Dobré dopoledne, dnes je středa 11.12.2019
svátek slaví Dana,
zítra Simona
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Něco nedokázali uhasit ani hasiči s tak dlouhou tradicí, jakou mají ti v Čechách pod Kosířem. Sluneční žár svátečního odpoledne v neděli 5. července byl opravdu spalující, přesto se na obecních slavnostech sešlo velké množství občanů a přátel obce. Nechyběli ani veřejní činitelé krajští či parlamentní, a také PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

„Rokem založení místního sboru dobrovolných hasičů, tedy 1875, patří náš sbor k těm nejstarším na Moravě,“ připomněl v projevu starosta obce Milan Kiebel. A právě to už je důvod k velké oslavě, kterou hasiči načali už v předvečer slavností schůzí ve velkém sále multifunkční budovy.
Hodinu po nedělním poledni 5. července pak vedení hasičského sboru položilo květiny k sošce svatého Floriána před kapličkou na křižovatce u obecního úřadu. Odtud se pak vydal slavnostní průvod k pomníku padlých v obou světových válkách. „Naše předky, kteří položili život za naši zemi, si musíme připomínat při každé příležitosti,“ pronesla Božena Sekaninová, senátorka za Prostějovsko.
Hlavní projev před hasičským muzeem přednesl starosta obce Milan Kiebel. Vzpomenul nejen dlouhou historii továrny na hasičské stříkačky R. A. Smekal, na niž logicky navazuje dnešní hasičské muzeum, ale rovněž další projekty, které se podařilo v uplynulých letech dokončit. „Děkuji všem našim občanům, že tyto projekty včetně revitalizace centra obce trpělivě přečkali a různými způsoby podpořili úsilí zastupitelstva,“ obrátil se Kiebel ke svým spoluobčanům. Díky nedávné podpoře Olomouckého kraje mohlo být muzeum rozšířeno o zadní trakt a také upraven terén za budovou, kde vzniklo prostranství pro volnočasový areál. Využívat jej budou především mladí adepti hasičského umění k soutěžím v požárním sportu. „Je nám ctí podporovat aktivity dobrovolných hasičů, bez nichž by se leckde v našich obcích zastavil společenský život,“ vysekl hasičům poklonu první náměstek hejtmana Olomouckého kraje Alois Mačák. Ten pak spolu s hasiči, starostou, senátorkou Sekaninovou a poslancem Romanem Váňou slavnostně otevřeli přestřižením pásky rozšířené hasičské muzeum, jehož expozici si mohli účastníci slavností prohlédnout kdykoli během odpoledne. Pro děti bylo připraveno skákací hasičské auto se skluzavkou a pro všechny bohaté občerstvení. Vydařené odpoledne pak večer zakončilo vystoupení country skupiny NO PROBLEM z Kostelce na Hané.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments