Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

(Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel) Cvičení je mezi těhotnými ženami velmi populární. Protahování těhotenstvím namáhaného těla i přípravné cviky před porodem jsou lékaři doporučované. A pokud je vede odborně školený zdravotnický personál, vědí maminky, že je cvičení bezpečné. Navíc se kromě fyzické přípravy mohou dovědět i něco o místě, kde bude jejich porod probíhat. Od pondělí 21. září proto nabídne kurz předporodního cvičení také Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL.

Procvičování těla, které je v těhotenství velmi namáháno, je mezi budoucími maminkami dlouhodobě velmi populární. V Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, proto již více než patnáct let organizuje tým porodního oddělení tato cvičení přímo v nemocnici. „Hodinové cvičení je rozděleno do tří částí - na rozehřátí, procvičování jednotlivých partií a zklidnění. Ve vedení se střídá deset našich speciálně školených asistentek. Doporučujeme začít nejdříve až tak od dvacátého týdne, tedy od druhé poloviny těhotenství,“ říká Bc. Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov.
Ačkoliv je cvičení tělu obecně prospěšné, může být v těhotenství nebezpečné. V prvním trimestru se cvičení nedoporučuje, aby nedošlo k ohrožení těhotenství. Většinou ale maminky začínají cvičit až posledních šest nebo osm týdnů před porodem, když nastupují na mateřskou dovolenou. O cvičení by se žena měla vždy poradit se svým lékařem, který rozhodne, zda nehrozí nějaká zdravotní komplikace.
„Na cvičení není potřeba se dopředu registrovat. V naší tělocvičně si pohodlně zacvičí patnáct klientek a průměrně jich na jedno cvičení chodí tak deset až dvanáct. Mimo cvičení připravujeme také přednášky a prohlídky porodního oddělení a zvláště pak porodního sálu, na ten bývají zvědavé všechny maminky,“ hodnotí zájem klientek vrchní sestra Tisoňová. Maminky se zde tedy seznámí s prostředím, s personálem a v neposlední řadě i s dalšími ženami, s nimiž si vyměňují zkušenosti a dojmy.
Budoucí maminky platí za jedno cvičení 40 korun, zbytek nákladů hradí pojišťovna. Některé zdravotní pojišťovny poskytují v těhotenství příspěvek až jeden tisíc korun a záleží na klientce, zda jej vyčerpá na cvičení nebo například na přednášky.
Nová sezóna cvičení a přednášek pro těhotné začíná v prostějovské nemocnici po prázdninové přestávce 21. září a bude probíhat vždy v pondělí a v pátek od 12.00 do 13.00 hodin v tělocvičně rehabilitačního oddělení.

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-