Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Ghana je považována za jednu z nejdostupnějších a nejpřátelštějších zemí západní Afriky. Rozkládá se při pobřeží Atlantiku v Guinejském zálivu. Je to místo plné tradic, přátelských lidí a krásné přírody. Návštěva tohoto státu vám může otevřít oči, změnit myšlení, rozšířit horizont. V této oblasti uvidíte absolutní bídu, špínu, nemocné a umírající lidi. Poznáte ty, kteří zažívající bezpráví, bezmoc, zoufalství. Ale i v těchto mnohdy nelidských podmínkách obyvatelé Ghany působí daleko šťastněji a přirozeněji než u nás...

V únoru letošního roku se do této subtropické země vydala i prostějovská rodačka Veronika Selingerová, aby se za několik měsíců do afrického státu vrátila. Tentokrát s cílem pomoci tamním školákům. „Počátkem letošního roku jsme spolu s rodinným přítelem Charlesem zavítali do regionu Volta, kde jsme mimo jiné navštívili sirotčinec a jednu ze základních škol. Za dobu našeho pobytu jsme zjistili, jaké podmínky v zařízeních vládnou, a rozhodli se těmto lidem pomoci,“ prozradila exkluzivně Večerníku důvody pobytu na africkém kontinentu Veronika Selingerová.      

Existuje několik organizací, které se snaží pomoci se vzděláváním dětí v Africe, Veronika a Charles však jdou vlastní cestou a jako dobrovolníci se do Ghany vydali na vlastní náklady. S cílem šířit a zkvalitnit vzdělávání ghanských dětí, ale také tamních učitelů odletěli minulý víkend na svou měsíční misi.

PROSTĚJOVSKÝ Večerník těsně před odletem místní rodačku vyzpovídal, exkluzivní rozhovor nejen o cestě do Afriky vám přineseme v některém srpnovém vydání. Budeme pro vás také pobyt Veroniky Selingerové v ghanském regionu Volta sledovat.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments