Příjemnou noc, dnes je sobota 8.8.2020
svátek slaví Soběslav,
zítra Roman
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Fotogalerie: Podle mnohých nebylo ještě nikdy v historii prostějovské náměstí T. G. Masaryka tak živé, jako při letošním vánočním jarmarku. S tímto tvrzením souhlasí i náměstkyně primátorky Ivana Hemerková, podle které v této době vstalo centrum města opravdu „z mrtvých“...
„Za vysokou návštěvností náměstí jsou dva aspekty. Jednak nové kluziště, ale také letos velmi vhodný výběr stánkařů, jejichž zásluhou se v centru vykouzlila báječná vánoční atmosféra. Advent má totiž obrovský sociální rozměr. I díky vysoké návštěvnosti kluziště se na náměstí například potkávají lidé, kteří se neviděli několik let. V těchto případech je jasné, že setkání jdou ihned zapít dobrým punčem nebo skleničkou něčeho tvrdšího. A o tom to je,“ míní s úsměvem Ivana Hemerková. Podle náměstkyně primátorky si vysokou návštěvnost pochopitelně chválí i stánkaři. „Pravidelně každý den s nimi hovořím. Ti, co zde byli i v loňském roce, nejčastěji zmiňují poměrně značný nárůst tržeb. Možná budou nejvyšší v historii vánočních jarmarků v Prostějově,“ prozradila Hemerková.
Večerník se pokusil některé stánkaře oslovit, ale žádný z nich nechce o tržbách zatím hovořit. Nebo spíš nechce nic zakřiknout. „Letos není důvod si na něco stěžovat, lidí chodí opravdu nesrovnatelně více. Na tržby se mě přijďte zeptat ale až na konci jarmarku,“ sdělil nám jeden z prodejců na náměstí.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-