Příjemnou noc, dnes je sobota 11.7.2020
svátek slaví Olga,
zítra Bořek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Právě dnes, tj. v pondělí 21. září, zahájí žáci ZŠ Kollárova pracovní týden vskutku netradičně. Přivítají se totiž se zahraničními stážisty v učebně na Husově náměstí, čímž odstartuje projekt EDISON (Education. Drive. Internacionality. Students. Opportunity. Network).

„Jde o projekt společnosti AIESEC, což je mezinárodní organizace, která zprostředkovává praxi studentům formou zahraniční stáže nebo členstvím v samotné organizaci. Díky tomu napomáhá rozvoji mladých lidí po celém světě,“ říká Zdeňka Richterová, zástupkyně ředitele školy.
„Spolupracovat budeme se studenty Tamar Dartsmelidze z Gruzie, Neerav Jhamtani z Indie, Sonia AlZoghoul z Jordánska/Ruska, Tugana Aslan z Německa/Turecka a Thitapron Jiarachaikul z Thajska,“ prozradila Richterová.
Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky, tradicemi a situací v jiných zemích. „Očekáváme, že prostřednictvím prezentací zahraničních stážistů se naši žáci seznámí s jejich zeměmi, zajímavostmi a způsobem života. A to vše v anglickém jazyce,“ odkryla plány zástupkyně ředitele školy.
Stážisté budou v prostějovské škole působit jeden týden. „Každý z nich stráví s našimi žáky denně vždy celé dopoledne v různých třídách. Předpokládáme, že nezůstane jen u rozhovorů a prezentací, ale že dojde i na jiné zážitky, například z oblasti gastronomie. Zahraniční studenti ochutnají české jídlo ve školní jídelně a na oplátku seznámí naše děti se svou národní kuchyní. K tomu využijeme naši rekonstruovanou cvičnou kuchyňku,“ nastínila harmonogram Zdeňka Richterová. „Očekáváme, že díky atmosféře, vyvolané zahraničními stážisty, se oživí výuka a žáci budou touto cestou více motivováni k zájmu o studium cizích jazyků,“ dodala závěrem.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-