Dobré ráno, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kde jinde si lépe připomenout šest set let od upálení mistra Jana Husa a současně uctít jeho památku, než v prostějovském Husově sboru, kde byl pro všechny příznivce vážné hudby připraven komponovaný program hudby a mluveného slova. Hrou na varhany potěšil všechny přítomné varhaník, klavírista a hudební popularizátor Jaroslav Tůma a mluvené slovo doplnil herec s nezaměnitelným hlasem - Jan Hartl.

Kromě hudebního programu, sestaveného ze skladeb známých i méně známých autorů tak zazněly i texty Michelangela Buonarrotiho, Karla Čapka i samotného mistra Jana Husa. „Jsem rád, že se Jan Hus dočkal vstřícnějšího postoje a byl konečně uznán za katolického kněze. Byl to statečný člověk a je dobře, že se na něj vzpomíná. Takových lidí je v dnešní době málo,“ míní varhaník Jaroslav Tůma, jehož muzikantské umění si přišlo ověřit na šest desítek posluchačů. Jen málo z nich v závěru koncertu odolalo možnosti prohodit několik slov s oběma hlavními protagonisty a požádat je o autogram nebo společnou fotografii. „Do Prostějova jezdím strašně rád, a když mě pozvete, přijedu zas,“ řekl s úsměvem sympatický herec Jan Hartl, který, stejně jako ostatní, příznivě kvitoval chladnější teploty v prostorách kostela. „Přesto, že jsem si s sebou dovezl oblek, dohodli jsme se spolu s Jaroslavem, že saka odložíme a namísto toho mám na sobě svoji nejlepší košili, protože dnes je opravdu vedro k padnutí. O to víc jsem rád, že si nás lidé přišli poslechnout a připomenout si výjimečnou osobnost mistra Jana Husa,“ ocenil Jan Hartl.

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-