Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Až nečekaně velká návštěva zavítala poslední prázdninovou neděli do areálu bývalého koupaliště v Otaslavicích. Motivace k první takovéto akci na sklonku léta byla dvojí - jednak potěšit děti před jejich návratem do školních lavic a za druhé s lehkou mírou nostalgie se rozloučit s původním areálem před jeho rekonstrukcí. A u toho Večerník nemohl chybět.

„Zabezpečení programu pro děti sice bylo trochu hektické, komunikace s Klauny z Balónkova nebyla v týdnu před akcí úplně bezproblémová, ale nakonec jsme rádi, že se děti opravdu baví,“ oddechla si na začátku produkce Božena Bartošová, místostarostka Otaslavic. „Externí zabezpečení programu stojí obecní pokladnu nějaké prostředky, je ale na profesionální úrovni,“ doplnil Mojmír Sokol, první místostarosta obce.

37 otaslaviceO vybudování koupaliště se v této obci začalo uvažovat už v padesátých letech, teprve na konci následujícího desetiletí došlo realizace. Areál, který postavili občané svépomocí, byl slavnostně otevřen již v roce 1969, kdy se současně konal i sjezd rodáků. Po vrcholu v osmdesátých letech sláva „koupáku“ v malebné zalesněné krajině upadala, až nádrž zarostla býlím. „Rekonstruovali jsme sál, kde se takřka každý týden konají nějaké akce,“ připomněl Sokol. Většímu využití ale brání nemožnost ubytování. „Proto v novém objektu na místě stávajícího zázemí počítáme kromě restaurace také s ubytovací kapacitou, kterou mohou využít i školy v přírodě, nejrůznější kurzy a semináře i turisté,“ načrtl řešení místostarosta.

Projekt na rekonstrukci, která při úpravě vody nepočítá s žádnou chemií, je již zpracován. A kdy vedení obce plánuje vlastní realizaci? „Výhodou je, že základy pro bazén existují, takže s částí pro koupání počítáme již na příští letní sezónu,“ věří starosta Otaslavic Marek Hýbl a dodal: „Stavbu nového objektu ovlivní více faktorů včetně průběhu zimy, takže reálný termín je spíše až rok 2017.“

Je každopádně pozitivní, že výjimečný areál se konečně dočká rekonstrukce a využití, které svým charakterem skýtá.

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-