Dobré ráno, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Bublající zkumavky, módní přehlídka nebo točené pivo! Každoroční „Přehlídka středních škol SCHOLARIS 2015“, kterou uplynulý čtvrtek tradičně hostil Společenský dům v Prostějově, nabídla nerozhodným školákům pestrou škálu výběru. „Akce je určena především pro žáky osmých a devátých tříd, aby jim pomohla v rozhodování, jakým směrem se v budoucnu dát,“ informoval Večerník Pavel Sekanina, ředitel pořádajícího SCHOLA SERVISU Prostějov. O tom, jaká panovala atmosféra a co vše bylo ke shlédnutí, se byl Večerník přesvědčit na vlastní oči.

Velmi slušně zaplněné prostory prostějovského „Kaska“ byly tou nejlepší možnou reklamou každoročně velmi populární akce. Na letošní ´Přehlídce středních škol´ se prezentovala více než padesátka odborných učilišť, středních škol, gymnázií, svůj stánek zde měl například i prostějovský Úřad práce. „Většinou jsou zde instituce vyloženě z Olomouckého kraje, které také přednostně zveme. Najdou se ale i výjimky, jakou je například vojenská střední škola, kterou v kraji nemáme,“ doplnil Pavel Sekanina.

Při zběžném procházení a prohlížení jednotlivých stanovišť bylo vidět, že se jednotlivé školy představovaly vskutku pečlivě. Rozzářené úsměvy budoucích sestřiček ze ‚zdravky´ zvaly ke změření tlaku. Trochu tajemna nabízely bublající kádinky s chemickými sloučeninami, na pódiu se vlnily slečny při módní přehlídce a litovelská střední odborná škola lákala točeným pivem nebo strouhaným sýrem. „Dokázal jsem si vybrat. Mám jasno, přihlásím se na střední lesnickou do Šternberka,“ prozradil svou volbu František Drbálek z Čelčic a dodal: „Na stejné škole se vyučil táta a našel bych tak uplatnění v jeho oboru. Pracovali bychom spolu.“

Bavilo to i studenty

Nejlepší propagací je osobní kontakt. Na to vsadila většina účastníků přehlídky. Návštěvníkům z řad veřejnosti tak představovali svou školu vedle pedagogů i samotní studenti. „To máme za odměnu, alespoň nemusíme být ve škole,“ usmívali se reprezentanti jedné z nejmenovaných středních... Na jejich obranu lze dodat, že se dotazům nevyhýbali a pokud to bylo v jejich silách, tak rádi pomohli. „Beru to jako hodně přínosnou akci. Syn chce jít na automechanika a dozvěděl se, co potřeboval. Mají dnes otevřené i dílny a kadeřnictví, tak to jdeme omrknout,“ usmívala se spokojeně Vladimíra Spurná z Kralic na Hané.

Organizace SCHOLA SERVIS pořádá Přehlídky středních škol SCHOLARIS i ve všech zbývajících regionech Olomouckého kraje. V předcházejících týdnech tak proběhly v Šumperku, Jeseníku a Přerově, poslední akcí je pak dvoudenní klání v krajském městě, která se koná už tuto středu 25. a čtvrtek 26. listopadu na SŠ polytechnická v Olomouci.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-