Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Dříve bylo koupaliště v každé větší vesnici. V současnosti už se drží pouze plovárny ve Stražisku a v Nezamyslicích. Obzvláště prvně jmenované místo tak bývá v horkých letních dnech hojně navštěvované a je tam doslova „hlava na hlavě”. Přesto další koupaliště v regionu zřejmě hned tak nepřibudou...

Před asi deseti lety zmizela koupaliště z mapy Prostějovska. Velké plány na jejich opravu totiž obvykle vzaly za své. To platí například pro Brodek u Prostějova. Někdejší vedení městyse zde chtělo nechat vybudovat víceúčelový sportovní areál za sedmdesát milionů korun. Na projekt už bylo dokonce vydáno stavební povolení. Nic z toho se však neuskutečnilo. „Tento projekt byl na naše poměry megalomanský a nepodařilo se na něj sehnat peníze. Jsem rád, že se tak stalo, vždyť provoz tohoto aquaparku by byl ztrátový a zatěžoval by obecní kasu i do budoucna. Co mě mrzí, že se dříve dobře fungující koupaliště nechalo kompletně zchátrat, bezdůvodně se například zbouralo sociální zařízení. Jeho obnovu však v tuto chvíli neplánujeme, naší prioritou je dokončení kanalizace a následné opravy silnic a chodníků,“ popsal Večerníku aktuální situaci Radek Rozmánek, starosta Brodku u Prostějova.
Podobná situace je i ve Skalce, kde před lety plánovali za využití dotací z Evropské unie přebudovat několik let uzavřené koupaliště tak, aby vyhovovalo zpřísněným podmínkám. „Naše plány na obnovu koupaliště jsou u ledu. V současné době jsme se zaměřili zejména na kanalizaci. Příští rok bychom mohli připravit projekt na obnovu a uvidíme. Do klasického koupaliště však určitě nepůjdeme. Už deset let je v něm nutné mít pitnou vodu a tuhle podmínku u nás jen těžko splníme,“ konstatoval starosta Skalky Antonín Frgal.
S možnou obnovou koupaliště jsou asi nejdále v Otaslavicích. I zde by však mělo v budoucnu vzniknout něco jiného, než na co byli nejen místní lidé zvyklí. „Současná situace areálu bývalého koupaliště nás mrzí. Máme už zpracovanou studii a momentálně na tomto místě připravujeme projekt přírodního koupacího biotopu. Pokud na něj seženeme peníze, určitě do jeho vybudování půjdeme,“ vyjádřil se pro Večerník Marek Hýbl, starosta Otaslavic.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments