Příjemnou noc, dnes je neděle 8.12.2019
svátek slaví Květoslava,
zítra Vratislav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Projekt Ministerstva zemědělství umožňující poznat vybrané regionální farmáře zavítal o víkendu do Olomouckého kraje. Čest otevřít návštěvníkům své brány měla kozí farma Rozinka v Čelechovicích na Hané. Během pětihodinového programu mělo na pět stovek návštěvníků jedinečnou příležitost ochutnat nejen speciality z kozího mléka, ale i produkty několika dalších výrobců.

Loňský úspěch pilotního představení pěti farem povzbudil ministerstvo v letošním roce k rozšíření projektu do všech krajů. V pořadí třetí byl právě ten náš, v němž se hostitelské role ujala Jarmila Zelenská, chovající bílé plemeno krátkosrstých koz na své farmě v Čelechovicích na Hané už dvě desetiletí. „Na plemenu velmi záleží, podmiňuje chuťové kvality sýra,“ upozornila farmářka pyšnící se oceněním Žena regionu 2014.
Vrcholem dopoledního programu bylo loutkové představení Studia bez kliky, určené nejmenším divákům. Ti se také mohli zabavit v dětském koutku nebo tvůrčích dílnách. Na nich si ti nejmladší účastníci mohli z brambor a jablek vytvořit oblíbené zvíře nebo si z plastelíny vymodelovat farmu.
O dobrou pohodu se v průběhu odpoledního programu starala prostějovská kapela „Naostro“.
A proč jsou vlastně výrobky z kozího mléka tak zdravé? „Kozenky se pasou na čistých hanáckých lukách, dýchají čistý hanácký vzduch a pijí zdejší hanáckou vodu,“ vysvětlila s úsměvem Jarmila Zelenská.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI BĚLECKÝ MLÝN?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Skutečně pomohli a chránili.

Policejní eskortu z Prostějova, která vezla po dálnici D1 v Praze dopadeného pachatele trestného činu spáchaného v prostějovské ubytovně, potkala nečekaná situace. Naši policisté se stali svědky nehody dvou osobních vozidel. Zastavili a vyprostili dvě zraněné osoby z převrácené škodovky. Bravo!

Sdílená kola zmizí z města.

 Vedení radnice kvůli velkému zájmu občanů prodloužilo smlouvu s provozovatelem, lidé tak budou moci oproti původnímu plánu používat sdílená kola i během listopadu a prosince. Jenže poté kola na půjčení na dva měsíce zmizí a znovu se objeví až 1. března. Stroje prý potřebují servis...

Total Comments

Osobnost týdne

ILONA CSÁKOVÁ

48 csakovaPáteční slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí T. G. Masaryka zpestřila svým nádherným vystoupením před tisícovkami Prostějovanů právě tato skvělá muzikálová zpěvačka.

Total Comments

Číslo týdne

 69 356 000

Už na zítřejším zasedání zastupitelstva se bude projednávat rozpočet Prostějova na příští rok. Jak Večerník už minulý týden zjistil, ke schválení míří rozpočet se schodkem za bezmála 70 milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„CHČIJE A JE MI ZIMA. TAK SE TAK BLBĚ NEPTEJ!“

Na otázku Večerníku, jak jde život, měl bezdomovec stojící před místním nádražím zcela jasnou odpověď...

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments