Dobrý večer, dnes je středa 23.9.2020
svátek slaví Berta,
zítra Jaromír
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle u nás ještě nebylo! Kdo se o posledním zářijovém víkendu na Prostějovsku zahleděl na nebe, spatřil úžasný unikát. S typickým burácením motorů mu totiž s velkou pravděpodobností prolétl nad hlavou legendární Boeing Stearman PT-17.

Krásný aeroplán bylo možné na nebi vidět hned po celé dva dny. „Letět v něm pro mě byl naprosto jedinečný zážitek. Seděli jsme v otevřené kabině a na hlavách měli helmy i letecké brýle. Přitom jsme cítili proudící vzduch s nezaměnitelnou vůní motoru. Připadala jsem si jako v romantickém filmu Vzpomínky na Afriku,“ svěřila se nám se svými pocity z letu Vendula Bonková z Aeroklubu Josefa Františka, na jehož pozvání letoun do Prostějova zavítal.
Jeho provoz přitom nebyl ničím levným. Deset minut ve vzduchu přišlo na 1 800 korun, letadlo vzlétlo celkem asi třicetkrát. „Jeden z našich členů domluvil vypůjčení z Brna. Měl zároveň oprávnění tento druh letounu pilotovat, takže nás svezl. Jednalo se však o soukromou akci pro členy aeroklubu, která se zřejmě v dohledné době nebude opakovat,“ dodala Vendula Bonková.
Další akce, kterou bude Aeroklub Josefa Františka pořádat, se odehraje začátkem prosince. Tehdy se k dětem na prostějovském letišti z nebe snese Mikuláš i s celou svojí družinou. 

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-