Dobré ráno, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skvělý počinek na poli sociálních služeb oslavilo občanské sdružení LIPKA slavnostním otevřením nově zrekonstruovaného objektu na ulici J. Köhlera v městské části Vrahovice. Bylo tak zaplněno bílé místo nejen na mapě sociálních služeb Prostějova, ale i v přilehlé části Olomouckého kraje. Pro čtrnáct uživatelů je připraveno chráněné bydlení v pěti bezbariérových bytech, součástí objektu je i sociálně terapeutická dílna. Večerník byl ve čtvrtek u toho!

Součástí prvního patra domu, který byl do roku 2010 ve vlastnictví města, je kromě bytů také kuchyně s jídelnou a odpočinková zóna, v přízemí se samostatným vchodem je prostorná cukrárna.
První stacionář pro mentálně handicapované děti a mládež byl zprovozněn už v roce 1993 také ve Vrahovicích, později z kapacitních důvodů přemístěn do Tetína. V Prostějově také vznikla první vzorová dílna v podobě sociálního družstva SENZA, do něhož často zavítaly i zahraniční exkurze. To vše bylo možné především díky neutuchajícímu entuziasmu předsedkyně OS LIPKA Renatě Čekalové, která po kulturním vystoupení klientů denního stacionáře s názvem „O čem sním“ přivítala na dvoře objektu senátorku Boženu Sekaninovou, prvního náměstka hejtmana Olomouckého kraje Aloise Mačáka, první náměstkyni primátora Statutárního města Prostějova Alenu Raškovou a další hosty, kteří se tím či oním způsobem podíleli na realizaci stavby.
„Projekt byl ze tří čtvrtin podpořen z Regionálního operačního programu Střední Morava, podpořil nás také magistrát formou ručení za bankovní půjčku, celkový rozpočet činil dvacet miliónů korun,“ sdělila v rámci poděkování všem participujícím na tomto projektu Čekalová. „Rekonstrukce proběhla během loňského roku a počátkem května se mohou nastěhovat první ze sedmi stávajících klientů,“ shrnula hlavní body harmonogramu realizace.
Jednou z nich bude i dvaatřicetiletá Monika Netesalová, jejíž rodiče si kladou podobné otázky, jako většina v podobné situaci. „Už stárneme a máme obavy, že brzy nebudeme schopni se o dceru postarat. Proto vítáme tuto možnost trvalého bydlení, kde bude mít dcera veškeré potřebné zázemí a přitom se k nám může kdykoli vracet,“ svěřili se se svými pocity přítomným novinářům.
A pokud budete mít s nadcházejícím létem chuť na točenou zmrzlinu či něco sladkého, navštivte cukrárnu s logem „Lipka“ nad vchodem - pomůžete dobré věci.

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments