Příjemnou noc, dnes je středa 29.1.2020
svátek slaví Zdislava,
zítra Robin
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

AKTUALIZOVÁNO: Stoprocentně splnila svůj účel a vše klaplo na jedničku s hvězdičkou! Předminulou neděli se v areálu ptenské sokolovny na podporu těžce nemocného Davídka Vítka konala premiérová charitativní akce, která chytla za srdce. Odpoledne plné her a dobré nálady se skutečně vydařilo, navíc byla vybrána nemalá finanční částka. „Bylo to opravdu úžasné. Každý se bavil a s výjimkou nářků na chladné počasí si nikdo na nic nestěžoval,“ ohlédla se za malým šílenstvím s úsměvem Zdeňka Staňková, hlavní organizátorka a maminka nemocného Davídka. PROSTĚJOVSKÝ Večerník je mediálním celého projektu na pomoc Davídkovi a ve Ptení pochopitelně nechyběl. K reportáži z minulého čísla tak přidáváme i závěrečné ohlédnutí.

Hlavní pointou každé charity je, jakým způsobem přinese užitek. V současnosti má Davídek Vítek, jenž trpí od narození mozkovou obrnou spastického typu, osmnáct měsíců a nutně potřebuje speciální polohovatelný kočárek. „Jeho cena je okolo sedmdesáti tisíc korun, a byť částkou přispěje pojišťovna, sami musíme zaplatit čtyřicet tisíc,“ informovala Večerník ještě před akcí Zdeňka Staňková. Den poté mohla mít pocit úlevy. Čistý výtěžek z akce ‚Pomáháme Davídkovi´ totiž činil 43 265 Kč plus dalších 21 000 Kč se urodilo ze sponzorských darů. „Celková částka tak činí 64 265 Kč a byla kompletně odeslána na transparentní účet Vlaďky Erbové,“ potvrdila maminka nemocného chlapečka.     

Chystá se repete

Veskrze pozitivní dojmy z premiérové charity na pomoc svému synovi přesvědčily hlavní organizátorku o tom, že v celém boji má cenu a hlavně smysl pokračovat. „Doufám, že akce v tomto duchu nebyla pro našeho syna Davídka poslední. Už dnes můžeme slíbit, že jakmile bude příští rok větší teplo, určitě zase pro dobré lidi něco zopakujeme. Vidím v tom totiž dvojitý účinek. Kromě pomoci Davídkovi, která byla od řady lidí přímo úžasná, se navíc všichni potkali a evidentně se i dobře bavili,“ neskrývala Zdeňka Staňková až pocity dojetí. „Bylo nám s vámi fajn, určitě vás zase všechny ráda uvidím,“ vzkázala.

Vděčnost sponzorům

Bohatý kulturní program, nabitá tombola, pestrá nabídka atrakcí pro děti. To byly vedle primární touze pomoci Davídkovi další důvody, které navzdory sychravému počasí udržely stovky lidí v areálu celé odpoledne. „Jsem moc vděčná a opravdu všem děkuji za jejich sponzorské dary. Bylo jich až nečekaně mnoho a velké hodnoty,“ vyjádřila maminka skutečný vděk firmám, které akci podpořily. Z těch největších to byly SEZAKO, Javořice a.s., ZD Moravan, PROSTĚJOVSKÝ Večerník, Kominictví Bedřich Šimek či Krby a krbová kamna Krchňák.    

Pomáhat můžete dál!

Těžce nemocný Davídek Vítek, jenž trpí mozkovou obrnou spastického typu, by musel mít radost. Charitativní akce mu jistě usnadní další průběh nelehkého životního údělu. Touto akcí však pomoc nekončí. Jednak můžete i nadále sbírat víčka od PET lahví, na které čekáme v redakci Večerníku, a v případě, že byste chtěli pomoci finančně, lze poslat finanční částku na transparentní účet, který je zřízen u NADACE VLAĎKY ERBOVÉ. Jeho číslo je 107-6081960237/0100. POZOR, transakce musí být popsána názvem David Vítek, jinak nebude částka připsána na správný účet!

video naleznete zde

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

Co říkáte na rekordně nízké návštěvy při hokejových zápasech Jestřábů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

137


Po roční pauze se uplynulou neděli do jediného lyžařského areálu na Prostějovsku vrátila Kladecká lyže. Závod byl dokonce zařazen do Jihomoravského lyžařského poháru, díky čemuž se mohl těšit z rekordní účasti celkem 137 závodníků a závodnic. Mnozí z nich do Kladek dorazili právě z Brna.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments