znát, že patří do širšího kádru nároďáku. Co nás ale momentálně trápí, to je špatný zdravotní stav dívčí části sestavy. Máme totiž na soupisce dohromady devět holek, z nichž čtyři včetně reprezentantky ČR Nikoly Ambrosové jsou zraněné. A Katka Lorencová se navíc zranila dneska, když dostala nešťastně balónem do nosu, má ho možná zlomený. Potřebujeme, aby se děvčata uzdravila, než bude pozdě. Abychom takhle blbě jako dnes neprohráli několik zápasů a potom marně nehonili bodovou ztrátu. Teď holky ani nemohly prostřídat, což se ve dvou utkáních krátce za sebou samozřejmě projevilo.“
Vidíte v letošní sezóně reálnou šanci zaútočit na extraligovou medaili mezi dospělými?
„Před začátkem soutěže jsem si myslel, že favorité České Budějovice a Brno budou natolik výkonnostně odskočení, že s nimi nepůjde vyrovnaně bojovat. My jsme však hned napoprvé pořádně prohnali Budějky a Znojmo v Brně prohrálo dvakrát taky jen těsně. Tím pádem bude tenhle ročník extraligy možná mnohem vyrovnanější, než jsem předpokládal. Uvidíme, každopádně medaili moc chceme, stejně jako každý rok. A zkusíme ji vybojovat. Aspoň tu bronzovou.“ (smích)
* Celou přípravu jste strávili mimo svou rekonstruovanou halu RG a ZŠ města Prostějova. Byl to handicap?
„V dnešních utkáních se zdálo, že ani ne, trefovali jsme se dobře. Asi jsme na tuhle halu za předchozí léta natolik zvyklí, že půl roku bez ní nezpůsobilo žádné herní problémy. Co se týče přípravy, náhradní prostředí jsme našli v podobné a taky výborné hale v Němčicích nad Hanou, na tamní azyl si absolutně nemůžeme stěžovat.“

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-