Dobré ráno, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Už je to fakt! Stáváme se vyhledávaným místem pro natáčení seriálů z dob první republiky. Není divu, vždyť Prostějov nabízí hned několik možností, které předválečnou atmosférou přímo dýchají. Během uplynulého víkendu dorazili do Prostějova ČETNÍCI Z LUHAČOVIC. Takto nazvaný nový seriál sice nemá mnoho společného s populárními Četnickými humoreskami, ale jeho tvůrci si rovněž slibují vysokou televizní sledovanost. Do dvacátých let minulého století se vrátil i Večerník, který byl exkluzivním hostem nedělního natáčení!

Štáb České televize už přijel natáčet do Prostějova několikrát. Naposledy pak začátkem listopadu, jenomže tehdy odjel bez jediné „klapky“. I proto, že představitelé hlavních postav, mladí herci Martin Donutil s Robertem Hájkem, onemocněli. Nepřálo však ani počasí. Uplynulou sobotu i neděli se tentokrát neobjevilo nic, co by natáčení v prostorách Národního domu i prostějovské radnice ohrozilo. „Doháníme určité manko, ale všechno stihneme. Jsme v plné sestavě, máme i vynikající komparzisty,“ svěřil se Večerníku Peter Bebjak, jeden ze tří režisérů Četníků z Luhačovic. Děj celého seriálu se odehrává v roce 1919, hned po první světové válce.
„Vítáme sedmou velmoc v hodinovém hotelu,“ pozdravil Večerník jeden z komparzistů, který představoval usedlejšího pána v klobouku. Ano, prostějovská radnice se během nedělního dopoledne proměnila v „seriózní“ hodinový hotel, kde právě dva mladí četníci hledali muže z vyšších kruhů, podezřelého z trestného činu.
Do vysílání České televize půjde seriál v roce 2017. Tvůrci věří, že by se mohl přiblížit úspěchu legendárních Četnických humoresek. „Kromě známých herců Pavla Zedníčka či Roberta Jaškówa sázíme na mladé a neokoukané tváře. Máme tu dva kluky, četníky, kteří nastupují jako novicové do četnické služby do Luhačovic. Zažijí spoustu komických, ale někdy i dramatických epizod. Každý díl se skládá ze dvou zajímavých případů, jeden je trochu lehčí, druhý vážnější. Ti kluci řeší různé trable, třeba i s láskou,“ prozradil dále režisér Bebjak.  
V neděli odpoledne tak četníci i komparzisté v dobových kostýmech odjížděli z Prostějova spokojeni. „Moc se nám tady líbilo a chtěla bych poděkovat vedení magistrátu, že nám poskytlo nádherné prostory v Národním domě i na radnici. Odjíždíme odsud opravdu spokojeni. Něco málo jsme nestihli, ale příští rok na jaře se sem ještě vrátíme,“ přislíbila Kateřina Popovičová, produkční nového seriálu.
Prostějované, těšte se Četníky z Luhačovic, bude to i o nás!

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-