Dobré dopoledne, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nový projekt PROSTĚJOVSKÉHO Večerníku s příznačným názvem PROMĚNY má za sebou již třetí díl. Jako první místní periodikum pro vás Večerník přichystal změnu image se vším všudy, tedy včetně účesu, líčení až po nový šatník. Každá naše PROMĚNA obnáší také profesionální poradenství ohledně oblékání, kosmetiky, líčení a také úpravy vlasů. Naším cílem jsou pravidelné změny image vašeho vzhledu. Chceme vám totiž pomoci vypadat tak, jak si představujete.

Už potřetí tak Večerník z několika desítek přihlášených žen vybral do užšího výběru pět finalistek, z nichž mohla šanci dostat jen jedna. V pořadí třetí vyvolenou se stala Ludmila Dohnalová, která byla naším profesionálním týmem hýčkaná a zkrášlovaná necelých šest hodin. Vrcholem pak byla celková změna image. Vše jsme uprostřed minulého týdne pečlivě zmonitorovali.

„Proměna třicetiletých či padesátiletých je snadná, ale proměnit ženu staršího věku tak, aby vypadala úchvatně, to už tak jednoduché není.“ Takto zněla úvodní slova přihlášky do PROMĚNY naší třetí řady od Ludmily Dohnalové, která, jak nám prozradila, je spíše sportovní typ, nelíčí se a ráda nosí jednoduché i pohodlné oblečení. Paní Ludmile bude v srpnu již krásných 70 let, ovšem věk u ní nehraje žádnou roli. Ve svém volném čase totiž cvičí, plave, chodí do sauny, ráda cestuje a také je členkou Loutkového divadla při TJ Sokol I Prostějov, kde již po mnoho let hraje představení pro děti. Kromě toho má pět vnoučat, která jí dělají velkou radost.
Jaké měla paní Dohnalová pocity, než se odevzdala našemu profesionálnímu týmu, a co od celé akce očekávala? „Těším se, ale zároveň jsem nervózní, nemohla jsem ani dospat,“ pousmála se Ludmila Dohnalová. „Uvítám jakoukoliv změnu, jsem připravená na vše!“ dodala ještě před startem celé změny image.
I tentokrát byla naše proměna rozdělena do dvou dnů. V pondělí 22. června hned z rána se začalo výběrem nového šatníku a poradenstvím. Další den opět od rána se na paní Dohnalovou těšil tým vlasových stylistek a vizážistka. Samozřejmě nechybělo ani závěrečné pózování, focení a natáčení. „Můžeme s radostí konstatovat, že naše třetí PROMĚNA IMAGE trvala necelých šest hodin a je opravdu povedená. Mým cílem bylo z paní Dohnalové udělat nádhernou elegantní dámu, což se našemu týmu myslím výborně povedlo,“ uvedla patronka projektu Proměny Aneta Křížová. Pojďme se tedy společně krok po kroku podívat, jak celá změna image probíhala...

1. krok... OBLEČENÍ
Stejně jako u předešlých dvou proměn jsme i tentokrát začínali změnou šatníku. Minulé pondělí v devět hodin jsme tedy vše odstartovali v nových prostorách obchodu Moda La&Pet v OD Billa na Plumlovské ulici. Paní Ludmila Dohnalová přišla
v oblečení, které běžně nosí, což byly rifle, tričko a botasky. Jak už bylo řečeno, je to sportovní typ, a právě to chtěla změnit. Naším cílem tedy bylo upravit její šatník tak, aby se v něm vyskytovaly elegantní modely, ale zároveň však komfortní. „Paní Ludmila mi prozradila, že ráda cestuje a svůj ´věk´ si jednoduše užívá, proto jsem se jí snažila vybrat oblečení pohodlné s důrazem na kvalitu materiálu a snadnou možností různých kombinací. Ale musím říci, že co jsme vyzkoušely, to jí perfektně sedělo. Zvolila jsem kalhoty s vestičkou, jako další model pak krásné námořnické kalhoty s příjemnou modrou halenkou a šátkem
a nesměly chybět ani šaty,“ prozradila Večerníku majitelka obchodu Moda La&Pet Petra Raškovská.
Sama Ludmila Dohnalová ale o sobě tvrdí, že je velkým odpůrcem šatů. „Jó, to říkala, že jí nesluší, ale podařilo se mi tuto dámu přesvědčit, aby si jich pár vyzkoušela a všechny opravdu výborně sedly. Šaty zakryjí nedostatky, jako velký zadek, macatá stehna, bříško a podobně. Pokud žena oblékne správně zvolené šaty, nikdo nic nepozná. Šaty působí tajemně, žensky a jsou sexy. Je podle mě velká škoda, že je jich vidět v Prostějovských ulicích, tak málo,“ konstatovala závěrem Petra Raškovská.
2. krok... ÚČES - barvení
Den poté, tedy v úterý, začala další část PROMĚNY. V kadeřnickém a kosmetickém salónu Evitas čekal natěšený tým, který se nemohl dočkat, až paní Ludmilu změní. Naše třetí finalistka měla rezavé vlasy sluníčkem již vyšisované, bylo tedy potřeba upravit barvu, něčím ji zároveň rozjasnit a upravit střih. Jakmile paní Dohnalová usedla do kadeřnického křesla, bylo opět zakryto zrcadlo, aby pro ni byla konečná proměna velkým překvapením. S ohledem na to, že jde o velice aktivní dámu, která pravidelně chodí do sauny, ráda plave a věnuje se dalším aktivitám, bylo záměrem vytvořit jednoduchý, ale přesto slušivý účes. „Vzhledem k barvě očí a pleti jsme čtenářce zvolily červený odstín společně s tenkými oranžovými proužky, které čtenářku krásně prozářily a dodaly jí svěží vzhled. Tyto odstíny barev ke čtenářce výborně pasují, dodaly jí šmrnc,“ objasnily PROMĚNU vlasové stylistky Iveta Tesařová a Eva Bartošková.


3. krok... ÚČES - stříhání
Jakmile byla hotová barva, pustily se zdatné profesionálky do úpravy střihu. Jelikož je Ludmila Dohnalová sportovní typ, čemuž odpovídá i její životní styl, bylo vhodné tomuto přizpůsobit i účes. „Aby paní Ludmila neměla příliš práce s účesem, když vyleze z bazénu nebo ze sauny, rozhodly jsme se pro kratší střih. Čtenářce jsme zkrátily ofinu, byla dlouhá a zbytečně navozovala kulatější dojem obličeje. Po úpravě hezky vynikl její pěstěný obličej,“ pokračovaly v úpravě vlasové stylistky Iveta a Eva. „Střih jsme volily tak, aby ke čtenářce typově seděl. Paní Ludmila má jemné vlasy, je tedy třeba říci, že na jemné vlasy používáme i jemná tužidla a laky. Mnoho žen chce mít pevný a nafoukaný účes a tak si pořídí tužidla či laky s co největší fixací, ale to je velká chyba. Jemné vlasy tímto ztěžknou
a konečný efekt je přesně opačný. Takže na jemné vlasy požijeme jemné přípravky a na husté a pevné vlasy silnější přípravky.“

4. krok... LÍČENÍ
Po úpravě účesu se paní Ludmily chopila naše vizážistka. Aby byla elegantní dáma se vším všudy, bylo potřeba i mírné úpravy obočí, rozjasnit a projasnit oči, pleť a také nemohlo chybět vkusné líčení. „Jako první jsem paní Ludmile nabarvila řasy a obočí. Obočí měla nevhodně domalované, takže jsem upravila tvar a jemně dodala hnědou barvu. Na řasy jsem pak použila černou. Paní Dohnalová měla pěknou opálenou pleť, bez vrásek a pórů. Před make upem jsem nanesla výživný krém na suchou pleť, tón maku upu jsem pak volila o tón světlejší, než je barva pleti a zafixovala lehkých pudrem. Čtenářka má menší oči a povislá víčka, takže jsem volila stíny bez lesku a tmavším hnědým stínem vytvořila linku. Dále jsem nanesla světlejší krémovou barvu stínů, čímž jsem oči projasnila, k tomu jsem přidala jemně oranžový stín, který oči ještě prosvětlil. Samozřejmě nemohla chybět řasenka. Na líčka jsem pak použila terakotu a rty jsem sladila k barvě vlasům a dodala lehký lesk,“ popsala celý proces líčení vizážistka Dagmar Rozehnalová.

5. krok... fotografování
Jako první jsme změnily šatník, dále vytvořily nový účes a nyní přišlo na řadu závěrečné focení i natáčení. Paní Ludmila Dohnalová se svěřila, že všechny části PROMĚNY byly naprosto úžasné, vše si výborně užila, ale nejhorší pro ni bylo focení a natáčení. „Vůbec jsem nevěděla, jak se mám tvářit. Je to takový divný pocit stát před objektivem a pořád myslet na to, jak se máte tvářit a jak asi u toho vypadáte,“ popsala s úsměvem své pocity třetí finalistka Ludmila Dohnalová.
„Jejím slovům si však trochu dovolím oponovat, jelikož jako modelka byla naprosto perfektní. Nebylo třeba žádných rad a paní Dohnalová sama od sebe pózovala a usmívala se jako letitý profík,“ konstatovala Aneta Křížová, patronka projektu Proměny.

PARTNEŘI PROJEKTU PROMĚNY
Obchod Moda La&Pet
v Kravařově ulici a nově i v OD BILLA v Plumlovské ulici nabízí kompletní servis v podobě módního poradenství. Provedeme revizi šatníku, poradíme vám, jaký střih, barvy a módní styl je pro vás ten nejlepší. Zakládáme si na individuálním přístupu ke každému zákazníkovi. Oblečení dovážíme ze zahraničních obchodů, jsme tak schopni uspokojit každého zákazníka. Nabízíme jak elegantní, tak romantickou, Vintage, streetovou módu, ale i Casual. Samozřejmostí je vytvoření šatníku na „klíč“.

