Dobré dopoledne, dnes je úterý 7.7.2020
svátek slaví Bohuslava,
zítra Nora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dříve bylo koupaliště v každé větší vesnici. V současnosti už se drží pouze plovárny ve Stražisku a v Nezamyslicích. Obzvláště prvně jmenované místo tak bývá v horkých letních dnech hojně navštěvované a je tam doslova „hlava na hlavě”. Přesto další koupaliště v regionu zřejmě hned tak nepřibudou...

Před asi deseti lety zmizela koupaliště z mapy Prostějovska. Velké plány na jejich opravu totiž obvykle vzaly za své. To platí například pro Brodek u Prostějova. Někdejší vedení městyse zde chtělo nechat vybudovat víceúčelový sportovní areál za sedmdesát milionů korun. Na projekt už bylo dokonce vydáno stavební povolení. Nic z toho se však neuskutečnilo. „Tento projekt byl na naše poměry megalomanský a nepodařilo se na něj sehnat peníze. Jsem rád, že se tak stalo, vždyť provoz tohoto aquaparku by byl ztrátový a zatěžoval by obecní kasu i do budoucna. Co mě mrzí, že se dříve dobře fungující koupaliště nechalo kompletně zchátrat, bezdůvodně se například zbouralo sociální zařízení. Jeho obnovu však v tuto chvíli neplánujeme, naší prioritou je dokončení kanalizace a následné opravy silnic a chodníků,“ popsal Večerníku aktuální situaci Radek Rozmánek, starosta Brodku u Prostějova.
Podobná situace je i ve Skalce, kde před lety plánovali za využití dotací z Evropské unie přebudovat několik let uzavřené koupaliště tak, aby vyhovovalo zpřísněným podmínkám. „Naše plány na obnovu koupaliště jsou u ledu. V současné době jsme se zaměřili zejména na kanalizaci. Příští rok bychom mohli připravit projekt na obnovu a uvidíme. Do klasického koupaliště však určitě nepůjdeme. Už deset let je v něm nutné mít pitnou vodu a tuhle podmínku u nás jen těžko splníme,“ konstatoval starosta Skalky Antonín Frgal.
S možnou obnovou koupaliště jsou asi nejdále v Otaslavicích. I zde by však mělo v budoucnu vzniknout něco jiného, než na co byli nejen místní lidé zvyklí. „Současná situace areálu bývalého koupaliště nás mrzí. Máme už zpracovanou studii a momentálně na tomto místě připravujeme projekt přírodního koupacího biotopu. Pokud na něj seženeme peníze, určitě do jeho vybudování půjdeme,“ vyjádřil se pro Večerník Marek Hýbl, starosta Otaslavic.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-