Dobrý podvečer, dnes je neděle 26.1.2020
svátek slaví Zora,
zítra Ingrid
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulý víkend se na výstavišti v Lysé nad Labem uskutečnila v pořadí již devatenáctá celostátní výstava s názvem KVĚTY a milovníci této nádhery mohli obdivovat i aranžmá amatérských floristek z Prostějova.

Devatenáctý ročník celostátní výstavy, letos s tématem Svět za zrcadlem, zahrnoval mimo jiné i 4. ročník finále floristické soutěže Českého zahrádkářského svazu. Soutěž probíhala ve třech kategoriích: žáci základních škol, studenti středních škol a dospělí - členové ČZS. Všichni amatérští soutěžící tvořili kytici pro královnu říše Fantazie.

33 floristky2Druhý úkol již byl pro každou kategorii odlišný. „Pod rukama žáků vznikaly květinové polštářky, junioři tvořili květinovou dekoraci podivuhodného světa za zrcadlem a senioři korunu pro krále světa fantazie,“ upřesnila Vlasta Ambrožová, místopředsedkyně ČZS. Ve finále se utkali nejlepší účastníci ze zemských kol, která se uskutečnila koncem května v Praze a v Prostějově. Večerník vás o výsledcích informoval i na webových stránkách www.vecernikpv.cz. (Moravské zemské kolo proběhlo pod záštitou a za finančního přispění Olomouckého kraje.) Prostějov reprezentovaly ve finále hned tři účastnice - Nikol Menšíková, Helena Berčáková a Jana Šebestíková. Vynikajícího úspěchu dosáhla zejména Helena Berčáková, která skončila v kategorii seniorů na druhém místě. Vítězkám nezbývá než blahopřát a držet jim palce do dalších úspěchů.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments