Dobré odpoledne, dnes je pondělí 18.11.2019
svátek slaví Romana,
zítra Alžběta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Galavečer DOTEKY MÓDY

V pátek 24. dubna krátce po devatenácté hodině se v Městském divadle v Prostějově konal již patnáctý ročník prestižní soutěže DOTEKY MÓDY. A jak je již tradicí, byl to velkolepý večer, který se nesl výhradně v duchu módy. K vidění byla prvotřídní módní podívaná  pod vedením Střední školy designu a módy Prostějov, nechyběla hvězdná porota a neotřelý humor Tomáše Hanáka. To vše za bedlivého pozorování mediálního partnera, kterým byl také letos PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Módní galavečer zahájila inspirativní přehlídka studentů domácí Střední školy designu a módy Prostějov, v níž byly předvedeny maturitní a klauzurní práce. Následně začalo velké finále soutěžních modelů. Celkem šestnáct finalistů v kategorii „Oděv“ bojovalo o první místo a ceny v hodnotě 12 000 Kč. Během přehlídky diváci mohli zhlédnout jak nositelné modely, tak i elegantní, extravagantní či výtvarně zaměřené. Studenti z České a Slovenské republiky předvedli kolekce, v nichž byla zastoupena snowboardová móda, ta na lyžování a sáňkování, ale také inspirovaná komiksy či modely tvořené sublimační technikou. Nechyběly ani vzorky geometrického původu, kolekce dámských vycházkových plášťů, oděvy stvořené gotickou subkulturou, britskou metropolí, ručně vyšívané kolekce inspirované slovenským folklórem nebo svatební šaty budoucnosti či například kolekci inspirovanou Egyptem.

„Líbí se mi, že je tu tento rok hodně nositelných kolekcí, sama bych si asi i nějaký model zakoupila a vzala třeba na ples či jinou společenskou akci,“ prozradila divačka Aneta Bílá. „Já si netroufám říci, kdo vyhraje. Kolekce, které jsou nositelné, jsou hodně vyrovnané a stejně tak mi to připadne i u extravagantních modelů, takže jsem zvědavá, koho nakonec porota zvolí. Koneckonců názor diváků není brán v potaz. (úsměv) Příští rok by se mohla udělat i soutěž pro diváky, kdybychom o přestávce například formou hlasovacích lístků zvolili vítěze diváků,“ navrhla přes Večerník inovaci Kamila Šťastná.

Svůj model předvedl i Tomáš Hanák, který kočičí chůzí neboli catwalk nakráčel na pódium a sám si jej i uvedl slovy: „Nyní přichází Tomáš Hanák a doplněk,“ přičemž v ruce držel hasicí přístroj. Známý herec a konferenciér tím pobavil plný divadelní sál. O absolutním vítězi pak rozhodovala porota složená převážně z profesionálních návrhářů, jakými bezesporu jsou Lukáš Lindner, Zuzana Machorková, Lada Vyvialová či Yvona Leitnerová, které doplnili zástupci významných oděvních firem.  

 Galavečer DOTEKY MÓDYVe druhé části večera pak diváci byli svědky skutečné módní show v podání známé módní návrhářky Yvony Leitnerové. Poté již následovalo samotné vyhlášení. Na bronzové příčce se umístila kolekce s názvem „DISASTERS“ studentů Vyšší odporné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní Praha. Její hlavní inspirací bylo rozpoutání vichřice doplněné poselstvím slavné Sibyly „Jak moře vzedmuté a vše kolem pozmění, pak země praská a skály pukají.“ Druhé místo odborná porota přiřkla studentům ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti s kolekcí inspirovanou lehkostí pohybu a ženské krásy „LEHKOST BYTÍ“. Modely byly prostorově modelovány a tvořily triptych času. Absolutním vítězem se pak stala kolekce „ČERVENÁ LINIE“, která byla vytvořena z technické koženky a červeného úpletu. Hlavní myšlenkou zde byla extravagance a čistá linie, jenž se podtrhne červeným prošitím. Inspirací byly geometrické tvary a ostré hrany při řezání plechu. „Jsem strašně nadšená, vůbec jsem to nečekala,“ radovala se z prvního místa studentka Střední školy oděvní, služeb a ekonomiky z Červeného Kostelce.

„Letošní Doteky módy se mi líbily, i když jsem očekávala trochu lepší atmosféru a nadšení diváků. Některé prezentované modely byly velmi nápadité a originální, jiné již trochu okoukané. Celkově ve mně ale celý večer zanechal dobrý a příjemný pocit. Příští rok se určitě opět přijdu podívat na návrhy mladých talentů,“ uzavřela galavečer s úsměvem divačka Michaela Polášková.

A co říkala na vítěze ředitelka pořádající Střední školy designu a módy? „Měla jsem jiný typ... (úsměv) Ale jelikož bylo tentokrát v porotě tolik návrhářů, tak se v hodnocení projevila invence a výtvarno, takže vítězný model tomuto plně odpovídá. Módní návrháři mají ale ten nejsprávnější pohled, takže jejich hodnocení respektuji,“ poznamenala pro Večerník Ivana Vaňková.

Na ohlédnutí za 15. ročníkem Doteků módy se můžete těšit již v příštím vydání.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U POSLEDNÍHO HALÍŘE?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bílá pastelka zabrala.

Jubilejní dvacátá sbírka na speciální služby pro nevidomé, slabozraké a na podporu speciálních výukových programů měla širokou odezvu i mezi dětmi základních škol a studenty středních škol v Prostějově. Dohromady se mezi školní mládeží v Prostějově vybralo 60 328 korun.

Opět bez tiskové konference.

Radní už podruhé za sebou prokázali, že o setkání s novináři zřejmě příliš nestojí. Informace z magistrátu o jednání rady města v úterý 19. listopadu sice došla, jedním dechem ale bylo sděleno, že se tradiční následná tisková konference konat nebude... Vivat transparentnost!

Total Comments

Osobnost týdne

JAN DOLANSKÝ

46 dolanskySpolečně s dalšími známými herci se v prostějovském divadle představil v rámci akce Noc divadel ve hře Perfect Days. Partnery mu byli například Jan Hofman, Lenka Vlasáková a Dana Syslová.

Total Comments

Číslo týdne

 30

Celý minulý týden se logicky nesl ve znamení oslav a připomínek třicátého výročí listopadových událostí roku 1989. Vrcholem všeho byly nedělní oslavy sametové revoluce na prostějovském náměstí T. G. Masaryka.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SI PŘEČETL  ROZHOVOR S PANEM  ŠLAMBOREM, TAK JSEM  SI MUSEL DÁT SKLENIČKU  STUDENÉ VODY!“

Předseda Oblastního sdružení ODS Prostějov Petr Sokol žasne, jak po třiceti letech někteří vidí sametovou revoluci...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments