Dobrý večer, dnes je pátek 25.9.2020
svátek slaví Zlata,
zítra Andrea
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

AKTUALIZOVÁNO: Stoprocentně splnila svůj účel a vše klaplo na jedničku s hvězdičkou! Předminulou neděli se v areálu ptenské sokolovny na podporu těžce nemocného Davídka Vítka konala premiérová charitativní akce, která chytla za srdce. Odpoledne plné her a dobré nálady se skutečně vydařilo, navíc byla vybrána nemalá finanční částka. „Bylo to opravdu úžasné. Každý se bavil a s výjimkou nářků na chladné počasí si nikdo na nic nestěžoval,“ ohlédla se za malým šílenstvím s úsměvem Zdeňka Staňková, hlavní organizátorka a maminka nemocného Davídka. PROSTĚJOVSKÝ Večerník je mediálním celého projektu na pomoc Davídkovi a ve Ptení pochopitelně nechyběl. K reportáži z minulého čísla tak přidáváme i závěrečné ohlédnutí.

Hlavní pointou každé charity je, jakým způsobem přinese užitek. V současnosti má Davídek Vítek, jenž trpí od narození mozkovou obrnou spastického typu, osmnáct měsíců a nutně potřebuje speciální polohovatelný kočárek. „Jeho cena je okolo sedmdesáti tisíc korun, a byť částkou přispěje pojišťovna, sami musíme zaplatit čtyřicet tisíc,“ informovala Večerník ještě před akcí Zdeňka Staňková. Den poté mohla mít pocit úlevy. Čistý výtěžek z akce ‚Pomáháme Davídkovi´ totiž činil 43 265 Kč plus dalších 21 000 Kč se urodilo ze sponzorských darů. „Celková částka tak činí 64 265 Kč a byla kompletně odeslána na transparentní účet Vlaďky Erbové,“ potvrdila maminka nemocného chlapečka.     

Chystá se repete

Veskrze pozitivní dojmy z premiérové charity na pomoc svému synovi přesvědčily hlavní organizátorku o tom, že v celém boji má cenu a hlavně smysl pokračovat. „Doufám, že akce v tomto duchu nebyla pro našeho syna Davídka poslední. Už dnes můžeme slíbit, že jakmile bude příští rok větší teplo, určitě zase pro dobré lidi něco zopakujeme. Vidím v tom totiž dvojitý účinek. Kromě pomoci Davídkovi, která byla od řady lidí přímo úžasná, se navíc všichni potkali a evidentně se i dobře bavili,“ neskrývala Zdeňka Staňková až pocity dojetí. „Bylo nám s vámi fajn, určitě vás zase všechny ráda uvidím,“ vzkázala.

Vděčnost sponzorům

Bohatý kulturní program, nabitá tombola, pestrá nabídka atrakcí pro děti. To byly vedle primární touze pomoci Davídkovi další důvody, které navzdory sychravému počasí udržely stovky lidí v areálu celé odpoledne. „Jsem moc vděčná a opravdu všem děkuji za jejich sponzorské dary. Bylo jich až nečekaně mnoho a velké hodnoty,“ vyjádřila maminka skutečný vděk firmám, které akci podpořily. Z těch největších to byly SEZAKO, Javořice a.s., ZD Moravan, PROSTĚJOVSKÝ Večerník, Kominictví Bedřich Šimek či Krby a krbová kamna Krchňák.    

Pomáhat můžete dál!

Těžce nemocný Davídek Vítek, jenž trpí mozkovou obrnou spastického typu, by musel mít radost. Charitativní akce mu jistě usnadní další průběh nelehkého životního údělu. Touto akcí však pomoc nekončí. Jednak můžete i nadále sbírat víčka od PET lahví, na které čekáme v redakci Večerníku, a v případě, že byste chtěli pomoci finančně, lze poslat finanční částku na transparentní účet, který je zřízen u NADACE VLAĎKY ERBOVÉ. Jeho číslo je 107-6081960237/0100. POZOR, transakce musí být popsána názvem David Vítek, jinak nebude částka připsána na správný účet!

video naleznete zde

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-