Dobrý podvečer, dnes je pátek 28.2.2020
svátek slaví Lumír,
zítra Horymír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Strážci zákona budou mít tento týden milou návštěvu. V rámci před několika lety uzavřeného družebního přátelství přijedou už v úterý 9. června do Prostějova opět srbští policisté. Druhý den ráno je oficiálně přivítá Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR Prostějov. Večerník se stal mediálním partnerem této významné události a z akce tak přineseme podrobnou reportáž.

Ze sídla prostějovských policistů se hosté ze Srbska přesunou na radnici, kde je přijme primátor Statutárního města Prostějova Miroslav Pišťák. Pro zahraniční policisty je pak až do soboty připraven bohatý program. „Ještě během středy je v plánu komentovaná prohlídka Muzea Prostějovska a po obědě v Národním domě odjíždíme se srbskými kolegy na prohlídku výstavy Historie policie na plumlovském zámku. Na čtvrtek jsme pro hosty připravili prohlídky hradu Bouzov a pivovaru v Litovli. Během pátečního dne si prohlédneme zase olomoucké památky včetně muzea vozidel, k vidění bude i ukázka techniky Dálničního oddělení Policie ČR v Kocourovi a odpoledne celou srbskou delegaci přijme také ředitel Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje,“ popsal Večerníku program návštěvy srbských policistů hlavní organizátor Josef Franc. Návštěvu České republiky zakončí srbští strážci zákona v sobotu 13. června při společenském večeru, ale ještě předtím si „dají do těla“ při dálkovém pochodu v Hranicích na Moravě.

Total Comments

  • Doka izol
  • Ples Jevíčko
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

P3_mnamky
2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments