Příjemnou noc, dnes je středa 15.7.2020
svátek slaví Jindřich,
zítra Luboš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Tradiční pasování dětí končících zdejší mateřskou školu na plnohodnotné školáky proběhlo minulé úterý odpoledne v obřadní síni obecního úřadu v Čechách pod Kosířem.

Ceremoniálu za hojné účasti rodinných příslušníků patnácti budoucích prvňáčků se nemohl zúčastnit pro zdravotní potíže starosta Milan Kiebel, který děti pozdravil prostřednictvím ředitelky základní školy Ivety Slámové. Ta měla celé pásmo ve vlastní režii.
Jak Večerník viděl na vlastní oči, děti nejprve předstoupily coby indiáni a takto vystrojeny se pochlubily svými znalostmi anglického jazyka. Po malé proměně se vrátily na hlavní část ceremoniálu, při němž je paní ředitelka symbolicky pasovala na školáka.
Následovalo pásmo písniček a recitací se školní tématikou, v němž děti předvedly to, co se v mateřské škole naučily. Dostaly i symbolické vysvědčení, na němž se skvěly samé jedničky. Kromě knížky obdržely také Pamětní list za účast v eTwinningovém projektu „S kamarády jde vše líp“, v rámci něhož se přátelily prostřednictvím moderní komunikace s vrstevníky ze slovenské Rožňavy. Na závěr bylo připraveno pro děti malé občerstvení, kterému předcházel přípitek dětskými „rychlými špunty“.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-