Příjemnou noc, dnes je středa 30.9.2020
svátek slaví Jeroným,
zítra Igor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Michal Sobecký

Stan plný vojáků v ochranných oblecích, volební urna obsluhovaná dalšími lidmi s ochrannými pomůckami. A všude příkazy, jak se chovat. Postapokalyptický film? To ani ne. To se jen u vrahovického koupaliště volilo. S předstihem před řádným termínem voleb zde byl otevřen stan pro voliče, kteří měli tu smůlu a museli jít kvůli koronaviru do karantény.

Post by: Redakce

V sobotu 12. září bude oceněn sedmadvacátý vítěz prostějovského challengeru, který se potřetí hraje pod názvem MONETA Czech Open. I díky vstřícnosti uznávaného bankovního domu tradice špičkových turnajů na Hané může pokračovat.

Post by: Redakce

Vedení všech tenisových turnajů si vždy přeje, aby do místa konání přijel obhájce předchozího vítězství. Pro fanoušky je zajímavé sledovat, jestli hráč dokáže svůj úspěch zopakovat. V Prostějově tak může panovat spokojenost, protože v hlavní soutěži se představí tenisté, kteří MONETA Czech Open ovládli v posledních třech letech. „Když pominu grandslamy, je to docela rarita,“ míní ředitelka turnaje Petra Černošková.

Post by: Redakce

České naděje na domácích kurtech
Také v letošním ročníku se pořadatelé snažili zajistit start nejlepších domácích hráčů. Týká se to rovněž hráčů nastupující generace. Právě pro ně jsou určené divoké karty pro nasazení do hlavní soutěže, ve které mají tenisté ideální možnost získat nesmírně důležité body do světového žebříčku.

Post by: Redakce

Hodně překotné období prožívá celý svět a změny pochopitelně neminuly ani tenisové prostředí. Týkaly se rovněž největšího mužského turnaje v České republice MONETA Czech Open 2020, nad jehož sedmadvacátým ročníkem se vznášely otazníky. Pořadatelé museli nejprve odpískat tradiční termín na přelomu května a června, pak dlouho čekali, jak se celá situace vyvine.

Post by: Redakce

Také prostějovský tenisový svátek se bude řídit vládním nařízením týkajícím se omezení hromadných akcí s účinností od 1. září. Podle tohoto nařízení bude moci do areálu NTC MORAVA Za Kosteleckou ulicí, kde má domácí sídlo TK Agrofert Prostějov, pouze určitý počet fanoušků. V jednom okamžiku může být u kurtů maximálně tisícovka příznivců, počty přítomných v areálu budou pořadatelé během celého turnaje průběžně kontrolovat.

Post by: Michal Kadlec

 Během posledních dnů jsme zaregistrovali nezvyklý kolotoč v nařízeních Ministerstva zdravotnictví ČR, které nejdříve vydalo velice přísná omezující pravidla platná od 1. září. Po schůzce ministra Adama Vojtěcha s premiérem Andrejem Babišem a konzultacích s epidemiology však došlo k rapidnímu zmírnění hygienických opatření v souvislosti s hrozbou nákazy COVID-19. Od zítřka tak nebudou roušky povinné ve školách, obchodech, restauracích nebo například v kadeřnictvích, jako bylo původně deklarováno. Prozatím se tedy nechystají restrikce jako tomu bylo na jaře. Situace se však může měnit každým dnem, například v sousedním Slovensku jsou omezení mnohem přísnější.

Post by: Redakce

Stavební práce, nákup nové techniky i posílení týmu. Tak vypadá aktuální situace v Laboratoři lékařské mikrobiologie OLM Nemocnice AGEL Prostějov, která se připravuje na případnou podzimní druhou vlnu koronavirové epidemie. Laboratoř by se tak mohla stát součástí páteřní sítě laboratoří vyšetřujících lidský koronavirus SARS-CoV-2.

Post by: Michal Kadlec

Českou republiku děsí rekordní denní nárůsty nakažených koronavirem. Zatímco v předešlých týdnech jsme se chlácholili tím, že na Prostějovsku není situace tak zoufalá, nyní už to tak přesvědčeně tvrdit nemůžeme. Po delším čase totiž mimo jiné došlo i na hospitalizaci pacientů s covid-19 na infekčním oddělení prostějovské nemocnice!

Post by: Michal Kadlec

 Od soboty 22. srpna do sobotního večera 29. srpna přibylo v Olomouckém kraji 88 nově nakažených osob koronavirem. K navýšení počtu pozitivně testovaných osob došlo také na Prostějovsku. Hodně podstatným faktem je i skutečnost, že na infekčním oddělení nemocnice přijali po více než dvouměsíční pauze pacienty nakažené koronavirem, jejichž zdravotní stav je navíc středně těžký (informujeme na straně 3 – pozn.red.).

 • Ano
 • SPD
 • Vinotéka Hruška
 • ČSSD
 • Interforst
 • Bellis
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

-