Příjemnou noc, dnes je pátek 18.10.2019
svátek slaví Lukáš,
zítra Michaela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V minulém čísle jsme veřejnost informovali o těžkém údělu třináctiměsíčního Davídka Vítka ze Ptení, jehož při porodu postihla těžká asfyxie a dodnes trpí dětskou mozkovou obrnou spastického typu. Prostřednictvím jeho rodičů Večerník požádal veřejnost o sběr víček z PET lahví, jejichž prodejem by se daly získat finanční prostředky na Davídkovu léčbu. A vaším projevem solidárnosti jsme byli až zaskočeni!

„Davídek má dnes třináct měsíců, nejí, nepije, neotáčí se, nesedí, a je krmen sondou voperovanou přímo do žaludku. Má epileptické záchvaty, se kterými jsme před pár dny odjeli do nemocnice v Praze,“ popsala současný zdravotní stav svého syna Zdeňka Staňková. Společně s přítelem Martinem dělají pochopitelně všechno možné, co je v jejich silách, aby svému synkovi pomohli. „Davídkovu léčbu, která je finančně velice náročná, a musí se opakovat několikrát za rok, bychom chtěli zaplatit sběrem umělohmotných víček od nápojů v PET lahvích. Léčba je efektivní a pomohla by našeho syna v rámci jeho možností rozpohybovat,“ upíná se k naději obětavá maminka ze Ptení.
PROSTĚJOVSKÝ Večerník vzal celý případ za srdce. A naše žádost o sběr víček zvedla vlnu obrovské solidarity. Během uplynulého týdne docházely do redakce desítky Prostějovanů, z nichž každý nám „odsypal“ víčka, která nasbíral doma, po rodině i po známých. Za těch pár dnů jich není rozhodně málo, Večerník je doslova zasypán různobarevnými víčky. Ta poctivě skladujeme a brzy je předáme rodičům malého Davídka.
„Za rodiče malého Davídka všem Prostějovanům, kterým osud malého chlapce ze Ptení není lhostejný, a sběrem víček přispěli k jeho finančně náročné léčbě, moc a moc děkujeme. Většina z dárců dokonce odmítla i drobný dárek od redakce,“ usmál se Petr Kozák, šéfredaktor Prostějovského Večerníku. „Chtěl bych požádat všechny dobré lidi, aby pokračovali ve své snaze a nosili nám víčka i nadále. V redakci budete všichni vítáni,“ apeluje Kozák.
„I my se připojujeme s poděkováním. Zájem čtenářů Večerníku nás velice překvapil a moc si dobrého skutku lidí vážíme. Za jedno kilo víček dostane ve sběrně náš syn kolem šesti korun. Do jednoho kila se vleze zhruba pět set víček,“ přidává se maminka Zdeňka Staňková.

Total Comments

  • GJW
  • ME korfbal
  • Dyne
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments