Dobré ráno, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V tištěném vydání Večerníku jsme informovali o zdravotních potížích, které sužují první náměstkyni primátora Prostějova Alenu Raškovou. Kvůli prudkému zánětu obou kyčlí je nucena už několik týdnů chodit pouze o berlích. V pondělí 27. dubna ale prodělala operaci, a podle prvních informací úspěšnou!

Alena Rašková ale ještě před operací musela lékařům dát vlastní krev! „V nemocnici mi opravdu hodně pustili žilou a nedávném zastupitelstvu mi nebylo moc dobře. Těsně před ním mi totiž odebrali půl litru krve a těsně před operací jsem byla na odběru ještě jednou. Podle lékařů je to pro případ, že bych při operaci ztratila větší množství krve a museli mi nasadit transfúzi,“ vysvětlila Alena Rašková. Jak dodala, v podobných případech je odběr vlastní krve běžný. „Kdybych měla dostávat cizí krev, i když naprosto stejné skupiny, tak přece jen hrozí infekce nebo přenos jakýchkoliv chorob. Navíc prý bílkoviny v mé krvi nemusí být totožné z bílkovinami krve cizího dárce,“ dodala první náměstkyně primátora.
Operaci už má ale úspěšně za sebou a jak www.vecernikpv.cz vzkázala, drží se. „Bolí to, ale určitě to přežiju. A konečně snad za pár týdnů budu chodit,“ usmívala se Alena Rašková s tím, že jakmile ji propustí z nemocnice, bude muset podstoupit ještě náročnou rehabilitaci.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments