Příjemnou noc, dnes je úterý 7.7.2020
svátek slaví Bohuslava,
zítra Nora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nejzářivější chvilku si Jiří Dedek (na snímku) v dosavadním průběhu sezóny vybral proti Opavě, když v samém závěru rozhodl o vítězství Olomoucka nad posledním ligovým finalistou. V silné konkurenci bojuje o každou minutu a přiznává, že v nabitém kádru je to těžké. „Na křídlech je nás hodně, není to snadné,“ uvědomuje si křídelník.

* Vzpomněli jste si v průběhu duelu s Opavou na poslední divoké čtvrtfinále?
„Tím, že máme pět nových hráčů, kteří play-off nehráli, to pro ně byl jen další tým, který se musí porazit. Jen před zápasem nám kouč připomínal, že jsme s Opavou v minulé sezóně téměř všechno prohráli a už by to chtělo vyhrát.“
* Jak vnímáte aktuální sestavu Olomoucka?
„Máme třináct hráčů a hodně nás je křídelníků. Tím, že J. J. Douglas nebo i Michal Křemen můžou hrát na pozici tři, je konkurence ještě větší. Každý, kdo jde na hřiště, musí zahrát. V opačném případě střídá.“
* V kádru je řada nových cizinců. Nemáte problémy v komunikaci?
„Anglicky se na hřišti domluvím, takže problémy nemám. Základní věci, co se používají ve hře, se naučí hned i nováček v lize. Na to je angličtina ideální a všichni vědí, co se má dělat.“
* Kromě basketbalu studujete vysokou školu. Jak jste daleko?
„Příští rok dělám bakalářské státnice a vím, že tu školu chci dokončit. Nechci to prodlužovat o další rok.“
* Musíte kvůli studiu vynechávat nějaké tréninky?
„Jenom jeden odpolední týdně, místo něj chodím ráno. Škola se dá docela přizpůsobit, takže jsem si to navolil, abych to měl všechno v jeden den.“

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-