Dobré dopoledne, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Pocházejí z pěti různých kontinentů a čtyřiatřiceti zemí reprezentujících odlišné kultury a tradice, ale něco mají tyto děti společné: každé z nich se učí anglicky, což jim umožňuje být aktivní a pomáhat druhým. Kampaň „Hello My World!“ je jedinečná dětská iniciativa na záchranu orangutanů, ohroženého zvířecího druhu, která byla odstartována v dubnu letošního roku.

Kampaň je zaměřena na záchranu orangutanů, jednoho z nejinteligentnějších stvoření ve světě zvířat, kteří rychle přicházejí o svůj přirozený domov kvůli masivnímu kácení tisíců hektarů tropického pralesa. Průmyslové sázení palem za účelem zpracování palmového oleje je závažnou a bezprostřední hrozbou pro populaci orangutana. Tím, že se děti připojí k iniciativě „Hello My World“, podpoří zachování přírody a také péči o osiřelé orangutany, jimž je napomáháno vrátit se zpět do deštného pralesa.

Jakou roli hraje angličtina v této kampani, vysvětluje sama Helen Doron: „Studium anglického jazyka umožňuje dětem komunikovat s lidmi a navazovat nové vztahy. Díky sjednocení nás všech dokážeme společně šířit povědomí

o vážné situaci orangutanů.“ V dnešním globalizovaném světě je znalost angličtiny nutností. Hranice dětských hřišť už nejsou vymezeny ploty, ale rozšiřují se, aby obsáhly internet a celý svět. Většina současných ratolestí zná internetový server pro sdílení videosouborů YouTube a zvládá komunikovat s ostatními skrze videoklipy, diskuze, fotky a příspěvky na sociálních sítích. Internet je tudíž logickým a účinným médiem k propagaci „Hello My World!“

„Důležitým úkolem naší mise je naučit děti, že i ony jsou součástí světa, přičemž klademe důraz na hodnoty jako empatie a sdílení,“ říká dále paní Doron. „Helen Doron English již třicet let podporuje mnoho místních i světových ekologických organizací a věříme, že teď nastal čas podělit se o tuto iniciativu s našimi studenty, dětmi po celém světě, a vyzvat je, aby se stali posly této kampaně.“

Více než 120 000 studentů Helen Doron English na více než osmi set místech po celém světě se zúčastňuje výuky věnované vážnosti situace týkající se života orangutanů. V této speciálně navržené hodině se dozvědí, jak a proč zvířata přicházejí o svůj přirozený domov či jak může sázení palem za účelem zpracovávání oleje vést k vymření nesčetného množství zvířecích druhů. Výuka je přizpůsobena věku dětí a její součástí je originální píseň a další zábavné činnosti. Děti pak natočí krátký film, osobní videoklip, aby řekly: „Hello My World!“ a vyjádřily tak podporu orangutanům. „Rozhodli jsme se zpřístupnit tuto hodinu široké veřejnosti tak, aby mohla být využita učiteli a rodiči kdekoliv na světě,“ vysvětluje Simon Darr, ředitelka pro marketing Vzdělávací skupiny Helen Doron. „Zveme všechny děti a jejich rodiče po celém světě, aby se podíleli na této důležité věci,“ dodala Darr.

„Mohu potvrdit, že děti z našeho prostějovského centra na kampaň ´Hello My World!´ úžasně zareagovaly. Odučili jsme ji ve všech kurzech v posledním dubnovém týdnu a jejich odhodlání pomáhat je opravdu dojemné,“ neskrývala spokojenost Dana Šlézarová, lektorka Anglištiny pro děti Prostějov-HDE. „Připravila jsem si potraviny, které obsahují palmový olej a nestačila jsem žasnout nad tím, čeho všeho se děti rozhodly okamžitě vzdát. Plamový olej obsahují například bonbóny Skittles, děti mi řekly, že už se jich nedotknou a ať je hned vyhodím do koše,“ prozradila s úsměvem. „Na konci každé hodiny jsme zařadili výtvarnou část a máme nádhernou galerii na téma ´Save The Orangutans´,“ dodala.

​Klipy můžete zhlédnout na www.HelenDoron.com/world/hello, kde jsou rodiče a děti vyzváni, aby hlasovali pro nejpovedenější klip, „lajkovali“ ho a dále sdíleli prostřednictvím sociálních médií. Připojte se k nám a vytvořte svůj vlastní krátký videoklip, abyste pomohli rozšířit povědomí o orangutanech a podílet se tak na důležité celosvětové kampani. Společně můžeme dosáhnout velkých změn!

22 angl divkaO Helen Doron Educational Group

Helen Doron Educational Group stojí na počátku pokrokového vzdělávacího systému, který již od roku 1985 v rámci celosvětové franšízové sítě poskytuje prvotřídní výukové programy a kvalitní vzdělávací materiály pro batolata, děti a adolescenty. Vlajková franšíza společnosti, Helen Doron English, společně

s mateřskými školami Helen Doron, franšízami jako MathRiders nebo Ready Steady Move! dnes zahrnuje již více než 800 výukových center ve více než 30 zemích Evropy, Asie a Jižní Ameriky. Podle jedinečné metodologie Helen Doron se učily a učí více než dva milióny dětí.

Aktuální informace o prostějovské Helen Doron - Angličtině pro děti najdete na webu angličtiny na www.helendoron.cz - LC Prostějov, webu angličtiny www.anglictinaprodetiprostejov, nebo jednoduše napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. či zavolejte na tel. 604 792 446.
ZÁPISY NA PŘÍŠTÍ ŠKOLNÍ ROK 2015-16 ZAHÁJENY PRÁVĚ V KVĚTNU 2015!

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments