Příjemnou noc, dnes je pondělí 9.12.2019
svátek slaví Vratislav,
zítra Julie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Tradiční pasování dětí končících zdejší mateřskou školu na plnohodnotné školáky proběhlo minulé úterý odpoledne v obřadní síni obecního úřadu v Čechách pod Kosířem.

Ceremoniálu za hojné účasti rodinných příslušníků patnácti budoucích prvňáčků se nemohl zúčastnit pro zdravotní potíže starosta Milan Kiebel, který děti pozdravil prostřednictvím ředitelky základní školy Ivety Slámové. Ta měla celé pásmo ve vlastní režii.
Jak Večerník viděl na vlastní oči, děti nejprve předstoupily coby indiáni a takto vystrojeny se pochlubily svými znalostmi anglického jazyka. Po malé proměně se vrátily na hlavní část ceremoniálu, při němž je paní ředitelka symbolicky pasovala na školáka.
Následovalo pásmo písniček a recitací se školní tématikou, v němž děti předvedly to, co se v mateřské škole naučily. Dostaly i symbolické vysvědčení, na němž se skvěly samé jedničky. Kromě knížky obdržely také Pamětní list za účast v eTwinningovém projektu „S kamarády jde vše líp“, v rámci něhož se přátelily prostřednictvím moderní komunikace s vrstevníky ze slovenské Rožňavy. Na závěr bylo připraveno pro děti malé občerstvení, kterému předcházel přípitek dětskými „rychlými špunty“.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments