Příjemnou noc, dnes je sobota 4.7.2020
svátek slaví Prokop,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už několikaletou tradicí se stal cyklistický závod pořádaný zdejším mikroregionem Předina. Ten se jmenuje podle stejnojmenného kopce, dominujícího krajině mezi Prostějovem a Vyškovem. Letošní ročník, který se měl původně konat už 23. května, byl kvůli nepřízni počasí přesunut na o dva týdny pozdější termín.

„Je dnes přece jen dost teplo, takže dodržujte důsledně pitný režim,“ nabádal těsně před startem předseda mikroregionu, vranovický zastupitel Milan Burda. Počasí připravilo pětasedmdesátce účastníků vpravdě slunečnou lázeň. „Přesto celou pětadvacetikilometrovou trať projel nejstarší účastník, pan Punčochář z Kelčic, i ve svém věku pětaosmdesát let bez problémů,“ upozornil starosta Otaslavic Marek Hýbl.
Závod měl start a cíl u sokolovny v Otaslavicích, trať vedla přes Dobrochov, Kobeřice, Hradčany, Vřesovice, Kelčice, Vranovice a Vincencov. V každé průjezdní obci bylo pro cyklisty připraveno bohaté občerstvení. „Organizátoři k servisu závodníkům přistoupili opravdu zodpovědně,“ pochvaloval si Hýbl. Po dojezdu do cíle byl pro účastníky připraven kulturně-sportovní program s atraktivními soutěžemi pro děti a dospělé o hodnotné ceny. Velmi líbivá byla trialová ukázka jízdy na jednokolce od Tomáše Horáka, který na tomto typu kola absolvoval před časem cestu po hranicích kolem naší republiky. „Přestože jsme letos museli s termínem trochu improvizovat, pro náš mikroregion významná akce se podařila a musím poděkovat všem účastníkům i organizátorům,“ vyjádřil s tímto podnikem spokojenost otaslavický starosta.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-