Dobré ráno, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Den Země

Oslavy mezinárodního Dne Země se letos konaly v sobotu 25. dubna pod rozkvetlými sakurami na Pernštýnském náměstí. Pro děti i dospělé byl připraven bohatý kulturní program, v němž nechyběl tradiční Ekojarmark. Svátek naší planety, který má motivovat k šetrnějšímu vztahu k přírodě, přišly oslavit stovky Prostějovanů.

Regionální sdružení Iris a Český svaz ochránců přírody Den Země pořádají již téměř dvacet let a letošní menu bylo skutečně velkolepé. Návštěvníci se zde mohli nejen pobavit, ale také získat spoustu nových informací. Připraveny byly naučné soutěže pro děti, ukázky řemesel, ochutnávka biopotravin, představení fair trade výrobků. Děti i rodiče měli možnost se seznámit s některými domácími i volně žijícími živočichy, mohli si například pohladit kůzle z farmy Rozinka. Stanici pro handicapované živočichy reprezentovali dravci a sovy, pan Zwach představil plazy a obojživelníky.

Hudební doprovod celé akce zajistila kapela Jižní ryba, připraveno bylo také několik kulturních vystoupení v podobě břišních tanců a zumby. Na nádvoří zámku zahrálo loutkové divadlo Starost představení s názvem „Písně pohnutlivé i veselé“.

Podle slov předsedkyně Regionálního centra Iris Evy Zatloukalové se akce letos velmi vydařila. „Podařilo se nám zajistit vskutku bohatý kulturní program a jsem ráda, že počasí bylo krásné, přišly stovky lidí, mezi nimiž panovala dobrá nálada a všichni měli chuť se aktivně zapojit,“ pochvalovala si spokojeně Zatloukalová. Doplnila také, že Den Země je nejdůležitější osvětová akce Ekocentra Iris a má nejširší záběr, proto se její přípravy i samotné realizace zúčastnila spousta lidí, nejen pracovníci ekocentra, ale především velké množství dobrovolníků - ochránci přírody, dětské oddíly, spřízněné organizace, přátelé a další příznivci. „Všem patří velké poděkování za pestrou a pohodovou oslavu svátku naší Země,“ vzkázala na závěr.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments