Dobrý podvečer, dnes je pátek 28.2.2020
svátek slaví Lumír,
zítra Horymír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTO: Milovníci květin si dali uplynulý pátek sraz v prostějovském KaS Centru. Pod záštitou Olomouckého kraje, za finančního přispění města Prostějova a v režii Územního sdružení ČZS Prostějov se tu totiž pořádalo Zemské kolo floristické soutěže a v prostorách KaS Centra tak nebyla nouze o krásné květiny ani o šikovné ruce amatérských floristů.

Po loňském úspěšném ročníku bylo opětovně svěřeno pořádání v pořadí čtvrté soutěže Územnímu sdružení Českého zahrádkářského svazu v Prostějově. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií (žáci, junioři a dospělí od dvaceti let). Na letošním květinovém bojišti se sešlo celkem dvacet sedm soutěžících z devíti okresů. Tento rok se organizátoři akce rozhodli pro téma vypichovaná miska na slavnostní stůl a kytice pro oslavence. Soutěžící v každé kategorii měli k dispozici stejný materiál a podle fotografií můžete sami posoudit, jak se se zadaným úkolem poprali. Podpořit soutěžící v jejich úsilí přišli mimo jiné i předseda ČZS Stanislav Kozlík, náměstkyně primátora Ivana Hemerková a vedoucí odboru životního prostředí KÚ Olomouc Josef Veselský. Výtvory posuzovalo celkem osm porotců, kteří hodnotili způsob provedení i estetický dojem výsledné práce. „Všichni soutěžící pracovali s velkým zaujetím a porota tak měla velmi těžký úkol při hodnocení, protože všechny práce byly velmi povedené. Při soutěži vládla velká pohoda a pořadatelé byli mile překvapeni krásnými výtvory soutěžících ve všech věkových kategoriích," říká paní Vlasta Ambrožová, místopředsedkyně Českého zahrádkářského svazu: „Velmi oceňuji spolupráci se Střední odbornou školou podnikání a obchodu Prostějov, v době, kdy hodnotila porota, studenti provedli soutěžící spolu s jejich doprovodem po náměstí a seznámili je s historií města, další psali reportáž z průběhu akce, byl to naprosto profesionální přístup," chválí paní Ambrožová. Asi není třeba dodávat, že květinová výzdoba řádně provoněla prostory celého KaS Centra a zpříjemnila tak všem milovníkům květin pozvolný začátek léta. První tři vítězové z každé kategorie postupují do celostátního finále, které se bude konat 10. července v Lysé nad Labem v rámci výstavy Květy 2015, tak držte palce!

22 floristika2 copy22 floristika3 copy

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments