Dobré odpoledne, dnes je pondělí 25.5.2020
svátek slaví Viola,
zítra Filip
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

V minulém čísle jsme veřejnost informovali o těžkém údělu třináctiměsíčního Davídka Vítka ze Ptení, jehož při porodu postihla těžká asfyxie a dodnes trpí dětskou mozkovou obrnou spastického typu. Prostřednictvím jeho rodičů Večerník požádal veřejnost o sběr víček z PET lahví, jejichž prodejem by se daly získat finanční prostředky na Davídkovu léčbu. A vaším projevem solidárnosti jsme byli až zaskočeni!

„Davídek má dnes třináct měsíců, nejí, nepije, neotáčí se, nesedí, a je krmen sondou voperovanou přímo do žaludku. Má epileptické záchvaty, se kterými jsme před pár dny odjeli do nemocnice v Praze,“ popsala současný zdravotní stav svého syna Zdeňka Staňková. Společně s přítelem Martinem dělají pochopitelně všechno možné, co je v jejich silách, aby svému synkovi pomohli. „Davídkovu léčbu, která je finančně velice náročná, a musí se opakovat několikrát za rok, bychom chtěli zaplatit sběrem umělohmotných víček od nápojů v PET lahvích. Léčba je efektivní a pomohla by našeho syna v rámci jeho možností rozpohybovat,“ upíná se k naději obětavá maminka ze Ptení.
PROSTĚJOVSKÝ Večerník vzal celý případ za srdce. A naše žádost o sběr víček zvedla vlnu obrovské solidarity. Během uplynulého týdne docházely do redakce desítky Prostějovanů, z nichž každý nám „odsypal“ víčka, která nasbíral doma, po rodině i po známých. Za těch pár dnů jich není rozhodně málo, Večerník je doslova zasypán různobarevnými víčky. Ta poctivě skladujeme a brzy je předáme rodičům malého Davídka.
„Za rodiče malého Davídka všem Prostějovanům, kterým osud malého chlapce ze Ptení není lhostejný, a sběrem víček přispěli k jeho finančně náročné léčbě, moc a moc děkujeme. Většina z dárců dokonce odmítla i drobný dárek od redakce,“ usmál se Petr Kozák, šéfredaktor Prostějovského Večerníku. „Chtěl bych požádat všechny dobré lidi, aby pokračovali ve své snaze a nosili nám víčka i nadále. V redakci budete všichni vítáni,“ apeluje Kozák.
„I my se připojujeme s poděkováním. Zájem čtenářů Večerníku nás velice překvapil a moc si dobrého skutku lidí vážíme. Za jedno kilo víček dostane ve sběrně náš syn kolem šesti korun. Do jednoho kila se vleze zhruba pět set víček,“ přidává se maminka Zdeňka Staňková.

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments