Dobré dopoledne, dnes je úterý 7.7.2020
svátek slaví Bohuslava,
zítra Nora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ghana je považována za jednu z nejdostupnějších a nejpřátelštějších zemí západní Afriky. Rozkládá se při pobřeží Atlantiku v Guinejském zálivu. Je to místo plné tradic, přátelských lidí a krásné přírody. Návštěva tohoto státu vám může otevřít oči, změnit myšlení, rozšířit horizont. V této oblasti uvidíte absolutní bídu, špínu, nemocné a umírající lidi. Poznáte ty, kteří zažívající bezpráví, bezmoc, zoufalství. Ale i v těchto mnohdy nelidských podmínkách obyvatelé Ghany působí daleko šťastněji a přirozeněji než u nás...

V únoru letošního roku se do této subtropické země vydala i prostějovská rodačka Veronika Selingerová, aby se za několik měsíců do afrického státu vrátila. Tentokrát s cílem pomoci tamním školákům. „Počátkem letošního roku jsme spolu s rodinným přítelem Charlesem zavítali do regionu Volta, kde jsme mimo jiné navštívili sirotčinec a jednu ze základních škol. Za dobu našeho pobytu jsme zjistili, jaké podmínky v zařízeních vládnou, a rozhodli se těmto lidem pomoci,“ prozradila exkluzivně Večerníku důvody pobytu na africkém kontinentu Veronika Selingerová.      

Existuje několik organizací, které se snaží pomoci se vzděláváním dětí v Africe, Veronika a Charles však jdou vlastní cestou a jako dobrovolníci se do Ghany vydali na vlastní náklady. S cílem šířit a zkvalitnit vzdělávání ghanských dětí, ale také tamních učitelů odletěli minulý víkend na svou měsíční misi.

PROSTĚJOVSKÝ Večerník těsně před odletem místní rodačku vyzpovídal, exkluzivní rozhovor nejen o cestě do Afriky vám přineseme v některém srpnovém vydání. Budeme pro vás také pobyt Veroniky Selingerové v ghanském regionu Volta sledovat.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-