Dobré ráno, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Neuvěřitelných pětašedesát let ve společném manželském svazku! Otokar a Naďa Hořínkovi, slavná prostějovská sportovní dvojice, oslavili minulou sobotu na prostějovské radnici takzvanou „kamennou“ svatbu. Těžko uvěřit, že si společné ANO řekli už popáté v životě. Z toho třikrát je oddával současný radní města Prostějova Josef Augustin!

Když se v sobotu oddávající zeptal nejprve Otokara Hořínka, stříbrného střelce z Olympijských her v roce 1956 v Melbourne, zda hodlá dobrovolně sdílet ještě další roky společného života s manželkou Naďou, na chvíli si zakryl obličej dlaněmi. „Počkejte, musím si to rozmyslet. Ale tak jo!“ rozesmál svatebčany v obřadní síni radnice Otokar Hořínek. Večerník se ho následně zeptal, jak je možné vydržet tolik let manželství. „To je, co? A ještě k tomu s jedinou ženskou! Já to sám nechápu. Ale vážně, všechno je o toleranci a umění si vyříkat kritické věci, které vždycky a v každém manželství nastanou. Když mě něco moc naštve, dám si prostě štamprličku a je klid,“ zasmál se Otokar Hořínek a my s ním. „Celých pětašedesát let nám pomáhá to, že jsme při vzájemných konverzacích nikdy nepoužili neslušné slovo. Vzájemně se respektujeme. A co si budeme vykládat, hádáme se málokdy i proto, že máme doma dvě televize a každý se tak díváme na to, co chceme,“ prozradila Večerníku Naďa Hořínková.

„Podle mého názoru vydrželo manželství Hořínkovým tak dlouho, protože se vzájemně milovali, brali se z lásky a mají se stále rádi, přičemž k sobě současně chovají vzájemnou úctu. Oba jsou bývalí vrcholoví sportovci, mají tudíž společné zájmy. Rovněž jim nechybí smysl pro fair play. A také se naučili brát život i manželství s humorem a nadhledem. Pokud mezi nimi vznikly někdy nějaké spory, tak je jistě řešili dohodou. Mají totiž smysl pro kompromisní jednání,“ je přesvědčen Josef Augustin, který známý pár neoddával ani zdaleka poprvé. „Skutečně to není první svatba, na které se u manželů Hořínkových podílím. V roce 2000 jsem je oddával u příležitosti zlaté svatby, v roce 2010 to byla u příležitosti šedesáti let trvání manželství diamantová svatba. Právě tehdy mě pan Hořínek požádal, že pokud vydrží dalších pět let na světě, tak ať počítám s kamennou svatbou. A vidíte, dobrá věc se podařila, manželé jsou zdrávi a stále oplývají humorem,“ usmál se prostějovský radní. S hrdostí netají, že je dlouholetým přítelem obou manželů, kteří si tedy v sobotu 18. dubna řekli na prostějovské radnici již páté životní ANO. „Je to tak, patřím k jejich dlouholetým přátelům a jsem rád, že jsem je oba před mnoha lety osobně poznal. Do dalších let jejich manželství jim přeji hodně zdraví, lásky, osobní spokojenosti, štěstí, vzájemného porozumění a sportovního ducha při překonávání překážek, které život přináší. Ať společně užívají život ještě mnoho dalších let a opět se potkáme u příležitosti jejich platinové svatby,“ projevil své přání Josef Augustin, který manželům připravil jeden nečekaný šok..

K tomu stejnému se samozřejmě připojuje i PROSTĚJOVSKÝ Večerník. Naši čtenáři se pak mohou v některém z příštích čísel těšit na exkluzivní dvojrozhovor.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments