Dobré dopoledne, dnes je pondělí 6.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Bohuslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Společnost Manthellan požaduje po statutárním městu Prostějov odškodné ve výši 320 milionů korun za údajně zmařenou investici v podobě výstavby Galerie Prostějov. Jak Večerník informoval v minulém vydání, zastupitele nechala předžalobní výzva developera chladnými. Co na to ale primátor Prostějova? Večerník na toto téma vyzpovídal právě prvního muže Prostějova Františka Juru (na snímku).


* Zaskočil vás požadavek společnosti Manthellan? Co vůbec říkáte na její předžalobní výzvu?
„Zaskočený se určitě necítím, není to naše první a s největší pravděpodobností ani poslední komunikace se společností Manthellan. Její předžalobní výzvě zcela jistě vyhovět nemůžeme. Prozatím ani nevíme, jak došla k vyčíslené škodě, příslušný dopis neobsahuje žádnou detailnější kalkulaci.“
* Na zastupitelstvu tato výzva Manthellanu kupodivu nevzbudila žádné výraznější diskuse. Jste si jako představitelé města opravdu tak jistí, že společnost nemá na odškodné nárok?
„Spory o platnost příslušné smlouvy se táhly řadu let, není to vůbec triviální věc. A totéž samozřejmě platí i o případném vyčíslení škody. Detailní posouzení celé záležitosti musejí udělat právníci. Já mohu slíbit, že budu vždy postupovat s maximálním důrazem na zájmy a rozpočet města, protože chceme být dobrými hospodáři.“
* Může požadavek Manthellanu nějak ovlivnit plány města ohledně rekonstrukce Společenského domu a vůbec řešení historické části centra u Špalíčku?
„Nic podobného nepředpokládám, magistrát bude v přípravách nového řešení tohoto prostoru pokračovat i nadále. Celé území už deset let jen chátrá a my se na současný neutěšený stav nechceme jen dívat.“

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-