Dobré ráno, dnes je úterý 18.2.2020
svátek slaví Gizela,
zítra Patrik
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skvělý počinek na poli sociálních služeb oslavilo občanské sdružení LIPKA slavnostním otevřením nově zrekonstruovaného objektu na ulici J. Köhlera v městské části Vrahovice. Bylo tak zaplněno bílé místo nejen na mapě sociálních služeb Prostějova, ale i v přilehlé části Olomouckého kraje. Pro čtrnáct uživatelů je připraveno chráněné bydlení v pěti bezbariérových bytech, součástí objektu je i sociálně terapeutická dílna. Večerník byl ve čtvrtek u toho!

Součástí prvního patra domu, který byl do roku 2010 ve vlastnictví města, je kromě bytů také kuchyně s jídelnou a odpočinková zóna, v přízemí se samostatným vchodem je prostorná cukrárna.
První stacionář pro mentálně handicapované děti a mládež byl zprovozněn už v roce 1993 také ve Vrahovicích, později z kapacitních důvodů přemístěn do Tetína. V Prostějově také vznikla první vzorová dílna v podobě sociálního družstva SENZA, do něhož často zavítaly i zahraniční exkurze. To vše bylo možné především díky neutuchajícímu entuziasmu předsedkyně OS LIPKA Renatě Čekalové, která po kulturním vystoupení klientů denního stacionáře s názvem „O čem sním“ přivítala na dvoře objektu senátorku Boženu Sekaninovou, prvního náměstka hejtmana Olomouckého kraje Aloise Mačáka, první náměstkyni primátora Statutárního města Prostějova Alenu Raškovou a další hosty, kteří se tím či oním způsobem podíleli na realizaci stavby.
„Projekt byl ze tří čtvrtin podpořen z Regionálního operačního programu Střední Morava, podpořil nás také magistrát formou ručení za bankovní půjčku, celkový rozpočet činil dvacet miliónů korun,“ sdělila v rámci poděkování všem participujícím na tomto projektu Čekalová. „Rekonstrukce proběhla během loňského roku a počátkem května se mohou nastěhovat první ze sedmi stávajících klientů,“ shrnula hlavní body harmonogramu realizace.
Jednou z nich bude i dvaatřicetiletá Monika Netesalová, jejíž rodiče si kladou podobné otázky, jako většina v podobné situaci. „Už stárneme a máme obavy, že brzy nebudeme schopni se o dceru postarat. Proto vítáme tuto možnost trvalého bydlení, kde bude mít dcera veškeré potřebné zázemí a přitom se k nám může kdykoli vracet,“ svěřili se se svými pocity přítomným novinářům.
A pokud budete mít s nadcházejícím létem chuť na točenou zmrzlinu či něco sladkého, navštivte cukrárnu s logem „Lipka“ nad vchodem - pomůžete dobré věci.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments