Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 21.11.2019
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Nina Horáková

Začínala ve Ptení, teď válí Na Fidlovačce

Jako tanečnici Ivu můžete momentálně v „nekonečném seriálu“ Ulice na programu televize Nova vidět také Ninu Horákovou. Rodačka z Olomouce přičichla k divadlu už v šesti letech, kdy v první třídě základní školy začala účinkovat v Ptenském dětském divadle. Nyní je nejčastěji k vidění na prknech pražského divadla Na Fidlovačce.

„Smích, zpěv, nerozhodnost.“ Těmito třemi slovy sebe samu charakterizuje půvabná šestadvacetiletá herečka Nina Horáková, kterou lidé z Prostějova znají zejména díky jejímu dlouholetému působení ve studentském divadle Point působícím při Gymnáziu Jiřího Wolkera. Vidět ji zde mohli například v inscenaci Studna světců, která v režii Aleše Procházky měla premiéru v květnu 2005.

Nina Horáková v roce 2012 ukončila studium na DAMU v Praze obor činoherní herectví. V současné době je členkou Originálního pohybového divadla Veselé skoky a účinkuje v Divadle Na Fidlovačce ve hrách Šumař na střeše, My fair lady a Babička. V dalším pražském divadle Kalich ji můžete vidět v muzikálu Pomáda, kde hraje Frenchy, působí také na mladoboleslavské scéně konkrétně v inscenacích Zkrocení zlé ženy a Osiřelý západ. Kromě toho se věnuje tanci, zpěvu a dabingu. „Kdybych nehrála divadlo, byla bych asi cukrářkou. Taky jsem chtěla být patoložkou, ale nešla mi chemie,“ prozradila na sebe Nina Horáková, s níž vám Večerník přinese již brzy exkluzivní rozhovor.

Ještě předtím nás zajímalo, jak na mladou herečku vzpomínají právě v prostějovském Pointu? „Nina kromě talentu vždy vynikala hlavně svojí nezměrnou hyperaktivitou. V tomto směru je v podstatě nezničitelná,“ smál se Aleš Procházka. „Ještě než vznikl Point, pořádali jsme filmový tábor v Městečku Trnávka. Nině tehdy bylo kolem deseti let a stále chtěla vymýšlet další a další aktivity. S Mirou Ondrou jsme z ní už byli zoufalí a tak jsme navrhli, že jestli nemá co dělat, tak by nám všem mohla ještě vyčistit boty. A ona se do toho s nadšením vrhla a u toho se ještě učila roli,“ zavzpomínal s úsměvem principál divadla Point, který si na ní vždy cenil její univerzálnosti. „Uměla vždy zpívat, tančit i hrát. Mohli jsme ji obsadit v podstatě do čehokoliv,“ dodal Procházka.

Total Comments

  • ZŠ Melantrichova
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments