Dobré odpoledne, dnes je neděle 25.8.2019
svátek slaví Radim,
zítra Luděk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE: Projekt Ministerstva zemědělství umožňující poznat vybrané regionální farmáře zavítal o víkendu do Olomouckého kraje. Čest otevřít návštěvníkům své brány měla kozí farma Rozinka v Čelechovicích na Hané. Během pětihodinového programu mělo na pět stovek návštěvníků jedinečnou příležitost ochutnat nejen speciality z kozího mléka, ale i produkty několika dalších výrobců.

Loňský úspěch pilotního představení pěti farem povzbudil ministerstvo v letošním roce k rozšíření projektu do všech krajů. V pořadí třetí byl právě ten náš, v němž se hostitelské role ujala Jarmila Zelenská, chovající bílé plemeno krátkosrstých koz na své farmě v Čelechovicích na Hané už dvě desetiletí. „Na plemenu velmi záleží, podmiňuje chuťové kvality sýra,“ upozornila farmářka pyšnící se oceněním Žena regionu 2014.
Vrcholem dopoledního programu bylo loutkové představení Studia bez kliky, určené nejmenším divákům. Ti se také mohli zabavit v dětském koutku nebo tvůrčích dílnách. Na nich si ti nejmladší účastníci mohli z brambor a jablek vytvořit oblíbené zvíře nebo si z plastelíny vymodelovat farmu.
O dobrou pohodu se v průběhu odpoledního programu starala prostějovská kapela „Naostro“.
A proč jsou vlastně výrobky z kozího mléka tak zdravé? „Kozenky se pasou na čistých hanáckých lukách, dýchají čistý hanácký vzduch a pijí zdejší hanáckou vodu,“ vysvětlila s úsměvem Jarmila Zelenská.

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments