Dobré odpoledne, dnes je neděle 31.5.2020
svátek slaví Kamila,
zítra Laura
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Galavečer DOTEKY MÓDY

V pátek 24. dubna krátce po devatenácté hodině se v Městském divadle v Prostějově konal již patnáctý ročník prestižní soutěže DOTEKY MÓDY. A jak je již tradicí, byl to velkolepý večer, který se nesl výhradně v duchu módy. K vidění byla prvotřídní módní podívaná  pod vedením Střední školy designu a módy Prostějov, nechyběla hvězdná porota a neotřelý humor Tomáše Hanáka. To vše za bedlivého pozorování mediálního partnera, kterým byl také letos PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

Módní galavečer zahájila inspirativní přehlídka studentů domácí Střední školy designu a módy Prostějov, v níž byly předvedeny maturitní a klauzurní práce. Následně začalo velké finále soutěžních modelů. Celkem šestnáct finalistů v kategorii „Oděv“ bojovalo o první místo a ceny v hodnotě 12 000 Kč. Během přehlídky diváci mohli zhlédnout jak nositelné modely, tak i elegantní, extravagantní či výtvarně zaměřené. Studenti z České a Slovenské republiky předvedli kolekce, v nichž byla zastoupena snowboardová móda, ta na lyžování a sáňkování, ale také inspirovaná komiksy či modely tvořené sublimační technikou. Nechyběly ani vzorky geometrického původu, kolekce dámských vycházkových plášťů, oděvy stvořené gotickou subkulturou, britskou metropolí, ručně vyšívané kolekce inspirované slovenským folklórem nebo svatební šaty budoucnosti či například kolekci inspirovanou Egyptem.

„Líbí se mi, že je tu tento rok hodně nositelných kolekcí, sama bych si asi i nějaký model zakoupila a vzala třeba na ples či jinou společenskou akci,“ prozradila divačka Aneta Bílá. „Já si netroufám říci, kdo vyhraje. Kolekce, které jsou nositelné, jsou hodně vyrovnané a stejně tak mi to připadne i u extravagantních modelů, takže jsem zvědavá, koho nakonec porota zvolí. Koneckonců názor diváků není brán v potaz. (úsměv) Příští rok by se mohla udělat i soutěž pro diváky, kdybychom o přestávce například formou hlasovacích lístků zvolili vítěze diváků,“ navrhla přes Večerník inovaci Kamila Šťastná.

Svůj model předvedl i Tomáš Hanák, který kočičí chůzí neboli catwalk nakráčel na pódium a sám si jej i uvedl slovy: „Nyní přichází Tomáš Hanák a doplněk,“ přičemž v ruce držel hasicí přístroj. Známý herec a konferenciér tím pobavil plný divadelní sál. O absolutním vítězi pak rozhodovala porota složená převážně z profesionálních návrhářů, jakými bezesporu jsou Lukáš Lindner, Zuzana Machorková, Lada Vyvialová či Yvona Leitnerová, které doplnili zástupci významných oděvních firem.  

 Galavečer DOTEKY MÓDYVe druhé části večera pak diváci byli svědky skutečné módní show v podání známé módní návrhářky Yvony Leitnerové. Poté již následovalo samotné vyhlášení. Na bronzové příčce se umístila kolekce s názvem „DISASTERS“ studentů Vyšší odporné školy oděvního návrhářství a Střední průmyslové školy oděvní Praha. Její hlavní inspirací bylo rozpoutání vichřice doplněné poselstvím slavné Sibyly „Jak moře vzedmuté a vše kolem pozmění, pak země praská a skály pukají.“ Druhé místo odborná porota přiřkla studentům ze Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti s kolekcí inspirovanou lehkostí pohybu a ženské krásy „LEHKOST BYTÍ“. Modely byly prostorově modelovány a tvořily triptych času. Absolutním vítězem se pak stala kolekce „ČERVENÁ LINIE“, která byla vytvořena z technické koženky a červeného úpletu. Hlavní myšlenkou zde byla extravagance a čistá linie, jenž se podtrhne červeným prošitím. Inspirací byly geometrické tvary a ostré hrany při řezání plechu. „Jsem strašně nadšená, vůbec jsem to nečekala,“ radovala se z prvního místa studentka Střední školy oděvní, služeb a ekonomiky z Červeného Kostelce.

„Letošní Doteky módy se mi líbily, i když jsem očekávala trochu lepší atmosféru a nadšení diváků. Některé prezentované modely byly velmi nápadité a originální, jiné již trochu okoukané. Celkově ve mně ale celý večer zanechal dobrý a příjemný pocit. Příští rok se určitě opět přijdu podívat na návrhy mladých talentů,“ uzavřela galavečer s úsměvem divačka Michaela Polášková.

A co říkala na vítěze ředitelka pořádající Střední školy designu a módy? „Měla jsem jiný typ... (úsměv) Ale jelikož bylo tentokrát v porotě tolik návrhářů, tak se v hodnocení projevila invence a výtvarno, takže vítězný model tomuto plně odpovídá. Módní návrháři mají ale ten nejsprávnější pohled, takže jejich hodnocení respektuji,“ poznamenala pro Večerník Ivana Vaňková.

Na ohlédnutí za 15. ročníkem Doteků módy se můžete těšit již v příštím vydání.

Total Comments

 • Arks plus
 • Utopenci
 • Rudolfovo pekařství
 • Micoz
 • Narodni_dum
 • Hrubá Voda
 • Interforst
 • Basic
 • Infos
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments