Dobrý večer, dnes je pátek 24.1.2020
svátek slaví Milena,
zítra Miloš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Předminulou středu 2. září proběhlo u 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka závěrečné setkání Komise pro rodinu s rodinnými příslušníky vojáků, kteří se v nejbližší době budou vracet domů ze zahraničních operací v Mali a Afghánistánu...

Na úvod došlo k představení činnosti pro nově příchozí rodiny těch, kteří budou působit od října 2015 v zahraniční operaci v Afghánistánu. Poté už byly na programu přednášky týkající se psychologické přípravy nebo zdravotních rizik spojených s působením a návratem vojáka ze zahraničí. Rodinní příslušníci obdrželi také rady, čím překvapit nebo naopak nepřekvapit vojáka v prvních dnech po příletu domů. „V den návratu prosím neplánujte nic velkého. Murphyho zákony jsou celkem předvídatelné a poslední, co by chtěl váš nejbližší po návratu řešit, je porucha vozidla, náhradní přeprava nebo vaše záchrana z přeplněného nákupního centra,“ řekla psycholožka Helena Vrzalová.

Přednáška doktora Petra Dítěte měla pak především za úkol ubezpečit rodinné příslušníky, že jsou vojáci po návratu řádně monitorování a nehrozí nákaza žádnou vážnou nemocí. K tomu mohli členové rodin vojáků zhlédnout video o speciálním vojenském zdravotnickém zařízení v Těchoníně. Zde vojáci, vracející se ze zahraniční operace, odevzdávají vzorky do Sérové banky Armády ČR. „Všechny tyto informace mohou rodinám pomoci připravit se na shledání se svými blízkými. Pro mnohé je tato životní situace nová a každý se s odloučením a návratem vyrovnává odlišně,“ konstatuje Helena Vrzalová.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments