Dobré ráno, dnes je pondělí 14.10.2019
svátek slaví Agáta,
zítra Tereza
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Milovníci květin si dali uplynulý pátek sraz v prostějovském KaS Centru. Pod záštitou Olomouckého kraje, za finančního přispění města Prostějova a v režii Územního sdružení ČZS Prostějov se tu totiž pořádalo Zemské kolo floristické soutěže a v prostorách KaS Centra tak nebyla nouze o krásné květiny ani o šikovné ruce amatérských floristů.

Po loňském úspěšném ročníku bylo opětovně svěřeno pořádání v pořadí čtvrté soutěže Územnímu sdružení Českého zahrádkářského svazu v Prostějově. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií (žáci, junioři a dospělí od dvaceti let). Na letošním květinovém bojišti se sešlo celkem dvacet sedm soutěžících z devíti okresů. Tento rok se organizátoři akce rozhodli pro téma vypichovaná miska na slavnostní stůl a kytice pro oslavence. Soutěžící v každé kategorii měli k dispozici stejný materiál a podle fotografií můžete sami posoudit, jak se se zadaným úkolem poprali. Podpořit soutěžící v jejich úsilí přišli mimo jiné i předseda ČZS Stanislav Kozlík, náměstkyně primátora Ivana Hemerková a vedoucí odboru životního prostředí KÚ Olomouc Josef Veselský. Výtvory posuzovalo celkem osm porotců, kteří hodnotili způsob provedení i estetický dojem výsledné práce. „Všichni soutěžící pracovali s velkým zaujetím a porota tak měla velmi těžký úkol při hodnocení, protože všechny práce byly velmi povedené. Při soutěži vládla velká pohoda a pořadatelé byli mile překvapeni krásnými výtvory soutěžících ve všech věkových kategoriích," říká paní Vlasta Ambrožová, místopředsedkyně Českého zahrádkářského svazu: „Velmi oceňuji spolupráci se Střední odbornou školou podnikání a obchodu Prostějov, v době, kdy hodnotila porota, studenti provedli soutěžící spolu s jejich doprovodem po náměstí a seznámili je s historií města, další psali reportáž z průběhu akce, byl to naprosto profesionální přístup," chválí paní Ambrožová. Asi není třeba dodávat, že květinová výzdoba řádně provoněla prostory celého KaS Centra a zpříjemnila tak všem milovníkům květin pozvolný začátek léta. První tři vítězové z každé kategorie postupují do celostátního finále, které se bude konat 10. července v Lysé nad Labem v rámci výstavy Květy 2015, tak držte palce!

22 floristika2 copy22 floristika3 copy

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zámek památkou roku.

V obrovský souboj lidí hlasujících na sociálních sítích se proměnila soutěž o moravskou památku roku, která se v posledních letech dočkala významné obnovy, či dokonce záchrany. A podařilo se, zvítězil zámek v Čechách pod Kosířem, který přeskočil konkurenta z Kunína.


Letošní úroda?

Tragédie! Špatné, mizerné, bída. Taková slova nejčastěji padají v souvislosti s takřka veškerou úrodou. Jak sadaři, tak zemědělci si stěžují na celou řadu věcí, které způsobily, že letošek nevypadá vůbec utěšeně. Nedařilo se příliš třeba obilninám nebo cukrovce, tradičním plodinám na Hané. Někdejší bašta tak pláče a ačítají se ztráty...

Total Comments

Osobnost týdne

MICHAL DLOUHÝ
40 dlouhy
Známý herec minulé úterý společně s Kateřinou Lojdovou předvedl v Prostějově excelentní výkon v divadelní hře Válka Roseových. Nebylo divu, že si po konci šel pětkrát pro potlesk diváků na otevřené scéně.

Total Comments

Číslo týdne

 1 988
Na Prostějovsku pracují aktuálně legálním způsobem necelé dvě tisícovky cizinců. Podle odborníků bude tento počet i nadále stoupat, protože práce je tolik, že zaměstnavatelé už z domácích zdrojů nemají kde brát.

Total Comments

Výrok týdne

„Už posedmé mi bourají domov!“

Jeden z bezdomovců od místního nádraží si Večerníku postěžoval, že bydlet v polorozpadlých nemovitostech není vůbec nic jednoduchého a dlouhotrvajícího.

Total Comments