Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Neuvěřitelných pětašedesát let ve společném manželském svazku! Otokar a Naďa Hořínkovi, slavná prostějovská sportovní dvojice, oslavili minulou sobotu na prostějovské radnici takzvanou „kamennou“ svatbu. Těžko uvěřit, že si společné ANO řekli už popáté v životě. Z toho třikrát je oddával současný radní města Prostějova Josef Augustin!

Když se v sobotu oddávající zeptal nejprve Otokara Hořínka, stříbrného střelce z Olympijských her v roce 1956 v Melbourne, zda hodlá dobrovolně sdílet ještě další roky společného života s manželkou Naďou, na chvíli si zakryl obličej dlaněmi. „Počkejte, musím si to rozmyslet. Ale tak jo!“ rozesmál svatebčany v obřadní síni radnice Otokar Hořínek. Večerník se ho následně zeptal, jak je možné vydržet tolik let manželství. „To je, co? A ještě k tomu s jedinou ženskou! Já to sám nechápu. Ale vážně, všechno je o toleranci a umění si vyříkat kritické věci, které vždycky a v každém manželství nastanou. Když mě něco moc naštve, dám si prostě štamprličku a je klid,“ zasmál se Otokar Hořínek a my s ním. „Celých pětašedesát let nám pomáhá to, že jsme při vzájemných konverzacích nikdy nepoužili neslušné slovo. Vzájemně se respektujeme. A co si budeme vykládat, hádáme se málokdy i proto, že máme doma dvě televize a každý se tak díváme na to, co chceme,“ prozradila Večerníku Naďa Hořínková.

„Podle mého názoru vydrželo manželství Hořínkovým tak dlouho, protože se vzájemně milovali, brali se z lásky a mají se stále rádi, přičemž k sobě současně chovají vzájemnou úctu. Oba jsou bývalí vrcholoví sportovci, mají tudíž společné zájmy. Rovněž jim nechybí smysl pro fair play. A také se naučili brát život i manželství s humorem a nadhledem. Pokud mezi nimi vznikly někdy nějaké spory, tak je jistě řešili dohodou. Mají totiž smysl pro kompromisní jednání,“ je přesvědčen Josef Augustin, který známý pár neoddával ani zdaleka poprvé. „Skutečně to není první svatba, na které se u manželů Hořínkových podílím. V roce 2000 jsem je oddával u příležitosti zlaté svatby, v roce 2010 to byla u příležitosti šedesáti let trvání manželství diamantová svatba. Právě tehdy mě pan Hořínek požádal, že pokud vydrží dalších pět let na světě, tak ať počítám s kamennou svatbou. A vidíte, dobrá věc se podařila, manželé jsou zdrávi a stále oplývají humorem,“ usmál se prostějovský radní. S hrdostí netají, že je dlouholetým přítelem obou manželů, kteří si tedy v sobotu 18. dubna řekli na prostějovské radnici již páté životní ANO. „Je to tak, patřím k jejich dlouholetým přátelům a jsem rád, že jsem je oba před mnoha lety osobně poznal. Do dalších let jejich manželství jim přeji hodně zdraví, lásky, osobní spokojenosti, štěstí, vzájemného porozumění a sportovního ducha při překonávání překážek, které život přináší. Ať společně užívají život ještě mnoho dalších let a opět se potkáme u příležitosti jejich platinové svatby,“ projevil své přání Josef Augustin, který manželům připravil jeden nečekaný šok..

K tomu stejnému se samozřejmě připojuje i PROSTĚJOVSKÝ Večerník. Naši čtenáři se pak mohou v některém z příštích čísel těšit na exkluzivní dvojrozhovor.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments