Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V tištěném vydání Večerníku jsme informovali o zdravotních potížích, které sužují první náměstkyni primátora Prostějova Alenu Raškovou. Kvůli prudkému zánětu obou kyčlí je nucena už několik týdnů chodit pouze o berlích. V pondělí 27. dubna ale prodělala operaci, a podle prvních informací úspěšnou!

Alena Rašková ale ještě před operací musela lékařům dát vlastní krev! „V nemocnici mi opravdu hodně pustili žilou a nedávném zastupitelstvu mi nebylo moc dobře. Těsně před ním mi totiž odebrali půl litru krve a těsně před operací jsem byla na odběru ještě jednou. Podle lékařů je to pro případ, že bych při operaci ztratila větší množství krve a museli mi nasadit transfúzi,“ vysvětlila Alena Rašková. Jak dodala, v podobných případech je odběr vlastní krve běžný. „Kdybych měla dostávat cizí krev, i když naprosto stejné skupiny, tak přece jen hrozí infekce nebo přenos jakýchkoliv chorob. Navíc prý bílkoviny v mé krvi nemusí být totožné z bílkovinami krve cizího dárce,“ dodala první náměstkyně primátora.
Operaci už má ale úspěšně za sebou a jak www.vecernikpv.cz vzkázala, drží se. „Bolí to, ale určitě to přežiju. A konečně snad za pár týdnů budu chodit,“ usmívala se Alena Rašková s tím, že jakmile ji propustí z nemocnice, bude muset podstoupit ještě náročnou rehabilitaci.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments