Dobré poledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulý víkend se na výstavišti v Lysé nad Labem uskutečnila v pořadí již devatenáctá celostátní výstava s názvem KVĚTY a milovníci této nádhery mohli obdivovat i aranžmá amatérských floristek z Prostějova.

Devatenáctý ročník celostátní výstavy, letos s tématem Svět za zrcadlem, zahrnoval mimo jiné i 4. ročník finále floristické soutěže Českého zahrádkářského svazu. Soutěž probíhala ve třech kategoriích: žáci základních škol, studenti středních škol a dospělí - členové ČZS. Všichni amatérští soutěžící tvořili kytici pro královnu říše Fantazie.

33 floristky2Druhý úkol již byl pro každou kategorii odlišný. „Pod rukama žáků vznikaly květinové polštářky, junioři tvořili květinovou dekoraci podivuhodného světa za zrcadlem a senioři korunu pro krále světa fantazie,“ upřesnila Vlasta Ambrožová, místopředsedkyně ČZS. Ve finále se utkali nejlepší účastníci ze zemských kol, která se uskutečnila koncem května v Praze a v Prostějově. Večerník vás o výsledcích informoval i na webových stránkách www.vecernikpv.cz. (Moravské zemské kolo proběhlo pod záštitou a za finančního přispění Olomouckého kraje.) Prostějov reprezentovaly ve finále hned tři účastnice - Nikol Menšíková, Helena Berčáková a Jana Šebestíková. Vynikajícího úspěchu dosáhla zejména Helena Berčáková, která skončila v kategorii seniorů na druhém místě. Vítězkám nezbývá než blahopřát a držet jim palce do dalších úspěchů.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-