Příjemnou noc, dnes je pondělí 26.8.2019
svátek slaví Luděk,
zítra Otakar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

AKTUALIZOVÁNO: Stoprocentně splnila svůj účel a vše klaplo na jedničku s hvězdičkou! Předminulou neděli se v areálu ptenské sokolovny na podporu těžce nemocného Davídka Vítka konala premiérová charitativní akce, která chytla za srdce. Odpoledne plné her a dobré nálady se skutečně vydařilo, navíc byla vybrána nemalá finanční částka. „Bylo to opravdu úžasné. Každý se bavil a s výjimkou nářků na chladné počasí si nikdo na nic nestěžoval,“ ohlédla se za malým šílenstvím s úsměvem Zdeňka Staňková, hlavní organizátorka a maminka nemocného Davídka. PROSTĚJOVSKÝ Večerník je mediálním celého projektu na pomoc Davídkovi a ve Ptení pochopitelně nechyběl. K reportáži z minulého čísla tak přidáváme i závěrečné ohlédnutí.

Hlavní pointou každé charity je, jakým způsobem přinese užitek. V současnosti má Davídek Vítek, jenž trpí od narození mozkovou obrnou spastického typu, osmnáct měsíců a nutně potřebuje speciální polohovatelný kočárek. „Jeho cena je okolo sedmdesáti tisíc korun, a byť částkou přispěje pojišťovna, sami musíme zaplatit čtyřicet tisíc,“ informovala Večerník ještě před akcí Zdeňka Staňková. Den poté mohla mít pocit úlevy. Čistý výtěžek z akce ‚Pomáháme Davídkovi´ totiž činil 43 265 Kč plus dalších 21 000 Kč se urodilo ze sponzorských darů. „Celková částka tak činí 64 265 Kč a byla kompletně odeslána na transparentní účet Vlaďky Erbové,“ potvrdila maminka nemocného chlapečka.     

Chystá se repete

Veskrze pozitivní dojmy z premiérové charity na pomoc svému synovi přesvědčily hlavní organizátorku o tom, že v celém boji má cenu a hlavně smysl pokračovat. „Doufám, že akce v tomto duchu nebyla pro našeho syna Davídka poslední. Už dnes můžeme slíbit, že jakmile bude příští rok větší teplo, určitě zase pro dobré lidi něco zopakujeme. Vidím v tom totiž dvojitý účinek. Kromě pomoci Davídkovi, která byla od řady lidí přímo úžasná, se navíc všichni potkali a evidentně se i dobře bavili,“ neskrývala Zdeňka Staňková až pocity dojetí. „Bylo nám s vámi fajn, určitě vás zase všechny ráda uvidím,“ vzkázala.

Vděčnost sponzorům

Bohatý kulturní program, nabitá tombola, pestrá nabídka atrakcí pro děti. To byly vedle primární touze pomoci Davídkovi další důvody, které navzdory sychravému počasí udržely stovky lidí v areálu celé odpoledne. „Jsem moc vděčná a opravdu všem děkuji za jejich sponzorské dary. Bylo jich až nečekaně mnoho a velké hodnoty,“ vyjádřila maminka skutečný vděk firmám, které akci podpořily. Z těch největších to byly SEZAKO, Javořice a.s., ZD Moravan, PROSTĚJOVSKÝ Večerník, Kominictví Bedřich Šimek či Krby a krbová kamna Krchňák.    

Pomáhat můžete dál!

Těžce nemocný Davídek Vítek, jenž trpí mozkovou obrnou spastického typu, by musel mít radost. Charitativní akce mu jistě usnadní další průběh nelehkého životního údělu. Touto akcí však pomoc nekončí. Jednak můžete i nadále sbírat víčka od PET lahví, na které čekáme v redakci Večerníku, a v případě, že byste chtěli pomoci finančně, lze poslat finanční částku na transparentní účet, který je zřízen u NADACE VLAĎKY ERBOVÉ. Jeho číslo je 107-6081960237/0100. POZOR, transakce musí být popsána názvem David Vítek, jinak nebude částka připsána na správný účet!

video naleznete zde

Total Comments

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Koho si vybavíte, když se řekne prostějovský fotbal?

První volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Poslední volba: pondělí 26. srpen 2019 0:33

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments