Příjemnou noc, dnes je neděle 12.7.2020
svátek slaví Bořek,
zítra Markéta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Projekt Ministerstva zemědělství umožňující poznat vybrané regionální farmáře zavítal o víkendu do Olomouckého kraje. Čest otevřít návštěvníkům své brány měla kozí farma Rozinka v Čelechovicích na Hané. Během pětihodinového programu mělo na pět stovek návštěvníků jedinečnou příležitost ochutnat nejen speciality z kozího mléka, ale i produkty několika dalších výrobců.

Loňský úspěch pilotního představení pěti farem povzbudil ministerstvo v letošním roce k rozšíření projektu do všech krajů. V pořadí třetí byl právě ten náš, v němž se hostitelské role ujala Jarmila Zelenská, chovající bílé plemeno krátkosrstých koz na své farmě v Čelechovicích na Hané už dvě desetiletí. „Na plemenu velmi záleží, podmiňuje chuťové kvality sýra,“ upozornila farmářka pyšnící se oceněním Žena regionu 2014.
Vrcholem dopoledního programu bylo loutkové představení Studia bez kliky, určené nejmenším divákům. Ti se také mohli zabavit v dětském koutku nebo tvůrčích dílnách. Na nich si ti nejmladší účastníci mohli z brambor a jablek vytvořit oblíbené zvíře nebo si z plastelíny vymodelovat farmu.
O dobrou pohodu se v průběhu odpoledního programu starala prostějovská kapela „Naostro“.
A proč jsou vlastně výrobky z kozího mléka tak zdravé? „Kozenky se pasou na čistých hanáckých lukách, dýchají čistý hanácký vzduch a pijí zdejší hanáckou vodu,“ vysvětlila s úsměvem Jarmila Zelenská.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-