Dobré ráno, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Nina Horáková

Začínala ve Ptení, teď válí Na Fidlovačce

Jako tanečnici Ivu můžete momentálně v „nekonečném seriálu“ Ulice na programu televize Nova vidět také Ninu Horákovou. Rodačka z Olomouce přičichla k divadlu už v šesti letech, kdy v první třídě základní školy začala účinkovat v Ptenském dětském divadle. Nyní je nejčastěji k vidění na prknech pražského divadla Na Fidlovačce.

„Smích, zpěv, nerozhodnost.“ Těmito třemi slovy sebe samu charakterizuje půvabná šestadvacetiletá herečka Nina Horáková, kterou lidé z Prostějova znají zejména díky jejímu dlouholetému působení ve studentském divadle Point působícím při Gymnáziu Jiřího Wolkera. Vidět ji zde mohli například v inscenaci Studna světců, která v režii Aleše Procházky měla premiéru v květnu 2005.

Nina Horáková v roce 2012 ukončila studium na DAMU v Praze obor činoherní herectví. V současné době je členkou Originálního pohybového divadla Veselé skoky a účinkuje v Divadle Na Fidlovačce ve hrách Šumař na střeše, My fair lady a Babička. V dalším pražském divadle Kalich ji můžete vidět v muzikálu Pomáda, kde hraje Frenchy, působí také na mladoboleslavské scéně konkrétně v inscenacích Zkrocení zlé ženy a Osiřelý západ. Kromě toho se věnuje tanci, zpěvu a dabingu. „Kdybych nehrála divadlo, byla bych asi cukrářkou. Taky jsem chtěla být patoložkou, ale nešla mi chemie,“ prozradila na sebe Nina Horáková, s níž vám Večerník přinese již brzy exkluzivní rozhovor.

Ještě předtím nás zajímalo, jak na mladou herečku vzpomínají právě v prostějovském Pointu? „Nina kromě talentu vždy vynikala hlavně svojí nezměrnou hyperaktivitou. V tomto směru je v podstatě nezničitelná,“ smál se Aleš Procházka. „Ještě než vznikl Point, pořádali jsme filmový tábor v Městečku Trnávka. Nině tehdy bylo kolem deseti let a stále chtěla vymýšlet další a další aktivity. S Mirou Ondrou jsme z ní už byli zoufalí a tak jsme navrhli, že jestli nemá co dělat, tak by nám všem mohla ještě vyčistit boty. A ona se do toho s nadšením vrhla a u toho se ještě učila roli,“ zavzpomínal s úsměvem principál divadla Point, který si na ní vždy cenil její univerzálnosti. „Uměla vždy zpívat, tančit i hrát. Mohli jsme ji obsadit v podstatě do čehokoliv,“ dodal Procházka.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-