Příjemnou noc, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nemocný Davídek Vítek ze Ptení, o jehož strastiplné léčbě Večerník pravidelně informuje a pomáhá mu organizováním sbírky víček, je z Thomayerovy nemocnice konečně zase doma. Velmi náročnou léčbu popsala redakci jeho maminka Zdeňka Staňková, která zároveň s dojetím v hlase poděkovala všem, kteří malému Davídkovi a celé rodině pomáhají při překonávání jejich nepříliš šťastného osudu...

„S Davídkem jsme se z pražské Thomayerovy nemocnice vrátili na začátku července. Byli jsme tam celé tři týdny. Synovi léčba prozatímně trošku pomohla, epileptické záchvaty sice přetrvávají, jsou však v o něco menší míře. Vzhledem k tomu, že je Davídek rizikovým pacientem, mohou se záchvaty vrátit kdykoliv do stejných kolejí. Ale každý den s jeho tatínkem doufáme, že se mu bude dařit trošku lépe,“ dívá se do budoucnosti přes všechny nesnáze optimističtěji Davídkova maminka Zdeňka Staňková.
Léčba hormony je pro děti náročná, jsou roztěkané, nervózní, nespí a nabírají na váze zadržováním vody v těle. „Davídek první týden v kuse pořád jen plakal, což je jeden z nežádoucích účinků. Snášel každodenní injekce hodně špatně. Někdy plakal od rána do pozdního večera, pak až dlouho do noci. Prostředí, dálka od domova a synovy projevy nežádoucích účinků byly psychicky velmi náročné, ale zvládla jsem to! Za náš pobyt se s námi v Thomayerově nemocnici v Praze vystřídalo asi sedm maminek a sedm dětí. Tříhodinovou cestu zpět jsme absolvovali v začátcích těch nejkrutějších veder, kdy teploměr ukazoval přes šestatřicet stupňů ve stínu. Ale zdravotní služba Juránek a Tesař, která nás pokaždé doprovázela tam i zpět, to s klimatizací v nejkratším možném čase zvládla na jedničku. Tímto jí za nás moc děkujeme,“ popisuje pobyt s čtrnáctiměsíčním Davídkem i společnou cestu z Prahy domů do Ptení Zdeňka Staňková.
Po zveřejnění životního příběhu malého Davídka se mezi Prostějovany zvedla vlna solidarity a čtenáři tak do redakce Večerníku stále nosí víčka od PET lahví. Výtěžek z jejich prodeje putuje právě na léčbu těžce nemocného Davídka. „Pro víčka, která nám věnovali lidé prostřednictvím Večerníku, ale i občané z jiných krajů České republiky, přijela firma Kontejnerová doprava Cetkovský
z Prostějova. Ta se nám nabídla formou sponzorského daru odvézt Davídkovu téměř tříměsíční sbírku vršků do výkupny v Přerově. Skládání, odvoz a vyložení zabralo necelé dopoledne,“ sdělila Zdeňka Staňková. Jak dodala, Davídkovi se posbíralo zhruba 120 plných pytlů víček a konečná váha činila přesně
1 714 kilogramů. „A to nejen díky dobrým lidem z prostějovského okolí, ale také balíčkům od občanů ze všech koutů republiky, kteří chtěli každým vrškem aspoň takto pomoci. Náš Davídek by měl do šesti týdnů dostat za prodej těchto vršků kolem třinácti tisíc korun. Moc všem lidem děkujeme,“ uzavřela Zdeňka Staňková.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments