Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

(Radka Miloševská, tisková mluvčí společnosti Agel) Cvičení je mezi těhotnými ženami velmi populární. Protahování těhotenstvím namáhaného těla i přípravné cviky před porodem jsou lékaři doporučované. A pokud je vede odborně školený zdravotnický personál, vědí maminky, že je cvičení bezpečné. Navíc se kromě fyzické přípravy mohou dovědět i něco o místě, kde bude jejich porod probíhat. Od pondělí 21. září proto nabídne kurz předporodního cvičení také Nemocnice Prostějov, člen skupiny AGEL.

Procvičování těla, které je v těhotenství velmi namáháno, je mezi budoucími maminkami dlouhodobě velmi populární. V Nemocnici Prostějov, která je členem skupiny AGEL, proto již více než patnáct let organizuje tým porodního oddělení tato cvičení přímo v nemocnici. „Hodinové cvičení je rozděleno do tří částí - na rozehřátí, procvičování jednotlivých partií a zklidnění. Ve vedení se střídá deset našich speciálně školených asistentek. Doporučujeme začít nejdříve až tak od dvacátého týdne, tedy od druhé poloviny těhotenství,“ říká Bc. Věra Tisoňová, vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Prostějov.
Ačkoliv je cvičení tělu obecně prospěšné, může být v těhotenství nebezpečné. V prvním trimestru se cvičení nedoporučuje, aby nedošlo k ohrožení těhotenství. Většinou ale maminky začínají cvičit až posledních šest nebo osm týdnů před porodem, když nastupují na mateřskou dovolenou. O cvičení by se žena měla vždy poradit se svým lékařem, který rozhodne, zda nehrozí nějaká zdravotní komplikace.
„Na cvičení není potřeba se dopředu registrovat. V naší tělocvičně si pohodlně zacvičí patnáct klientek a průměrně jich na jedno cvičení chodí tak deset až dvanáct. Mimo cvičení připravujeme také přednášky a prohlídky porodního oddělení a zvláště pak porodního sálu, na ten bývají zvědavé všechny maminky,“ hodnotí zájem klientek vrchní sestra Tisoňová. Maminky se zde tedy seznámí s prostředím, s personálem a v neposlední řadě i s dalšími ženami, s nimiž si vyměňují zkušenosti a dojmy.
Budoucí maminky platí za jedno cvičení 40 korun, zbytek nákladů hradí pojišťovna. Některé zdravotní pojišťovny poskytují v těhotenství příspěvek až jeden tisíc korun a záleží na klientce, zda jej vyčerpá na cvičení nebo například na přednášky.
Nová sezóna cvičení a přednášek pro těhotné začíná v prostějovské nemocnici po prázdninové přestávce 21. září a bude probíhat vždy v pondělí a v pátek od 12.00 do 13.00 hodin v tělocvičně rehabilitačního oddělení.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments