Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až nečekaně velká návštěva zavítala poslední prázdninovou neděli do areálu bývalého koupaliště v Otaslavicích. Motivace k první takovéto akci na sklonku léta byla dvojí - jednak potěšit děti před jejich návratem do školních lavic a za druhé s lehkou mírou nostalgie se rozloučit s původním areálem před jeho rekonstrukcí. A u toho Večerník nemohl chybět.

„Zabezpečení programu pro děti sice bylo trochu hektické, komunikace s Klauny z Balónkova nebyla v týdnu před akcí úplně bezproblémová, ale nakonec jsme rádi, že se děti opravdu baví,“ oddechla si na začátku produkce Božena Bartošová, místostarostka Otaslavic. „Externí zabezpečení programu stojí obecní pokladnu nějaké prostředky, je ale na profesionální úrovni,“ doplnil Mojmír Sokol, první místostarosta obce.

37 otaslaviceO vybudování koupaliště se v této obci začalo uvažovat už v padesátých letech, teprve na konci následujícího desetiletí došlo realizace. Areál, který postavili občané svépomocí, byl slavnostně otevřen již v roce 1969, kdy se současně konal i sjezd rodáků. Po vrcholu v osmdesátých letech sláva „koupáku“ v malebné zalesněné krajině upadala, až nádrž zarostla býlím. „Rekonstruovali jsme sál, kde se takřka každý týden konají nějaké akce,“ připomněl Sokol. Většímu využití ale brání nemožnost ubytování. „Proto v novém objektu na místě stávajícího zázemí počítáme kromě restaurace také s ubytovací kapacitou, kterou mohou využít i školy v přírodě, nejrůznější kurzy a semináře i turisté,“ načrtl řešení místostarosta.

Projekt na rekonstrukci, která při úpravě vody nepočítá s žádnou chemií, je již zpracován. A kdy vedení obce plánuje vlastní realizaci? „Výhodou je, že základy pro bazén existují, takže s částí pro koupání počítáme již na příští letní sezónu,“ věří starosta Otaslavic Marek Hýbl a dodal: „Stavbu nového objektu ovlivní více faktorů včetně průběhu zimy, takže reálný termín je spíše až rok 2017.“

Je každopádně pozitivní, že výjimečný areál se konečně dočká rekonstrukce a využití, které svým charakterem skýtá.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments