Dobrý večer, dnes je úterý 4.8.2020
svátek slaví Dominik,
zítra Kristián
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Každoročně si vedení města nechává zpracovávat průzkum spokojenosti místních obyvatel se životem v Prostějově. Ten letošní ukázal, že celkově je spokojeno devětasedmdesát procent dotázaných občanů. Jde o vysoké číslo, ale nelze si nevšimnout, že pozitivně se vyjádřilo o šest procent méně než v loňském roce. Prostějovští radní při otázce Večerníku, proč tomu tak je, pouze bezradně pokrčili rameny...

„Stejně jako vloni bylo v průzkumu, který nám zajišťují studenti Střední odborné školy podnikání a obchodu, dotázáno osm set občanů Prostějova. Devětasedmdesát procent z nich vyjádřilo spokojenost se životem v Prostějově, což je skutečně o šest procent méně jako před rokem,“ potvrdila Večerníku Alena Rašková, první náměstkyně primátora Statutárního města Prostějov. Podle jejího vyjádření jsou ale lidé se životem v Prostějově spokojeni dlouhodobě. „Nejlépe jsou v průzkumu hodnoceny možnosti realizace vlastních zálib a mezilidské vztahy. Například v loňském roce označilo maximální spokojenost deseti body třiatřicet respondentů, letos to bylo jednou tolik, tedy celkem šestašedesát respondentů,“ vyčetla z průzkumu první náměstkyně.
Jak Večerník zjistil, respondenti odpovídali na otázky úrovně života v oblasti sociální, společenské, ekonomické, vzdělávací, bezpečnostní a dalších. Když se všechny odpovědi „sečetly“, vyšla z toho o šest procent menší spokojenost se životem v Prostějově než v roce 2014. „Těžko nyní pitvat podrobně všechny odpovědi a názory občanů Prostějova v aktuálním průzkumu. K poklesu míry spokojenosti ve srovnání s rokem 2014 mohlo dojít
i vzhledem k celospolečenské situaci,“ zdůraznila fakt Rašková.
Například jsme zaznamenali pokles spokojenosti v oblasti životního prostředí, někteří respondenti dali najevo, že nejsou spokojeni s množstvím veřejné zeleně v Prostějově. Podle mého názoru je to dáno některými až hysterickými vyjádřeními na kácení stromů při investičních akcích v poslední době. Přitom nových stromů, keřů či květin sázíme mnohem víc než v minulých letech. Nedokážu si tedy onu nespokojenost některých lidí v tomto směru až tak vysvětlit,“ pokrčil rameny náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-