Příjemnou noc, dnes je neděle 18.8.2019
svátek slaví Helena,
zítra Ludvík
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Něco nedokázali uhasit ani hasiči s tak dlouhou tradicí, jakou mají ti v Čechách pod Kosířem. Sluneční žár svátečního odpoledne v neděli 5. července byl opravdu spalující, přesto se na obecních slavnostech sešlo velké množství občanů a přátel obce. Nechyběli ani veřejní činitelé krajští či parlamentní, a také PROSTĚJOVSKÝ Večerník.

„Rokem založení místního sboru dobrovolných hasičů, tedy 1875, patří náš sbor k těm nejstarším na Moravě,“ připomněl v projevu starosta obce Milan Kiebel. A právě to už je důvod k velké oslavě, kterou hasiči načali už v předvečer slavností schůzí ve velkém sále multifunkční budovy.
Hodinu po nedělním poledni 5. července pak vedení hasičského sboru položilo květiny k sošce svatého Floriána před kapličkou na křižovatce u obecního úřadu. Odtud se pak vydal slavnostní průvod k pomníku padlých v obou světových válkách. „Naše předky, kteří položili život za naši zemi, si musíme připomínat při každé příležitosti,“ pronesla Božena Sekaninová, senátorka za Prostějovsko.
Hlavní projev před hasičským muzeem přednesl starosta obce Milan Kiebel. Vzpomenul nejen dlouhou historii továrny na hasičské stříkačky R. A. Smekal, na niž logicky navazuje dnešní hasičské muzeum, ale rovněž další projekty, které se podařilo v uplynulých letech dokončit. „Děkuji všem našim občanům, že tyto projekty včetně revitalizace centra obce trpělivě přečkali a různými způsoby podpořili úsilí zastupitelstva,“ obrátil se Kiebel ke svým spoluobčanům. Díky nedávné podpoře Olomouckého kraje mohlo být muzeum rozšířeno o zadní trakt a také upraven terén za budovou, kde vzniklo prostranství pro volnočasový areál. Využívat jej budou především mladí adepti hasičského umění k soutěžím v požárním sportu. „Je nám ctí podporovat aktivity dobrovolných hasičů, bez nichž by se leckde v našich obcích zastavil společenský život,“ vysekl hasičům poklonu první náměstek hejtmana Olomouckého kraje Alois Mačák. Ten pak spolu s hasiči, starostou, senátorkou Sekaninovou a poslancem Romanem Váňou slavnostně otevřeli přestřižením pásky rozšířené hasičské muzeum, jehož expozici si mohli účastníci slavností prohlédnout kdykoli během odpoledne. Pro děti bylo připraveno skákací hasičské auto se skluzavkou a pro všechny bohaté občerstvení. Vydařené odpoledne pak večer zakončilo vystoupení country skupiny NO PROBLEM z Kostelce na Hané.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments