Dobrý večer, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V minulém čísle jsme veřejnost informovali o těžkém údělu třináctiměsíčního Davídka Vítka ze Ptení, jehož při porodu postihla těžká asfyxie a dodnes trpí dětskou mozkovou obrnou spastického typu. Prostřednictvím jeho rodičů Večerník požádal veřejnost o sběr víček z PET lahví, jejichž prodejem by se daly získat finanční prostředky na Davídkovu léčbu. A vaším projevem solidárnosti jsme byli až zaskočeni!

„Davídek má dnes třináct měsíců, nejí, nepije, neotáčí se, nesedí, a je krmen sondou voperovanou přímo do žaludku. Má epileptické záchvaty, se kterými jsme před pár dny odjeli do nemocnice v Praze,“ popsala současný zdravotní stav svého syna Zdeňka Staňková. Společně s přítelem Martinem dělají pochopitelně všechno možné, co je v jejich silách, aby svému synkovi pomohli. „Davídkovu léčbu, která je finančně velice náročná, a musí se opakovat několikrát za rok, bychom chtěli zaplatit sběrem umělohmotných víček od nápojů v PET lahvích. Léčba je efektivní a pomohla by našeho syna v rámci jeho možností rozpohybovat,“ upíná se k naději obětavá maminka ze Ptení.
PROSTĚJOVSKÝ Večerník vzal celý případ za srdce. A naše žádost o sběr víček zvedla vlnu obrovské solidarity. Během uplynulého týdne docházely do redakce desítky Prostějovanů, z nichž každý nám „odsypal“ víčka, která nasbíral doma, po rodině i po známých. Za těch pár dnů jich není rozhodně málo, Večerník je doslova zasypán různobarevnými víčky. Ta poctivě skladujeme a brzy je předáme rodičům malého Davídka.
„Za rodiče malého Davídka všem Prostějovanům, kterým osud malého chlapce ze Ptení není lhostejný, a sběrem víček přispěli k jeho finančně náročné léčbě, moc a moc děkujeme. Většina z dárců dokonce odmítla i drobný dárek od redakce,“ usmál se Petr Kozák, šéfredaktor Prostějovského Večerníku. „Chtěl bych požádat všechny dobré lidi, aby pokračovali ve své snaze a nosili nám víčka i nadále. V redakci budete všichni vítáni,“ apeluje Kozák.
„I my se připojujeme s poděkováním. Zájem čtenářů Večerníku nás velice překvapil a moc si dobrého skutku lidí vážíme. Za jedno kilo víček dostane ve sběrně náš syn kolem šesti korun. Do jednoho kila se vleze zhruba pět set víček,“ přidává se maminka Zdeňka Staňková.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-