Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Nemocný Davídek Vítek ze Ptení, o jehož strastiplné léčbě Večerník pravidelně informuje a pomáhá mu organizováním sbírky víček, je z Thomayerovy nemocnice konečně zase doma. Velmi náročnou léčbu popsala redakci jeho maminka Zdeňka Staňková, která zároveň s dojetím v hlase poděkovala všem, kteří malému Davídkovi a celé rodině pomáhají při překonávání jejich nepříliš šťastného osudu...

„S Davídkem jsme se z pražské Thomayerovy nemocnice vrátili na začátku července. Byli jsme tam celé tři týdny. Synovi léčba prozatímně trošku pomohla, epileptické záchvaty sice přetrvávají, jsou však v o něco menší míře. Vzhledem k tomu, že je Davídek rizikovým pacientem, mohou se záchvaty vrátit kdykoliv do stejných kolejí. Ale každý den s jeho tatínkem doufáme, že se mu bude dařit trošku lépe,“ dívá se do budoucnosti přes všechny nesnáze optimističtěji Davídkova maminka Zdeňka Staňková.
Léčba hormony je pro děti náročná, jsou roztěkané, nervózní, nespí a nabírají na váze zadržováním vody v těle. „Davídek první týden v kuse pořád jen plakal, což je jeden z nežádoucích účinků. Snášel každodenní injekce hodně špatně. Někdy plakal od rána do pozdního večera, pak až dlouho do noci. Prostředí, dálka od domova a synovy projevy nežádoucích účinků byly psychicky velmi náročné, ale zvládla jsem to! Za náš pobyt se s námi v Thomayerově nemocnici v Praze vystřídalo asi sedm maminek a sedm dětí. Tříhodinovou cestu zpět jsme absolvovali v začátcích těch nejkrutějších veder, kdy teploměr ukazoval přes šestatřicet stupňů ve stínu. Ale zdravotní služba Juránek a Tesař, která nás pokaždé doprovázela tam i zpět, to s klimatizací v nejkratším možném čase zvládla na jedničku. Tímto jí za nás moc děkujeme,“ popisuje pobyt s čtrnáctiměsíčním Davídkem i společnou cestu z Prahy domů do Ptení Zdeňka Staňková.
Po zveřejnění životního příběhu malého Davídka se mezi Prostějovany zvedla vlna solidarity a čtenáři tak do redakce Večerníku stále nosí víčka od PET lahví. Výtěžek z jejich prodeje putuje právě na léčbu těžce nemocného Davídka. „Pro víčka, která nám věnovali lidé prostřednictvím Večerníku, ale i občané z jiných krajů České republiky, přijela firma Kontejnerová doprava Cetkovský
z Prostějova. Ta se nám nabídla formou sponzorského daru odvézt Davídkovu téměř tříměsíční sbírku vršků do výkupny v Přerově. Skládání, odvoz a vyložení zabralo necelé dopoledne,“ sdělila Zdeňka Staňková. Jak dodala, Davídkovi se posbíralo zhruba 120 plných pytlů víček a konečná váha činila přesně
1 714 kilogramů. „A to nejen díky dobrým lidem z prostějovského okolí, ale také balíčkům od občanů ze všech koutů republiky, kteří chtěli každým vrškem aspoň takto pomoci. Náš Davídek by měl do šesti týdnů dostat za prodej těchto vršků kolem třinácti tisíc korun. Moc všem lidem děkujeme,“ uzavřela Zdeňka Staňková.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-