Příjemnou noc, dnes je středa 22.1.2020
svátek slaví Slavomír,
zítra Zdeněk
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každoročně si vedení města nechává zpracovávat průzkum spokojenosti místních obyvatel se životem v Prostějově. Ten letošní ukázal, že celkově je spokojeno devětasedmdesát procent dotázaných občanů. Jde o vysoké číslo, ale nelze si nevšimnout, že pozitivně se vyjádřilo o šest procent méně než v loňském roce. Prostějovští radní při otázce Večerníku, proč tomu tak je, pouze bezradně pokrčili rameny...

„Stejně jako vloni bylo v průzkumu, který nám zajišťují studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu, dotázáno osm set občanů Prostějova. Devětasedmdesát procent z nich vyjádřilo spokojenost se životem v Prostějově, což je skutečně o šest procent méně jako před rokem,“ potvrdila Večerníku Alena Rašková, první náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov. Podle jejího vyjádření jsou ale lidé se životem v Prostějově spokojeni dlouhodobě. „Nejlépe jsou v průzkumu hodnoceny možnosti realizace vlastních zálib a mezilidské vztahy. Například v loňském roce označilo maximální spokojenost deseti body třiatřicet respondentů, letos to bylo jednou tolik, tedy celkem šestašedesát respondentů,“ vyčetla z průzkumu první náměstkyně.
Jak Večerník zjistil, respondenti odpovídali na otázky úrovně života v oblasti sociální, společenské, ekonomické, vzdělávací, bezpečnostní a dalších. Když se všechny odpovědi „sečetly“, vyšla z toho o šest procent menší spokojenost se životem v Prostějově než v roce 2014. „Těžko nyní pitvat podrobně všechny odpovědi a názory občanů Prostějova v aktuálním průzkumu. K poklesu míry spokojenosti ve srovnání s rokem 2014 mohlo dojít
i vzhledem k celospolečenské situaci,“ zdůraznila fakt Rašková.
Například jsme zaznamenali pokles spokojenosti v oblasti životního prostředí, někteří respondenti dali najevo, že nejsou spokojeni s množstvím veřejné zeleně v Prostějově. Podle mého názoru je to dáno některými až hysterickými vyjádřeními na kácení stromů při investičních akcích v poslední době. Přitom nových stromů, keřů či květin sázíme mnohem víc než v minulých letech. Nedokážu si tedy onu nespokojenost některých lidí v tomto směru až tak vysvětlit,“ pokrčil rameny náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments