Dobrý večer, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Kde jinde si lépe připomenout šest set let od upálení mistra Jana Husa a současně uctít jeho památku, než v prostějovském Husově sboru, kde byl pro všechny příznivce vážné hudby připraven komponovaný program hudby a mluveného slova. Hrou na varhany potěšil všechny přítomné varhaník, klavírista a hudební popularizátor Jaroslav Tůma a mluvené slovo doplnil herec s nezaměnitelným hlasem - Jan Hartl.

Kromě hudebního programu, sestaveného ze skladeb známých i méně známých autorů tak zazněly i texty Michelangela Buonarrotiho, Karla Čapka i samotného mistra Jana Husa. „Jsem rád, že se Jan Hus dočkal vstřícnějšího postoje a byl konečně uznán za katolického kněze. Byl to statečný člověk a je dobře, že se na něj vzpomíná. Takových lidí je v dnešní době málo,“ míní varhaník Jaroslav Tůma, jehož muzikantské umění si přišlo ověřit na šest desítek posluchačů. Jen málo z nich v závěru koncertu odolalo možnosti prohodit několik slov s oběma hlavními protagonisty a požádat je o autogram nebo společnou fotografii. „Do Prostějova jezdím strašně rád, a když mě pozvete, přijedu zas,“ řekl s úsměvem sympatický herec Jan Hartl, který, stejně jako ostatní, příznivě kvitoval chladnější teploty v prostorách kostela. „Přesto, že jsem si s sebou dovezl oblek, dohodli jsme se spolu s Jaroslavem, že saka odložíme a namísto toho mám na sobě svoji nejlepší košili, protože dnes je opravdu vedro k padnutí. O to víc jsem rád, že si nás lidé přišli poslechnout a připomenout si výjimečnou osobnost mistra Jana Husa,“ ocenil Jan Hartl.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments