Dobré ráno, dnes je sobota 14.12.2019
svátek slaví Lýdie,
zítra Radana a Radan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už několikaletou tradicí se stal cyklistický závod pořádaný zdejším mikroregionem Předina. Ten se jmenuje podle stejnojmenného kopce, dominujícího krajině mezi Prostějovem a Vyškovem. Letošní ročník, který se měl původně konat už 23. května, byl kvůli nepřízni počasí přesunut na o dva týdny pozdější termín.

„Je dnes přece jen dost teplo, takže dodržujte důsledně pitný režim,“ nabádal těsně před startem předseda mikroregionu, vranovický zastupitel Milan Burda. Počasí připravilo pětasedmdesátce účastníků vpravdě slunečnou lázeň. „Přesto celou pětadvacetikilometrovou trať projel nejstarší účastník, pan Punčochář z Kelčic, i ve svém věku pětaosmdesát let bez problémů,“ upozornil starosta Otaslavic Marek Hýbl.
Závod měl start a cíl u sokolovny v Otaslavicích, trať vedla přes Dobrochov, Kobeřice, Hradčany, Vřesovice, Kelčice, Vranovice a Vincencov. V každé průjezdní obci bylo pro cyklisty připraveno bohaté občerstvení. „Organizátoři k servisu závodníkům přistoupili opravdu zodpovědně,“ pochvaloval si Hýbl. Po dojezdu do cíle byl pro účastníky připraven kulturně-sportovní program s atraktivními soutěžemi pro děti a dospělé o hodnotné ceny. Velmi líbivá byla trialová ukázka jízdy na jednokolce od Tomáše Horáka, který na tomto typu kola absolvoval před časem cestu po hranicích kolem naší republiky. „Přestože jsme letos museli s termínem trochu improvizovat, pro náš mikroregion významná akce se podařila a musím poděkovat všem účastníkům i organizátorům,“ vyjádřil s tímto podnikem spokojenost otaslavický starosta.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments