Příjemnou noc, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulou středu 2. září proběhlo u 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka závěrečné setkání Komise pro rodinu s rodinnými příslušníky vojáků, kteří se v nejbližší době budou vracet domů ze zahraničních operací v Mali a Afghánistánu...

Na úvod došlo k představení činnosti pro nově příchozí rodiny těch, kteří budou působit od října 2015 v zahraniční operaci v Afghánistánu. Poté už byly na programu přednášky týkající se psychologické přípravy nebo zdravotních rizik spojených s působením a návratem vojáka ze zahraničí. Rodinní příslušníci obdrželi také rady, čím překvapit nebo naopak nepřekvapit vojáka v prvních dnech po příletu domů. „V den návratu prosím neplánujte nic velkého. Murphyho zákony jsou celkem předvídatelné a poslední, co by chtěl váš nejbližší po návratu řešit, je porucha vozidla, náhradní přeprava nebo vaše záchrana z přeplněného nákupního centra,“ řekla psycholožka Helena Vrzalová.

Přednáška doktora Petra Dítěte měla pak především za úkol ubezpečit rodinné příslušníky, že jsou vojáci po návratu řádně monitorování a nehrozí nákaza žádnou vážnou nemocí. K tomu mohli členové rodin vojáků zhlédnout video o speciálním vojenském zdravotnickém zařízení v Těchoníně. Zde vojáci, vracející se ze zahraniční operace, odevzdávají vzorky do Sérové banky Armády ČR. „Všechny tyto informace mohou rodinám pomoci připravit se na shledání se svými blízkými. Pro mnohé je tato životní situace nová a každý se s odloučením a návratem vyrovnává odlišně,“ konstatuje Helena Vrzalová.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-