Kadeřnický a kosmetický salón Evitas na náměstí Padlých Hrdinů nabízí vysoce kvalitní a individuální přístup ke každému klientovi v příjemném prostředí. Pravidelně navštěvujeme školení, díky kterým jsme schopni vám nabídnout, vždy nové informace a trendy. Při kosmetické péči u nás dosáhnete maximálního uvolnění a relaxace. Naše kosmetička vás bude nejen hýčkat a zkrášlovat, ale také vám poskytne profesionální rady, jak o pleť pečovat i doma, aby jste vypadala stále krásně.

„Všichni mi říkají, že jsem úplně jiná, taková VELKÁ DÁMA...“
●● Paní Dohnalová, jak se nyní cítíte?
„Jsem nadšená! Víte, v mém věku už není úplně jednoduché udělat ze mě šmrncovní ženskou, ale vám a vašemu týmu se to opravdu podařilo. Jsem velice spokojená. Líbí se mi vlasy, líčení
i oblečení. Snad nikdo mě za posledních mnoho
a mnoho let neviděl v šatech a ještě k tomu tak krásně upravenou. Jakmile pojedu do lázní a bude vhodné počasí, ihned vyrazím v některém ze svých nových modelů. “ (úsměv)
●● Splnila naše PROMĚNA vaše očekávání?
„Jednoznačně. Jsem úplně jiná, něco takového jsem si vždycky přála. Víte, velice si vážím toho, jak jsem se po ty dva dny měla a za to děkuji Večerníku. Všichni kolem mě skákali a obsluhovali mě, to se v tomto věku už moc nestává. Vždycky jsem skákala kolem ostatních já a nyní konečně i někdo kolem mě. (smích) Všechno bylo naprosto perfektní a promyšlené. Navíc kromě samotné změny image, jsem se přiučila i spoustě novým věcem ať už v oblasti oblékání, česání, či líčení.“
●● Jak na vás reagovala rodina a známí?
„Od kamarádek jsem slyšela jen samou chválu, jedna známá mě dokonce ani nepoznala. (smích) Všichni mi říkali, že jsem úplně jiná, taková velká dáma. Dcera byla z mého nového vzhledu překvapená, nikdy jsem totiž neměla takto na krátko ostříhané vlasy, ale říkala, že mi to moc sluší. Co týče oblečení, tak v šatech mě nikdo nikdy neviděl, tak to byla taková premiéra.“
●● Přihlásila byste se do PROMĚN Večerníku znovu?
„Určitě ano. Nejdříve jsem se sice trochu obávala, že jsem ty dva dny, po které akce probíhala, skoro ani nespala. Představovala jsem si, co se mnou asi tak uděláte? A vidím, že jsem se neměla čeho bát, výsledek je úžasný. Budu na všechno strašně ráda vzpomínat. Setkala jsem se s velice příjemnými a hodnými lidmi, kteří
o mě důkladně pečovali po všech stránkách. Za to jim patří velké díky. Čtenářky, vidíte, že i v mém věku se dá ledasco zlepšit. Pevně doufám, že jsem byla inspirací pro další z vás.“ (úsměv)


Komentář patronky projektu Proměny
„Paní Ludmila Dohnalová za pár dnů oslaví sedmdesát let a tak pro ni byla Proměna i takovým milým dárečkem k narozeninám. Naše čtenářka na tento věk rozhodně nevypadá. Je to velice příjemná, aktivní a společenská dáma, která si umí užívat života. Ve svých ´letech´ zvládá tolik aktivit, kolik nemají ani mladí lidé. Za to jí bezesporu patří velký obdiv.
Cílem naší třetí PROMĚNY bylo, aby se z paní Ludmily stala nádherná a elegantní dáma, za kterou se nejeden muž otočí.
A pánové, až naši třetí finalistku potkáte v pátek večer na tancovačce v Národním domě, neváhejte ji vyzvat k tanci. Prozradila mi totiž, že tam sice muži chodí, ale většina z nich jen posedává a netančí, což je velká škoda. Věřím ale, že nyní, jakmile se objeví paní Dohnalová v ´Národě´, bude mít tolik zájemců o tanec, že se ani nezastaví! (úsměv)
Nová image naší čtenářce velice sluší a dodala této dámě šmrnc. Myslím, že můj cíl byl perfektně naplněn, ale největší odměnou pro mě a náš tým je to, jak moc byla paní Ludmila se změnou image spokojená. Naše třetí PROMĚNA se podařila opět na výbornou. Čtenářka a celý náš tým jsme si oba dva dny moc užili a těšíme se na další z vás.“ Za celý tým Aneta Křížová

VIDEO naleznete zdeTotal Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-