Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Den Země

Oslavy mezinárodního Dne Země se letos konaly v sobotu 25. dubna pod rozkvetlými sakurami na Pernštýnském náměstí. Pro děti i dospělé byl připraven bohatý kulturní program, v němž nechyběl tradiční Ekojarmark. Svátek naší planety, který má motivovat k šetrnějšímu vztahu k přírodě, přišly oslavit stovky Prostějovanů.

Regionální sdružení Iris a Český svaz ochránců přírody Den Země pořádají již téměř dvacet let a letošní menu bylo skutečně velkolepé. Návštěvníci se zde mohli nejen pobavit, ale také získat spoustu nových informací. Připraveny byly naučné soutěže pro děti, ukázky řemesel, ochutnávka biopotravin, představení fair trade výrobků. Děti i rodiče měli možnost se seznámit s některými domácími i volně žijícími živočichy, mohli si například pohladit kůzle z farmy Rozinka. Stanici pro handicapované živočichy reprezentovali dravci a sovy, pan Zwach představil plazy a obojživelníky.

Hudební doprovod celé akce zajistila kapela Jižní ryba, připraveno bylo také několik kulturních vystoupení v podobě břišních tanců a zumby. Na nádvoří zámku zahrálo loutkové divadlo Starost představení s názvem „Písně pohnutlivé i veselé“.

Podle slov předsedkyně Regionálního centra Iris Evy Zatloukalové se akce letos velmi vydařila. „Podařilo se nám zajistit vskutku bohatý kulturní program a jsem ráda, že počasí bylo krásné, přišly stovky lidí, mezi nimiž panovala dobrá nálada a všichni měli chuť se aktivně zapojit,“ pochvalovala si spokojeně Zatloukalová. Doplnila také, že Den Země je nejdůležitější osvětová akce Ekocentra Iris a má nejširší záběr, proto se její přípravy i samotné realizace zúčastnila spousta lidí, nejen pracovníci ekocentra, ale především velké množství dobrovolníků - ochránci přírody, dětské oddíly, spřízněné organizace, přátelé a další příznivci. „Všem patří velké poděkování za pestrou a pohodovou oslavu svátku naší Země,“ vzkázala na závěr.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments