Příjemnou noc, dnes je úterý 12.11.2019
svátek slaví Benedikt,
zítra Tibor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

AKTUALIZOVÁNO: Stoprocentně splnila svůj účel a vše klaplo na jedničku s hvězdičkou! Předminulou neděli se v areálu ptenské sokolovny na podporu těžce nemocného Davídka Vítka konala premiérová charitativní akce, která chytla za srdce. Odpoledne plné her a dobré nálady se skutečně vydařilo, navíc byla vybrána nemalá finanční částka. „Bylo to opravdu úžasné. Každý se bavil a s výjimkou nářků na chladné počasí si nikdo na nic nestěžoval,“ ohlédla se za malým šílenstvím s úsměvem Zdeňka Staňková, hlavní organizátorka a maminka nemocného Davídka. PROSTĚJOVSKÝ Večerník je mediálním celého projektu na pomoc Davídkovi a ve Ptení pochopitelně nechyběl. K reportáži z minulého čísla tak přidáváme i závěrečné ohlédnutí.

Hlavní pointou každé charity je, jakým způsobem přinese užitek. V současnosti má Davídek Vítek, jenž trpí od narození mozkovou obrnou spastického typu, osmnáct měsíců a nutně potřebuje speciální polohovatelný kočárek. „Jeho cena je okolo sedmdesáti tisíc korun, a byť částkou přispěje pojišťovna, sami musíme zaplatit čtyřicet tisíc,“ informovala Večerník ještě před akcí Zdeňka Staňková. Den poté mohla mít pocit úlevy. Čistý výtěžek z akce ‚Pomáháme Davídkovi´ totiž činil 43 265 Kč plus dalších 21 000 Kč se urodilo ze sponzorských darů. „Celková částka tak činí 64 265 Kč a byla kompletně odeslána na transparentní účet Vlaďky Erbové,“ potvrdila maminka nemocného chlapečka.     

Chystá se repete

Veskrze pozitivní dojmy z premiérové charity na pomoc svému synovi přesvědčily hlavní organizátorku o tom, že v celém boji má cenu a hlavně smysl pokračovat. „Doufám, že akce v tomto duchu nebyla pro našeho syna Davídka poslední. Už dnes můžeme slíbit, že jakmile bude příští rok větší teplo, určitě zase pro dobré lidi něco zopakujeme. Vidím v tom totiž dvojitý účinek. Kromě pomoci Davídkovi, která byla od řady lidí přímo úžasná, se navíc všichni potkali a evidentně se i dobře bavili,“ neskrývala Zdeňka Staňková až pocity dojetí. „Bylo nám s vámi fajn, určitě vás zase všechny ráda uvidím,“ vzkázala.

Vděčnost sponzorům

Bohatý kulturní program, nabitá tombola, pestrá nabídka atrakcí pro děti. To byly vedle primární touze pomoci Davídkovi další důvody, které navzdory sychravému počasí udržely stovky lidí v areálu celé odpoledne. „Jsem moc vděčná a opravdu všem děkuji za jejich sponzorské dary. Bylo jich až nečekaně mnoho a velké hodnoty,“ vyjádřila maminka skutečný vděk firmám, které akci podpořily. Z těch největších to byly SEZAKO, Javořice a.s., ZD Moravan, PROSTĚJOVSKÝ Večerník, Kominictví Bedřich Šimek či Krby a krbová kamna Krchňák.    

Pomáhat můžete dál!

Těžce nemocný Davídek Vítek, jenž trpí mozkovou obrnou spastického typu, by musel mít radost. Charitativní akce mu jistě usnadní další průběh nelehkého životního údělu. Touto akcí však pomoc nekončí. Jednak můžete i nadále sbírat víčka od PET lahví, na které čekáme v redakci Večerníku, a v případě, že byste chtěli pomoci finančně, lze poslat finanční částku na transparentní účet, který je zřízen u NADACE VLAĎKY ERBOVÉ. Jeho číslo je 107-6081960237/0100. POZOR, transakce musí být popsána názvem David Vítek, jinak nebude částka připsána na správný účet!

video naleznete zde

Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Famózní Přeučil s Hruškovou.

Minulou středu uspořádal Večerník besedu pro seniory v Domově seniorů v Nerudově ulici. Popovídat si s nimi přišli pražští herci Jan Přeučil se svojí životní partnerkou Evou Hruškovou. Oba famózní umělci zodpovídali nejen množství dotazů, ale přidali i mnohé perličky z natáčení.


Nechala se okrádat expřítelem.

Se svým příběhem se Večerníku svěřila žena z Prostějova, která se vloni po patnáctiletém soužití rozešla se svým partnerem. Po jeho vystěhování se ale bezmála rok ztrácely z bytu peníze. Majitelka totiž nevyměnila zámek ve dveřích, čehož expartner využil a chodil si do bytu, jak chtěl...

Total Comments

Osobnost týdne

BOLESLAV POLÍVKA

44 polivkaZnámý herec a komik si ve čtvrtek „střihl“ na prknech Městského divadla v Prostějově roli Harpagona ve slavné komedii Lakomec. Představení v rámci divadelního festivalu Aplaus bylo dávno dopředu vyprodané.

Total Comments

Číslo týdne

 14

Aktuálně se v Prostějově nachází čtrnáct adresních míst, na kterých lze oficiálně provozovat hazardní hry. Přestože počet heren v Prostějově i nadále rok od roku klesá, radní přispěchali s novou vyhláškou. Ta by měla ještě více omezit hazard v našem městě.

Total Comments

Výrok týdne

„CO DNES ŘIDIČ UMÍ? SEDNE DO KABINY, ZATOČÍ KLÍČKEM A JEDE...“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments